Şimdi Ara

[Tavsiye İstek] Monster - Acer - Casper [Tavsiye İstek]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    6000TL yakınlarında bir bütçem var ve oyuncu bilgisayarı denebilecek bir bilgisayar almak istiyorum.
    Fiyat olarak birbirine en yakın bilgisayarlar Monster Abra A5 v15.2.1 , Casper Excalibur G770.9750.B5H0X ve Acer Nitro AN515-54-734M
    modelleri cihazları incelediğim zaman üçü de aynı işlemci ve ekran kartı modellerini barındırıyor (CPU i7 9750H, GPU GTX1650) bu nedenle bu iki şeye değinmeyeceğim ancak Ram olarak Casper ve Acer 16GB Ram Monster ise 8GB ram değerine sahip bundan farklı olarak Monster model cihazda 500GB SSD hafıza alanı bulunurken Casper model cihazda 1TB HDD + 240GB SSD , Acer Model cihazda 1TB HDD + 256GB SSD bulunmakta.
    Açıkçası 240GB lik bir SSD genel manada işimi göreceği ve Ram değeri daha yüksek olduğu için Casper yada Acer model cihaza biraz daha sıcak bakıyorum ancak geçmişte Casper cihazların aşırı ısınma ve benzeri kronik sorunları bulunuyordu.
    Şu anda bu sorunların devam edip etmediği konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilim.
    Acer marka cihazlarla alakalı herhangi bir bilgim yok ancak Monster markasını da sadece reklamlarından biliyorum o yüzden bunla alakalı da bir deneyimim yok bu nedenle sizce hangi cihazı almalıyım hem servis hem kullanılabilirlik durumları ve ürün kalitesi önemli. Cihazların özelliklerini aşağıya ekledim. Bunların dışında sizin de önerebileceğiniz farklı bilgisayar marka modelleri de bulunuyorsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Monster
    Model : Abra A5 v15.2.1
    Ram : 8GB 2666 MHz
    CPU : Intel Core i7 9750H
    GPU : NVIDIA GTX 1650
    HDD : Yok
    SSD : 480GB

Casper
    Model : G770.9750.B5H0X
    Ram : 16GB 2666 MHz
    HDD : 1TB
    SSD : 240GB

Acer
    Model : Nitro AN515-54-734M
    Ram : 16GB 2133 MHz
    HDD : 1TB
    SSD : 256GB

• Acer en sorunsuzu bence, fanı biraz sesli çalışıyor sadece
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.