Şimdi Ara

Sony TA-FE330R Stereo Amfi Hoparlör Seçimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Magnat needle kule buldum arkadaşlar güçlü bişeye benziyo sub ihtiyacımızda kalmaz belki,stereo bağlanırmı?sesde bass tiz dengesi nasıldır acaba? 4 ohm diyor sertmi olur, amfimi yetmez?

3-way, 4 Bass Drivers, Bass Reflex

Bi-wire imkanı

200/320W - 4 Ohm

20Hz- 35000Hz, 90 dB

http://vetrina.mercatopoli.it/index.php?id=3419&varlist=eio_type_page=detail,eio_det_code=1368_42270,eio_vetrina_page=4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkano27 -- 3 Şubat 2016; 15:00:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkano27 V kullanıcısına yanıt
    Bu hoparlör Needle serisinin en üst versiyonu ...Magnat 'ın HI-END serilerinde kullanılan canavar bir tweeter'ı var ama Midbass ve bass sürücüleri çok küçüktür. Ama gene de amfiyi fazla zorlayacağını sanmıyorum . Sony 4 Ohm'da 70Watt verecek ...Kullanabilirsin ama inanılmaz derin basslar bekleme ....
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Diğerlerinin yerine bunu alsam daha ses kalitesi olarak tatmin edici olur mu diyosun? Ayrıca 200/320 watt diyor benim amfi 70watt ile yetersiz beslemezmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkano27 -- 3 Şubat 2016; 15:39:37 >
    Ben o hoparlörü Doğubank'ta Technics SU-V500 ile dinlemiştim. Çok başarılı çalıyordu...Canlı ritmik uğuldama yapmayan ...Bence sorun olmaz...
    mantıklıydı ama satılmış hemencecik, yine diğerlerine kaldık :(
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam 1000 liraya kadar güzel ve temiz seçenekler bulunur

dac için ise bende alırken çok kafa yordum en son cube denk geldi onu aldım memnunum şimdilik ama bir kaç ay sonra değiştirebilirim duruma göre pahalı konusu değişkenlik gösteriyor yurtdışı tr ye göre avantajlı oluyor ordan alım yapabilirsiniz

dac olarak cubeyi tavsiye ederim aşırı derece farkı hissedecek kaynak hoparlör ve kablo lazım misal ben usb kablosunu değiştirdim ses daha iyi oldu aşama aşama ses iyiye gidiyor windows için evet herhangi bir eklenti asio veya wasapi gibi kullanılmaz ise ses iyi değil ama şu var bu eklentiler kullanıldığı zaman tarayıcı veya farklı uygulamalarda ses gelmiyor böyle bir dezavantaj var ben uğraşmamak adına kullanmıyorum

ama size şöyle açıklayayım benim dac asio desteklemiyor ama foobar kullanıyorum onunda wasapi eklentisi mevcut bu sayede windows sese dokunmuyor tüm işi dac yapıyor bu şekilde kullanırsam windowsa göre ses daha toplu ve belirgin oluyor

2.elde cube black edition var muse opamp ile bir göz atın isterseniz 350 tl fiyatı var

bende bu sorunu yaşadım oda bende 40 cm mesafe vardı ama genede oluyordu hocam ilersini düşünmeyin anı yaşayın derim zaman çabuk geçiyor eğer eve geçme durumunuz yakın değil ise bookself ve stand alın

kule olarak ise 2.elde heco 502 var 900 tl

kargo işi eğer iyi biri paket yapar ise hiç sıkıntı olmaz ama samsuna kadar iyi bir ücret ödeyebilirsiniz

• Acoustic Energy AEGİS NEO 1
    Magnat vector needle 11
    Tangent Spectrum X4

sanırım AE alıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkano27 -- 4 Şubat 2016; 23:27:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam 1000 liraya kadar güzel ve temiz seçenekler bulunur

dac için ise bende alırken çok kafa yordum en son cube denk geldi onu aldım memnunum şimdilik ama bir kaç ay sonra değiştirebilirim duruma göre pahalı konusu değişkenlik gösteriyor yurtdışı tr ye göre avantajlı oluyor ordan alım yapabilirsiniz

dac olarak cubeyi tavsiye ederim aşırı derece farkı hissedecek kaynak hoparlör ve kablo lazım misal ben usb kablosunu değiştirdim ses daha iyi oldu aşama aşama ses iyiye gidiyor windows için evet herhangi bir eklenti asio veya wasapi gibi kullanılmaz ise ses iyi değil ama şu var bu eklentiler kullanıldığı zaman tarayıcı veya farklı uygulamalarda ses gelmiyor böyle bir dezavantaj var ben uğraşmamak adına kullanmıyorum

ama size şöyle açıklayayım benim dac asio desteklemiyor ama foobar kullanıyorum onunda wasapi eklentisi mevcut bu sayede windows sese dokunmuyor tüm işi dac yapıyor bu şekilde kullanırsam windowsa göre ses daha toplu ve belirgin oluyor

2.elde cube black edition var muse opamp ile bir göz atın isterseniz 350 tl fiyatı var

bende bu sorunu yaşadım oda bende 40 cm mesafe vardı ama genede oluyordu hocam ilersini düşünmeyin anı yaşayın derim zaman çabuk geçiyor eğer eve geçme durumunuz yakın değil ise bookself ve stand alın

kule olarak ise 2.elde heco 502 var 900 tl

kargo işi eğer iyi biri paket yapar ise hiç sıkıntı olmaz ama samsuna kadar iyi bir ücret ödeyebilirsiniz

Hocam aslında geniş eve geçmem belki bir on yıl sonra falan olur. Ya da ömür boyu kutu gibi bir evde yaşarım bilmiyorum.

Raf tiplerinin de kule gibi basları yok ki hocam. Tamam yine iyi bası olsun, ama küçük oda için olsun.

Dediğiniz dacları gördüm ama performansları nasıldır bilemediğim için sadece favori ilanlarıma ekledim onları.

Oynatıcı olarak video için MPC-HC (onda ses önemli değil), müzik içinse Winamp ve I tunes kullanıyorum. Orjinal müziklerim var bilgisayarımda CD ve Itunes dan indirdiklerim. Onun dışında bir tane Flac albüm indirmiştim geçenlerde.

Ya bana bas tiz mid kötü olmasın yeter. Ama almışken de bir kere alayım istiyorum. Öyle takıntılı biri değilim. O kadar içine girersem ne olacağını biliyorum. Zamanında az kafa patlamadım elektronik cihazlara. Öğrenciyim, yaşım genç ama işin nereye gittiğini çok iyi biliyorum. Bu iflah olmaz bir hobi.

Raf tipi kule gibi bas verse amenna ama yok biraz hissedicem o bası, kulağımı dolduracak o bas sesi. Rafların bası aşırı dolgunluk vermiyor. Bendeki kabinler midlere yüklenince o basıncı kaldıramıyor artık distorsiyona giriyor uğuldamaya başlıyor.

hocam o zaman kule tipi bakmayın o zamana kadar daha çok değişen olur

eğer fazla bas düşkünü iseniz evet tatmin etmez ama normal bir dinleyici iseniz rahatlıkla yeterli gelir iyi bir model

dac işi için acele etmeyin bütçenize göre bir model bulunur

ben km player kullanıyorum video için müzik içinse foobar 2000 flac elimde çok var bir miktarda orjinal cd ve plak mevcut flac büyük kolaylık ama cd performansını veremiyor bana göre 16 bit medya için

bende öğrenciyim neler çektiğini bilirim :) yaşın genç olması avantaj sağlıyor hobide

dediğim gibi iyi modeller var ama subwoofer ın yerini tutmayacaklardır aradığınız bas öyle ise ekstra olarak subwoofer eklemeniz lazım

merak etiim amfiniz ve hoparlörleriniz ney ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

hocam o zaman kule tipi bakmayın o zamana kadar daha çok değişen olur

eğer fazla bas düşkünü iseniz evet tatmin etmez ama normal bir dinleyici iseniz rahatlıkla yeterli gelir iyi bir model

dac işi için acele etmeyin bütçenize göre bir model bulunur

ben km player kullanıyorum video için müzik içinse foobar 2000 flac elimde çok var bir miktarda orjinal cd ve plak mevcut flac büyük kolaylık ama cd performansını veremiyor bana göre 16 bit medya için

bende öğrenciyim neler çektiğini bilirim :) yaşın genç olması avantaj sağlıyor hobide

dediğim gibi iyi modeller var ama subwoofer ın yerini tutmayacaklardır aradığınız bas öyle ise ekstra olarak subwoofer eklemeniz lazım

merak etiim amfiniz ve hoparlörleriniz ney ?

Sony TA-FE330R

Forumdan aldım. Arkadaş da aynı kişiden almış sanırım.

Hoparlörlerim Osawa W 8810. Aktif kolonlardı ama artık pasif oldular.

Kaliteye gelecek olursak bas iyi ancak tiz vasatın biraz üstü, mid amfi sayesinde oluyor gibi bir şey. Zaten 2 yollu. Ne kadar mid olur bilmiyorum 2 yolluda.

Raf tipinde öneriniz nedir hocam o zaman? Bas seviyesi iyi olan türden. Subwoofer olayını da aktif subwoofer alıp tape rec çıkışından alırım ama bu da stereo nun mantığına aykırı değil mi hocam? Aslında aykırı bir durum yok gibi. Hepsi tek kabinde olmak yerine ayrı ayrı olmuş gibi oluyor. Mid tiz raf tiplerinde, bas işine de subwoofer bakıyor. Aslında aktif subwoofer almayı düşünüyordum bir aralar. Sony'nin Pascal serisinde kullandığı s.a.w aktif subwooferları hoşuma gitmişti. Burada öyle hi-fi satan mağaza yok. Çoğu ya sahne sistemi, ya da çin işi.

Dinlemeden almak büyük risk olacak benim için. Ama dediğim gibi dolgunluk ve dengelilik sağlansın bana yeter. Takıntılı değilim.

Peki siz ekolayzer kullanımına nasıl bakıyorsunuz? Ben şu an ses kartının dolby digital plus yazılımından biraz iyileştirmeler yapıyorum ama winampta ekolayzer kullansam ayrı kötü kullanmasam ayrı kötü. Ekolayzeri açında böyle midler içine çekiliyormuş gibi oluyor. Tizler deseniz rahatsız edici şekilde tavan yapıyor. Amfiye bir de ekolayzer mi alsam napsam?

Bu gidişle ben iyice aç kalacağım. Bu ay amfiyi aldım evden çıkmıyorum dışarı. Para kalmadı.

hocam osawa bots gibi ürünlerden pek bir şey beklemeyin raf tipi 1000 liraya çok seçenek bulursunuz dali zensor 3 ma bx2 heco victa 302 gibi seçenekler mümkün bu hoparlörlerde hem bas hem mid hemde tiz sesleri iyi bir şekilde alabilirsiniz

subwooferı sadece sinemada tercih ediyorum stereoda bir türlü sevemedim ama isteğe bağlı tabi

ekolayzer ise zamanında çok kullandım hatta hiç bırakamam diyordum ama bırakınca rahat ettim tabi kolay olmuyor ama alışınca bir daha kullanmıyorsunuz tabi gerektiren durum olursa mecburiyetten kullanabilirsiniz

pc ve oynatıcı ayarlarını tutturmak zor oluyor ben harici kullanmıştım memnun kaldım

bu hobi böyle fedekarlık yapmanız lazım ama boğazınızdan kısarak değil başka şeylerden kısın ama boğazı ihmal etmeyin
  • Arkadaşlar Acoustic Energy Aegis Neo 1 hoparlörleri bugün aldım, bugünde amfime bağlayarak ilk denememi yaptım.13cm lik mid-bass sürücüsünden beklemediğim şekilde iyi bass aldım.tizler ve midler zaten çok güzel.25 metrekare odayı müthiş şekilde ses dolduruyor.Özellikle akustik müziklerde sanki şarkıcı odanın içerisinde söylüyor.Ben bundan önce ne dinlemişim diye düşündüm diyebilirim.
    kolonların teki 6kg gibi.mıknatıslı ön çoraplarından sürücülerine kadar kalite kokuyor acoustic energy.internette de yaptığım küçük bir araştırmada dali-kef sınıfında ve kolonların ödüllü olduğunu görünce hemen alayim dedim.magnat needle 11 ve tangent x4 fiyat olarak çok uygundu ama fiyat farkına fazlasıyla değdiğini düşünüyorum.ilgilenen tüm arkadaşlara teşekürler, ayrıca kolonları son olarak Hi-def-man e danışmıştım kaçırma demişti onuda söyliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkano27 -- 4 Şubat 2016; 23:52:05 >

Hayırlı olsun
    Ülkemizde değeri bilinememiş bir ingiliz markası kıllanılan sürücüler özellikle de tweeterları çok fantastiktir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet aynen kalite kokan bir ürün aynı zamanda tweeter yapısıda farklı, şuan sadece akalın müzikte satısışı var sanırım.3-5 sene sonra dali-heco-kef gibi aranacaktır eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkano27 -- 5 Şubat 2016; 11:59:21 >
    aynı amfi bendede var.D tiz seviyesi gerçekten düşük. 4ohm gücünün karşılığı kaç watt bende onu bulamıyorum bu amfinin.D
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKUZBURAK

aynı amfi bendede var.D tiz seviyesi gerçekten düşük. 4ohm gücünün karşılığı kaç watt bende onu bulamıyorum bu amfinin.D

70 watt kanal başına.
    ya 8 ohm diycektim pardon yanlış yazmışım. 4 ohm 70 watt kanal başına evet ama 8 ohm karşılığı ne oluyor?
    http://www.rapidtables.com/calc/electric/ohms-law-calculator.htm
    bu siteden yapmaya çalıştım eğer doğru yaptıysam 34.9w ediyormuş 8ohm karşılığı.
    birde amfinin tiz ve bass ı yetersiz ama girişten desteklenirse düşük ve yüksek frekansları kaliteli bir şekilde veriyor.
    akai am-u33 amfim var 8ohm 43w kanal başına. o amfide bass ayarını veya tiz ayarını açtığım zaman norm a çok fazla ekleniyor tiz ve bas. ama sony 330r nin de mid tonlaması çok hoşuma gitti. hangi amfiyi basslarda kullansam bilemedim.
    bir tanesini full range diğerini bass da kullanıyorum. change ettim akai full rangelerdeydi sony basstaydı değiştirdim. mid kalitesinden başka birşey hissedemedim. basları yeteri kadar test edemedim.

• OKUZBURAK kullanıcısına yanıt
    Evet bass - mid tonlamaları tiz e göre daha iyi, girişten bass mid yüksekse baya güçlü çıkmaya başlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: OKUZBURAK

ya 8 ohm diycektim pardon yanlış yazmışım. 4 ohm 70 watt kanal başına evet ama 8 ohm karşılığı ne oluyor?
    http://www.rapidtables.com/calc/electric/ohms-law-calculator.htm
    bu siteden yapmaya çalıştım eğer doğru yaptıysam 34.9w ediyormuş 8ohm karşılığı.
    birde amfinin tiz ve bass ı yetersiz ama girişten desteklenirse düşük ve yüksek frekansları kaliteli bir şekilde veriyor.
    akai am-u33 amfim var 8ohm 43w kanal başına. o amfide bass ayarını veya tiz ayarını açtığım zaman norm a çok fazla ekleniyor tiz ve bas. ama sony 330r nin de mid tonlaması çok hoşuma gitti. hangi amfiyi basslarda kullansam bilemedim.
    bir tanesini full range diğerini bass da kullanıyorum. change ettim akai full rangelerdeydi sony basstaydı değiştirdim. mid kalitesinden başka birşey hissedemedim. basları yeteri kadar test edemedim.

Amfi 4-16 ohm aralığındaki (4-16 ohm da dahil olmak üzere) empedanslara sahip sürücüleri sürebiliyor.

Empedans arttıkça amfinin verebileceği güç kanal başına azalır. Çünkü bobinin direnci artıyor, direnç artarsa daha az akım çekilir.

• amfiyi kullanan ya da tanıyan arkadaşlar; şimdi bu amfi 250 liraya alınır mı, elimde lepai 2020 t sınıfı amfi var, gücü ve bassları yeterli gelmiyor, bu amfi lepainin üstüne bir şeyler koyar mı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.