Şimdi Ara

tartışmalı soruları(anket)toplam 3680 oy! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
2.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen hacı bende sanayi yaptım
  • AdamBaliKokusu A kullanıcısına yanıt
    Aynen laterit kırmızıdır millet terra tosaya atladı tabi ayrıca yıkanma çok diyor yağıştan dolayı toprak oksitleniyor güvender konu anlatımındada bu şekilde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen ya sanayi olamaz mı bnde sanayi dedim
  • Yüksek %li olanlar hep yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: caliphhh

aynen ya sanayi olamaz mı bnde sanayi dedim

Dostum sanayi engebeli alanlara kurulamadığı için doğanın etkisi vardır. Mesela adana izmir istanbul tarafları düzlük olduğu için sanayi gelişmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

quote:

Dostum sanayi engebeli alanlara kurulamadığı için doğanın etkisi vardır. Mesela adana izmir istanbul tarafları düzlük olduğu için sanayi gelişmiştir.

kardeşim ticarette ne biliyim olmaz gbi geldi ya
  • Salıncaklı sorunun adamın çocukluğunu özleminden bahsettğği cümle olmalı son cümle mi oluyordu hatırlamıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

kardeşim ticarette ne biliyim olmaz gbi geldi ya

etkisi en azı soruyordu illaki etkisi vardır ticarete de ama o an düşünmek zor böyle çelişkili şıklar koyanlar utansın

• Nasreddin Hoca sorusunu Tutarlılık yapanlar neden öyle dediler biri açıklayabilir mi ?

Felsefede hiç görmediniz mi bilgi faydalıysa doğrudur diyen filozofları ? Kazanın doğurması komşuya fayda sağladığı için doğru kabul ediyor. Ölmesi fayda sağlamadığı için kabul etmiyor bu kadar basit. Tutarlılık bunun neresinde ?
  • quote:

Nasreddin Hoca sorusunu Tutarlılık yapanlar neden öyle dediler biri açıklayabilir mi ?

Felsefede hiç görmediniz mi bilgi faydalıysa doğrudur diyen filozofları ? Kazanın doğurması komşuya fayda sağladığı için doğru kabul ediyor. Ölmesi fayda sağlamadığı için kabul etmiyor bu kadar basit. Tutarlılık bunun neresinde ?

Felsefede ''çelişki-tutarlılık'' diye bir şey duymadın mı sen hiç? Komşusu hocanın ilk lafını kabul ediyor, kazanın doğurabileceğini kabul ediyor ancak sonraki lafını reddediyor. Doğurabileceğine inanıyorsa bir kazanın, ölebileceğine de inanmasını beklersin. Hocanın komşusu, hocanın '' kazanın öldü'' lafını kabullenmiyor, bir nevi kendiyle çelişip tutarsız bir davranış sergiliyor.

Bence senin söylediğinde gayet mantıklı, benim söylediğimde. Bu yüzden Ösym'yi 3 hayırla uğurluyoruz

• halkçılık ve laiklik kafa kafaya gidiyor:D:D

gogogo HALKÇILIK!!!
  • halkçılık dedim ama milliyetçilik var gibi. adamlar kendi milletini övüyor biz ayrım yapmayız diye. hatta bunu dünyada yapan tek millet biziz diyor. kesin milliyetçilik gibi geliyor artık

seninkide mantıklıymış ama ben şöyle düşündüm. komşu faydacılıktan yola çıkarak o davranışı sergiliyor. tutarlılıktan yola çıkmıyor. zaten tutarlılık ilkesine göre hareket edip tutarsız işler yapması saçma olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdamBaliKokusu -- 24 Mart 2014; 15:29:46 >
  • doğal koşul sorusunun cevabını 16. sorunun D şıkkında vermiş bence ösym
     tartışmalı soruları(anket)toplam 3680 oy!
  • Tartışmaya gerek bile yok, halkçılık olacak, tutarcılık olacak, biyolojideki yalnız 1
  • Ben milliyetçilik yaptım o soruyu paragrafta millet yazdığını görünce.
  • önemli bir konu up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayseybi

Tartışmaya gerek bile yok, halkçılık olacak, tutarcılık olacak, biyolojideki yalnız 1

nası bu kadar emin olabiliyorsunuz ya.'' tartışmaya gerek yok tutarcılık'' cümlesini nasıl kurabiliyorsun ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ayseybi

Tartışmaya gerek bile yok, halkçılık olacak, tutarcılık olacak, biyolojideki yalnız 1

nası bu kadar emin olabiliyorsunuz ya.'' tartışmaya gerek yok tutarcılık'' cümlesini nasıl kurabiliyorsun ?

Ayşe ne diyorsa odur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

ticaret
    I
    terra rosaa
    C
    laiklik

buaynı soruyu denemde cozmustum yanlıs cozmustum cevap madencılıktı sınavda ona icaben madencılık işaretledim
    hatta eğer bır yerde değelerli maden varsa nerde olursa olsun gidip çıkartılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslayalansoyleme

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

ticaret
    I
    terra rosaa
    C
    laiklik

buaynı soruyu denemde cozmustum yanlıs cozmustum cevap madencılıktı sınavda ona icaben madencılık işaretledim
    hatta eğer bır yerde değelerli maden varsa nerde olursa olsun gidip çıkartılıyor

peki bir yerde altın madeninin olup olmaması doğal bir koşul değil midir ? mesela karadenize gidip altın madeni kuramayız. altın madeni yok çünkü. buda doğal bir koşuldur
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.