Şimdi Ara

Spor Müsabakaları Toplumu Uyuşturuyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: SKYLİNE GTR

quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

Doğrudur uyuşturuyor. Ama ben şunu söyleyebilirim ki fanatik bi insanım. Bazılarınız fanatizme karşı çıkabilir ama ben de küçüklükten gelen bi aşk bu. Fenerbahçe'nin maçlarında, ve Türkiye'nin böyle önemli karşılaşmalarında (dün olduğu gibi) ses falan kalmaz ben de, kalp atışlarım hızlanır. Gol olduğunda evin için de havalara uçarım :)

Bir anlamda uyuşturmasından yanayım, çünkü neşemiz ne güzel yerine gelmişti şu son günlerde, ki elendik ama halâ daha öyle. Şu andan itibaren de umarım ülkeniz Rusya kupayı alır. Gerçi Türkiye ve Rusyayı Avrupa'dan saymadıkları için Uefa istemiyor zor ama umarım Rusya kazanır...

Uefa nası istemiyo rusları ya kral gibi oynuolar-oynatıolar bi farkları yok diğerlerinden.Tek Müslüman ülke biziz ondan bu yaptıkları

Aslında Uefa'dan da çok Avrupa halkı.

Türkiye ve Rusya'yı Avrupa topraklarında kabul etmiyorlar, zaten haberlerde de vardı :) - Tabi bu da Uefa'yı etkiliyor - konunun dışına çıktık ama :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkyaNuS. -- 26 Haziran 2008; 16:28:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

Doğrudur uyuşturuyor. Ama ben şunu söyleyebilirim ki fanatik bi insanım. Bazılarınız fanatizme karşı çıkabilir ama ben de küçüklükten gelen bi aşk bu. Fenerbahçe'nin maçlarında, ve Türkiye'nin böyle önemli karşılaşmalarında (dün olduğu gibi) ses falan kalmaz ben de, kalp atışlarım hızlanır. Gol olduğunda evin için de havalara uçarım :)

Bir anlamda uyuşturmasından yanayım, çünkü neşemiz ne güzel yerine gelmişti şu son günlerde, ki elendik ama halâ daha öyle. Şu andan itibaren de umarım ülkeniz Rusya kupayı alır. Gerçi Türkiye ve Rusyayı Avrupa'dan saymadıkları için Uefa istemiyor zor ama umarım Rusya kazanır...

İşte bende bundan bahsediyorum. Aileden bulaşan birşey bu fanatizm
    Ancak birde söyle düşün ülkede ki insanların %90ı havaya uçuyor her golle ve birkaç gün boyunca bu neşe ve heyecan havada kalıyor. O neşe ve heyecan dışında pek az şey gözle görünür kalıyor.
    İşte bu anda gözle görünmeyen o şeyler içinde pek çok olay gelişiyor.
    Uyuşma derken bundan bahsediyordum ben. Bireysel mutluluklar elbet iyidir.
    Aslında buraya bağlamak istemiyorum ama türban ile ilgili yasa tam olarak kara harekatı başladığı anda geçti meclisten.
    Fazla klişe bir söz olacak ama adeta gölge oyunu gibi.
    Umarım bunun ardındanda böyle bir olay yaşanmaz.

• ''Futbol afyondur.'' Karl Marx
  • Biraz uyuşmak iyidir ama uzun süreli uyumak ya da uyumamak tamamen bizim elimizde
  • quote:

Orjinalden alıntı: cosmicstring

Biraz uyuşmak iyidir ama uzun süreli uyumak ya da uyumamak tamamen bizim elimizde

Buna kesinlikle katılmıyorum. Tüm haber kaynakları sürekli olarak futbol ile ilgili yayınlar ve haberler yaparken çok önemli olaylar sadece birkaç satır ile aktarılıyor. Yani o konu hakkında yeterli bilgiye sahip olamıyorsun. O bilye sahip olmazsan konu hakkında yorum yapamazsın.
    Sonuç olarak geleceğimizi etkileyen olayların içinde bulunmadığımız için haber kaynaklarına muhtacız. İşte futbol gibi olaylar bu haber kaynaklarını tıkıyor ve önemli haberleri alamıyoruz. Bu haldeyken uyanmanın senin elinde olduğunu düşünmek bence yanlıştır.

• Normalde hatta hiç futbol maçı seyretmem ama Milli Takım olunca mutlaka ama mutlaka seyrediyorum.Uyuşturucu etkisinden ziyade Milli heyecandır bu.

Hani intikam. Gol atamadan 3-0 yenildiniz..Ama Türkiye ve Rusya ortak olarak Turnuva 3 .cüsü oldular.
    quote:

Orjinalden alıntı: C.C.C.P.

Yenildiniz...
    İntikamınızı İspanya'yı yenip alacağız, merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 27 Haziran 2008; 1:59:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

Ama Türkiye ve Rusya ortak olarak Turnuva 3 .cüsü oldular.

Eyvah! Türkiye Rusya ile ortaklık mı yapmış?

Kaçın, Komunizm geliyoooorr!!

İşin geyiği bir tarafa ben futbolun bir uyuşturucu olduğunu düşünüyorum. Ama insanların düşünce ve ilgilerini başka yerlere çekmekten ziyade geçici umutlar ve mutluluklar vererek sağlıyor bunu. Tıpkı eroin gibi, tıpkı kokain gibi. Yani tıpkı gerçek bir uyuşturucu gibi. Çünkü kişiler desteklediği takımın başarısıyla birlikte kendide başarılı olmuşçasına seviniyor ve DİĞERLERİNE karşı kendini güçlü hissediyor. Kaybedilen maçlarda da durum tam tersi tabii. Çünkü toplumun bilincine bu adeta dikte edilmiş. ERKEK ADAM FUTBOLLA İLGİLENİR, İLGİLENMELİDİR! Hatta son dönemde bu dikte ERKEK'ten çıkıp, genel olarak topluma dahil oldu. Kampüste kızların kendi aralarında çok sık "C.Ronaldo çok iyi futbolcu ama şımarmaz umarım. Sonu Sergen'e benzemesin" tarzında konuştuğunu duyar oldum.

Tabii herkesin kendi tercihi. Bize saygı duymaktan başka birşey düşmez.

• quote:

Orjinalden alıntı: akglsercan

''Futbol afyondur.'' Karl Marx

• Futbolda en nihayetinde bir spordur lakin bu denli abartılmasına ve putlaştırılmasına karşıyım.Ama bu olaylar gösterdi ki futbol maalesef sadece futbol değil...
  • Spor müsabakalarına varana kadar toplumumuzu uyutan öyle şeyler var ki: Acayip yarışma programları, seviyesiz evlenme programları, saçma sapan diziler... Bence bizi

Ama bir yerde haklısınız yarı finale kalmamızdan sonra 2-3 gün çoğu kanalın ana haber bültenleri milli maçtan başka adam gibi haber vermedi. Bu kadar abartılmamalı hadi maçtan sonraki gün en fazla anahaberin yarısını ayırsınlar ama bu kadarı çok fazla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan_66

.........................

Ama bu olaylar gösterdi ki futbol maalesef sadece futbol değil...

Bu cümleye tamamen katılıyorum.Burada; Turkiye'de öğrendiğim bir cümle devreye giriyor:

Şike.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sse

Konuyu açanın lafına bak :D
    Sporun bilhassa futbolun, insanlar üzerindeki etkisini anlamak için Gladyatör filmini seyretmek ve orada gladyatör oyunları üzerine edilen laflara dikkat etmek kâfi

işte bu doğru.

Futbol gibi bi oyun yapmışlar ve bunla halkı uyuşturuyorlar resmen. Bundan öncede böyleydi. O kadarda iyi yönetemeyen hükümetlerin her zaman yaptığı bir oyundur.

Eskidende gladyatör dövüşleriyle uyuşturdular.

Ayrıca futbol taraftarlığı. Futbol bi yere kadar tamam oynamayı filan seviyorum pek beceremesemde ayrıca milli maçlara da bakmadım ama TV de açıkken bi bakmıştım keyifte aldım(kim keyif almaz hırvatların sevinçlerini çimlere gömdük) ama taraftarlık asıl saçma iş. Fanatiklerden bahsediyorum.

Masonların iyi bir oyunudur bu. "Futbol müsabakalarına ağırlık verilecek" diye bir ibare mesela. Niye? Millet taraftarlık yapıp bölünsün diye. İt dalaşında yapamayınca tapi bölmeye kalkıyorlar bizi.

Söylenecek söz: futbol gereksiz ve taraftarlık gereksiz, tehlikeli ve ultra saçma.

Not: takım tutmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 1 Temmuz 2008; 13:34:08 >

• Evet maalesef futbolun uyuşturucu ve gaza getirici bi özelliği var. Milletine bağlı ülkelerde bu daha da fazladır.

Darbe olup, Menderes idam edildikten sonra ertelenen Türkiye-İskoçya özel maçı bir an evvel tertip edilip oynanıyor, o zamanın genç subayları da maça gönderilerek destek verdiriliyor. Hatta Dağ başını duman almışı söylettiriyolar ve Türkiye o maçı 4-2 kazanıyor..

Sonra ne oluyor, ne Menderes in asılması, ne de başka birşey gündem de değil, sadece maç gündemde oluyor ve günlerce o goller konuşuluyor...
  • Toplum uyuşmaya elverişliyse, o toplumu çekirdekle bile uyuşturursunuz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cavroatesh

quote:

Orjinalden alıntı: cosmicstring

Biraz uyuşmak iyidir ama uzun süreli uyumak ya da uyumamak tamamen bizim elimizde

Buna kesinlikle katılmıyorum. Tüm haber kaynakları sürekli olarak futbol ile ilgili yayınlar ve haberler yaparken çok önemli olaylar sadece birkaç satır ile aktarılıyor. Yani o konu hakkında yeterli bilgiye sahip olamıyorsun. O bilye sahip olmazsan konu hakkında yorum yapamazsın.
    Sonuç olarak geleceğimizi etkileyen olayların içinde bulunmadığımız için haber kaynaklarına muhtacız. İşte futbol gibi olaylar bu haber kaynaklarını tıkıyor ve önemli haberleri alamıyoruz. Bu haldeyken uyanmanın senin elinde olduğunu düşünmek bence yanlıştır.

Ben de size kesinlikle katılmıyorum. Eğer çeşitli haber kaynaklarını (Anadolu Ajansı'nın RSS'i mesela) takip ederseniz çok çeşitli ve detaylı haberlere ulaşabilirsiniz.

• futbol haricindeki tüm sporlar genelde insanları sosyalleştiriyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalgardiyan

futbol haricindeki tüm sporlar genelde insanları sosyalleştiriyor...

Niye futbol harici? Mesela ben genelde haftada bir gün akşam arkadaşlarla halı sahada maç yaparım.?
  • quote:

quote:

Bu cümleye tamamen katılıyorum.Burada; Turkiye'de öğrendiğim bir cümle devreye giriyor:

Şike.

Avrupa şampiyonasında bile var demmekki bizde yok sadece
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dreatlord

quote:

quote:

Şike.

Avrupa şampiyonasında bile var demmekki bizde yok sadece

Evet.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.