Şimdi Ara

Tam HD temizleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar benim cpu sürekli %91-100 arasında.BU yüzden 3-4 kere format attım ve son iki formatı da Kurtarma CD si ile attım.ama yine aynı.

Şu an harddiski tamamen temizlemek istiyorum içinde hiçbirşey kalmasın.bunu nasıL yaprm.elimde sadece kurtarma cd si ve xxp cd si var.

AYrıntılı bilgi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.şİmdiden teşekkürler

• YOK MU :(
  • Drive Scrubber denen programlar var. Örneğin System Mechanic programının scrubber'ı gibi. Ancak bu yola başvurmadan önce sorunu tam olarak anlamak gerekiyor. Kurduğun tüm yazılımlar windows ile uyumlu mu? Örneğin web cam kuruyorsan ve driver'ı windows ile uyumlu değilse yine %100 çalışır cpu. Orite webcam'le yaşamıştım bu durumu.
  • İşlemciniz sürekli olarak %90-100 arasında seyrediyorsa devamlı işletim sistemi yüklemek yerine,
    %90-%100 çalışmasını sağlayan process'in ne olduğuna bakmak aklınıza gelmedi mi?

Hiçbir işletim sisteminde işlemci sürekli %90-100 arası çalışmaz.
    Muhakkak onu meşgul eden bir process vardır, önce onu tespit edin.

Formatlama işlemi zaten diskteki veriyi siler, sonrasında da işletim sistemi yüklenir.
    O yüzden sizin ekstra birşey silmenize gerek yok.
  • Format atarak zaten tamamını silmiş oluyorsun.Biçinlendiriyorsun.Ancak çok ciddi bir virüsle de karşı karşıya olabilirsin.Format atsan bile pc'de kalabilen virüsler varmış.Allah kimsenin başına vermesin
  • SOrunda o neyin kastığını bilemiyorum . yeni format attım hiçbirşey yüklemedim. bakın ekleyeyim sizde görün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzken -- 6 Aralık 2008; 20:53:32 >
  • işte resim

Tam HD temizleme
  • Şimdi burada %93 işlemci kullanımı görüyoruz ki, zaten bunu biliyorduk.
    Yani bu resmin bize önemli bir katkısı olmadı.

Ama şu tespitleri yapabiliriz;

System Idle Process (SIP) değeri %50.
    SIP sistem kaynaklarının ne kadarının boşta kaldığını gösterir.
    Bu durumda sistemde %50'lik bir yük var demektir.

Hemen üstünde o %50'nin kime ait olduğunu görüyoruz.
    Bir işletim sistemi process'i olan System..!
    Ama System durduk yerde işlemciden %50 çalmaz.
    Muhakkak bunu sistemde yüklü olan başka bir yazılımın adına yapıyordur. :)

Tabii burada suçluyu bulmak için biraz daha veriye ihtiyacımız olacak.
    Daha derinlere inmemiz lazım ki, sorunu kökünden çözebilelim.
    Bunun için sizden bir yazılımı indirip, sisteminizde çalıştırmanızı isteyeceğim.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx

Process Explorer, Microsoft sistem yöneticileri tarafından kullanılan bir yazılımdır.
    Genelde bu tip üçüncü parti yazılım sorunlarını çözmekte kullanılır.
    O yüzden gönlünüz ferah olsun, neyi yüklüyorum diye merak etmeyin.

Örnek olması açısından da kendi sistemimde çalıştırdığım Process Explorer'ın bir snapshot'ını gönderiyorum.
    Siz de aynen bu şekilde snapshot alır gönderirseniz, sorunlu yazılımın ne olduğunu size hemen söyleyebilirim.

Kolay gelsin!

Tam HD temizleme

• Hardiksini makine ayarlarına getirir kompile siler hdd yi makina çıkışı yapar ama nerden bula bilirsin bilemiyorum(zrofil)3.4daka içinde yapıyor ondan sonra formatını atıyorsun hdd yeni almış gibi kullanıyorsun..

Bu cd yi bulman imkansız gibi bişe. Yinede Kolay Gelsin Babacan Dostum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.