Şimdi Ara

Superonline Radyolink Metro Ethernet (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
3
Favori
11.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam merhaba konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bizde bu radyolink olayına girdik adamlar geldi cihazlarını bağladı gittiler kendi switch leri var burada ama bize 5 adet ip adresi verdiler ve kendinize switch veya firewall alıp ipleri tanımlamız gerektiğini söylediler sizde olay nasıl oldu merak ediyorum
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    pardon bayağıdır dh a girmiyordum. evet hala kullanıyorum ve şuana kadar ne bi kesinti nede başka bir sıkıntım olmadı. Gayet memnunum kurumsal olarak kullanmayı düşünen varsa turk telekom fahiş fiyat ödemek yerine bunu kullanabilirler. Tabi kazılara gerek yok ise normal ME de kullanabilirler. Bizim sanayi bölgesi malesef telekom ile anlaşmalı olduğu için yerden altyapı sağlanamadı. Bizde radyolink tercih ettik aralarında herhangi bir fiyat farkı yok.
  • bycarisma06 B kullanıcısına yanıt
    çok enteresan bizde bütün kurulumları onlar yaptı. Ben sadece bağlı olan pclerde manuel ip girişlerini yaptım. Onun dışında birşeyi yapmadım. Kurulum yapıldı, aktivasyon bekledim gün içersinde sonra manuel ipleri giriş yaptım. ilk 1 ay mslerde biraz sıkıntı vardı. Ama sonunda sanırım kalibrasyon oldu. Bütün sistem tıkır tıkır işliyor. Hatta biz dedik fazla pc almak için switch mi takalım diye onlar kesinlikle olmaz biz sistem güvenliği için firewall veya switch tarzı şeyleri sağlıyoruz dediler. Sizin radyolink aldığınız sol muydu?
  • Snaru kullanıcısına yanıt
    vodafone 899 tl
  • 899TL derken nasıl yani
    açıklaması nedir?
  • Cep telefonlarında 4.5G ile 35 mbps upload ve download hızı veren sağlayıcıların fiber kablo üzerinden 100 mbps download verip en fazla 2-4 mbps upload vermesi kadar saçma bir şey olabilir mi? Sonuçta 4.5g karasal internet altyapısı üzerinden dünya networküne bağlı.
    Teknik olarak kullandığımız fiber hatlar üzerinden daha yüksek upload hız vermeleri mümkün. Bu durumda nasıl metro Ethernet servisini satacaklar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isa kuldaş

vodafone 899 tl

detay ?
  • Bursa’da Superonline Metro Ethernet’in satışından sorumluyum. Soruları alabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uzaybaynal kullanıcısına yanıt
    Güncel taahhütlü simetrik fiyatları söyleyebilirmisiniz birde tüm türkiyede hizmet verilebiliyormu?
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Kaç mbps istiyorsunuz ve hangi şehirdesiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Radyolink ve fiber ici ayni fiyat mi veriyorlar acaba ? Sol ile 20/20 metro (fiber) var elimde. vergiler dahil 2000 veriyorum, hem hiz arttirimi hem de fiyat konusunda yeni bir calisma istiyorum. vodafone radyolink ile ayni fiyata 40/40 onerdi. ancak IP blogu olarak bir bilgilendirme yok tekliflerinde, ki ben 64 IP lik bir blok da aliyorum hali hazirda. radyolink vs fiber karsilastirmasi yapabilecek bir arkadas var mi acaba ?
  • superonline icin 50/50 - 2000 (vergiler dahil) , 36 ay taahut isteyecegim. bakalim cevap ne olacak ..
  • Biz de diyoruz bu upload hızları neden artmıyor.

Adamlar upload dan dünyanın parasını kazanıyorlarmis zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

superonline icin 50/50 - 2000 (vergiler dahil) , 36 ay taahut isteyecegim. bakalim cevap ne olacak ..
    Teklifte durum nedir

Anlaşma sağlandımi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Teklifte durum nedir

Anlaşma sağlandımi?

Alıntıları Göster
    50 degil, ancak 40 a 2000 (sanirim kusurati da vardi) ile anlastik.
    hiz arttirimi gerceklesti, kullanmaktayiz su anda.

radyolink fiyati sadece %10 kadar daha ucuz idi fiberden ve bana gecisi hakli cikartacak kadar ucuz gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

50 degil, ancak 40 a 2000 (sanirim kusurati da vardi) ile anlastik.
    hiz arttirimi gerceklesti, kullanmaktayiz su anda.

radyolink fiyati sadece %10 kadar daha ucuz idi fiberden ve bana gecisi hakli cikartacak kadar ucuz gelmedi.

Alıntıları Göster
    Vodafone bu konuda biraz daha esnek gibi sanki

Hatları daha stabil ping daha düşük diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Vodafone bu konuda biraz daha esnek gibi sanki

Hatları daha stabil ping daha düşük diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    her iki taraf ile de 40 icin konustuk. Vodafone sadece %10 asagisina teklif verdi. Malesef gecmedigimiz icin test sansim olmadi. Fiberden daha dusuk ping olmasi cidden ucuk olur diye dusunuyorum, tabiiki imkansiz degil. Vodafone ile gorusmeler sirasinda radyolink icin kullanilan teknolojinin ozel bir teknoloji oldugu ve baglanti stabilitesinin fibere yakin, ping surelerinin de dusuk oldugundan bahsettiler. ancak macera yasamak istemedim, %10 ucuza mal ettim diye kimse beni odullendirmezdi, ancak cikabilecek en ufak sorunda gunah kecisi olurdum. hem calisanlar, hem de yonetim nezdinde.

fiberde SOL pop noktasina ping surem 1.3 ms civarinda. sonrasi SOL omurgasi, eger radyolinkte de pop noktasina benzer pingler var ise muthis demektir.

• Polonya'da bu radyolink olayını çok görmüştüm. Alışveriş merkezleri, büyük mağazalar bir çoğu radyolinklerle bağlanıyordu. Şehrin yakınındaki eski bir fabrika bacasında bir sürü radyolink var, oradan yayılıyor şehre. Ping olarak fibere fark atmayabilir ama servis sağlayıcının omurgasına bağlı ping farkları olabilir. Ha bir de radyolink aşırı uzakta bir yere bağlanıyor ise şiddetli yağışlarda sıkıntı oluyor. Buradaki Turkcell baz istasyonu öyle mesela. Tam rotasını bilmiyorum ama en yakın atlama 5 KM daha uzağı da 15 - 20 KM falan. Şiddetli yağışta kesiliyordu şebeke, sonradan başka rotadan yeni hat çektiler. Yağmurlar da daha şiddetli yağmaya başladı bu sefer, onu da bozabiliyorlar. Ama yakın mesafede bir sorun olmaz.
  • Snaru kullanıcısına yanıt
    evet bizim ki sol insallah bu hafta kurtuluyorum berbat bir sistemi var turkcell in belki bize böyle denk geldi bilemiyorum ama işleri güçleri yalan dolan 60/60 dı bizim sistem cihazları eski ekipleri berbat kendi içlerinde kopuklar en güzeli şehrinde bulunan varsa turksat uydunet 20/20 simetrisi var turkcell 60/60 5000 tl odüyoruz uydunet 381 tl türktelekom zaten allaha emanet halen sokakda 8 mb i geçmiyor bu arada aşağıdaki yazılarda okudum turkcell swicht veya firewall desteği veririsiz demiş kesinlikle uzak durun ben sisteme fortigate taktım ben 3 e mal ettim türkcel bana 20000 fiyat cekmişti şerrolar :D
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.