Şimdi Ara

Superonline ADSL | Paket Kaybı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Turkcell Superonline ADSL kullanıcısıyım. Devamlı olarak paket kaybı sorunu yaşıyorum. Sakarya'da okuduğum için pek takmıyordum. Yaz için İstanbul'a geldim bundan 4 ay felan burda olacağım için bir problem olmaya başladı bu. Abim felan ben evde yokken internetin gayet iyi olduğunu söylüyor. Acaba bilgisayardan kaynaklı birşey olabilir mi ? Veya değilse bu problemi nasıl çözebilirim ? Yardım edebilir misiniz ? Teşekkürler.

• Modem arayüzüne girip adsl hat değerlerini bulup atın bi sinyaline bakalım.
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Sanırsam istediğiniz resim bu. Bir bakar mısınız ?
  • Idare eder sekilde 8 mbit pek problem gozukmuyorda aksam saatlerinde bolgede yogunluk olabilir hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sadece akşam değil ki . Bazı hafta sonları geldiğimde gündüz akşam dinlemiyor. Saat öğlen 12'de de aynı akşam 21'de de. Bugün yeni geldim ve hala aynı olduğu için bu konuyu açtım.
  • Speedtest ten bi hiz testi yapin arka plandakileri kapiyarak baska cihazlarlanda yapin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Speedtest ten bi hiz testi yapin arka plandakileri kapiyarak baska cihazlarlanda yapin.
    Hızımda bazen kayıp oluyor bazen olmuyor. Şuan testi yaptım hızımda bir problem yok.
    https://www.hiztesti.com.tr/result/5b0864951926fb95b6b87fe8

Ama aynı zamanda paket kaybım çok yüksek hızda problem olmadığı halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alig1 -- 25 Mayıs 2018; 22:38:29 >

• O bolgesel altyapi calismasi yapilmasi gerekiyor bina ici tesisatinda problem varmi ?

Sanmıyorum. Bundan 6 ay öncesinde hiçbir problem yoktu. 6 Aydır böyle rezalet bir internet kullanıyorum. Siteler 1 dakikada açılıyor 240 p video zor izliyorsun. Oyunlarda donmalar, takılmalar havada uçuşuyor. Ama benim anlamadığım ben evde yokken yani bilgisayarım wifi'ye bağlı değilken internet gayet iyi diyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alig1 -- 25 Mayıs 2018; 22:58:27 >
  • Pc de virüs vs olabilir deli gibi veri çekiyor olabilir adil kullanım kotası vs ona rast geliyor olabilirsin.
    AKK'ye girdiğimi biliyorum ona göre hız aldığımı da biliyorum. Ama eskiden olmayan paket kaybı ve 720p'de dahi video izleyebiliyorken şuan %50-60 lara bile dayanan paket kaybı + 240p video bile izleyemiyorum. Bilmiyorum kaç kere müşteri hizmetlerini aradım tek yaptıkları modem reslemek gibi birşey 4-5 tane ticket attım Onlarda da dedikleri şey akk'ye girdiğiniz için hızınız yavaşlamıştır. Başka birşey yok.
  • Başka cihazdan bakın bu duruma hız testin cok düşük çıkmış 1-2 mbit arası çıkmış onlada doğal yani.
  • Laptoptan bağlantıyı kopardiktan sonra telefondan hız testi yaptım.

https://www.hiztesti.com.tr/result/5b088d66719bd495a0241f49

• superonline ı direkt aramayı değil de sitelerinden şikayet etmeyi deneyin sizi arasınlar, arayan ekip daha bilgili hocam
  • conqueror0619 kullanıcısına yanıt
    Ticket olarak diyorsanız yaklaşık 5-6 defa açtım. Hiçbir şey yapmadılar.
  • https://www.hiztesti.com.tr/result/5b09974ca23bd2959a4a6d91

Anlık hız testi . Anlayan birileri yok mu ? veya nereye başvurabilirim ? Biri lütfen yardım etsin :/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.