Şimdi Ara

Sürekli çökme ve mavi ekran hatası..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizlerle bir sorunumu paylaşacağım.3 Senelik bir bilgisayarım var. Son 1.5 seneye kadar sorunsuz çalışıyordu ancak son 1.5 sene içinde bazı periyodlarda pc'yi açtığımda windows yazısı çıktığında kasadan "tık tık tık " şeklinde sesler gelip mavi ekran görünüp pc kendini resetliyor.Güvenli moddada aynısı oluyor.Ancak format attığımda normale dönüyor ama bir süre sonra yine aynısı oluyor.Sizce bu sorunun nedeni nedir ?

• Sorunun Harddiskinden kaynaklanabilir.Harddisk sekmesi dediğimiz olay kasadan gelen sesin nedeni diye düşünüyorum.Format atarken kurduğunuz diski biçimlendiriyor musunuz?Sürekli aynı yüklediğiniz program nelerdir?Hangi virüs programını kullanıyorsunuz?
  • Evet biçimlendiriyorum. 2 part'a ayırıyorum C ve D şeklinde. Sürekli yüklediğim programlar ; Adobe Photoshop, Dreamweaver , Adobe Reader gibi programlar.Virüs programı olarak AVG Free edition'ı kullanıyorum ancak internet bağlantım olmadığı için bunun pek önemi olacağını sanmıyorum.. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSpecialBoy

Evet biçimlendiriyorum. 2 part'a ayırıyorum C ve D şeklinde. Sürekli yüklediğim programlar ; Adobe Photoshop, Dreamweaver , Adobe Reader gibi programlar.Virüs programı olarak AVG Free edition'ı kullanıyorum ancak internet bağlantım olmadığı için bunun pek önemi olacağını sanmıyorum.. ?

Kullandığın programlarda virüs olabileceğini umuyordum.Fakat kesin virüslü değilse sorun bilgisayarının teknik sorunu olabilir.HDD biçimlendirdiğin için HDD'de de sorun olacağını zannetmiyorum.Fakat çok kullanımdan dolayı HDD aşınmış olabilir.Bu işin burada olabileceğini sanmıyorum.En iyisi sen bir teknik servise götür.Açıklamaların çok çelişkili.

• Ben yüklediğim programlarda virüs olmadığından eminim. Aynı sorun dediğim gibi sürekli tekrarlanıyor.Bad Sector olabilirmi ?
  • Bana aşağı yukarı bir sonuç veya yapmam gerekeni söyleyecek biri yokmu ?
  • dostum ramlerden olabilir.bana da olmuştu.çift ram in varsa ayrı ayrı bi dene istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSpecialBoy

Ben yüklediğim programlarda virüs olmadığından eminim. Aynı sorun dediğim gibi sürekli tekrarlanıyor.Bad Sector olabilirmi ?

hd tune diye bi program var bi Bad Sector taramsı yaptır bakalım >
    TIKLA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.