Şimdi Ara

Teknik servis sonrası ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

gecen hafta carsambadan cumartesiye kadar il dısındaydım.kardesim cuma aksamı pcde otururken fare kilitlenmis daha sonra manuel kapatmıs pcyi.daha sonra actıklarında ise sürekli bir "dıt" sesi ile birlkte pc acılmamış.ben geldigimde pcnin tamirde oldugunu ogrendm bugn aldım pcyi anakart ve ekran kartında yanma demisler babama.anakart ve ekran kartı degistirildi 1GB atihd3600 takılmıs benim pcde 1 gb ram var.bilgisyar tamirden geldikten sonra eskiye nazaran 4-5 kat yavasladı ve ses yok pc yi acınca asada beliren hoparlor ikonu gelmiyor realtek ac97 vardı baktm c:progfiles den dosya var ici bos(0bayt) birde winamp ta muzik acıyorum bozuk directsound hatası geliyor

ve son olarak dxdiagtan ses sekmesine geldigimde

"Ses kartı bulunamadı. Eğer bulunması bekleniyorsa donanım üreticisi tarafından sağlanan bir ses sürücüsü yükleyin."

yazıyor

Pek fazla kullanmasamda pcyi yinede arada download icin gerek duyabiliyorum bu sorunu(ları) nasıl cozecegime yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese iyi forumlar..

• Sen niye uğraşıyorsun onu anlayamadım. Madenm ki teknik servisler ve mademki ücretini alıp anakart ve ekran kartını değiştirmişler, götür adam gibi sses codec i sürücüsünü yüklesinler. Sesi çıkmayan alet teslim edilir mi ?
  • Ya onu bende düşündüm de calıstıgım icin zamanım yok ve bu ara tercih yapacagımicin pc bana oglen 5 e kadar gerekli oluyor 5 de ise gidiyorum..
    Tercih donemi sonrası kendim bi "ayar" cekecem zaten onlara gidip yaptıkları 2."denyo"luk bu.
    Ayrica;

ben codec indirip kurdum VDM_A406 isimli realtek ama gene olmadı
    Soru:Bu pcnin asırı derecede yavaslamasını sebebi nedir? (1gb ram 1.8ghz islemci 1gb amdhd3600ekran kartı)internet sitelerinde bile zorlanıyorum yavaslık acısından
  • quote]1.8ghz islemci

İşlemcinizin cache belleği 1 mb den düşükse güncellenmiş windows larda yavaş çalışır. 2 mb cacheli 1.6 işlemcili laptopumda masaüstü uygulamalarda hissedirlir hiç yavaşlama yokken 2.5 ghzden hızlı 256 cachele masa üstü sistemler neredeyse ot yoluyorlar.

Sisteminizin normal çalışması için 5 yıl öncenin windowsu yüklenmeli, güncellemeler kapatılmalı. (en fazla winxp sp1) bilhassa XP sp3 ile gelen çoğu eklemeler 1mb altı cache işlemcili sistemlerde vaşlama olarak kendini gösteriyor. Bu durum benim kanaatimce xp den vistaya (sp3 vistanın çıkıpta beğenilmediği zamanda çıktı, ve tabi vin7) ye geçmeleri için ms tarafından kasten oluşturuldu, yani ms xp yi bırakmamaız için bazı hareketler çekiyor. 256 Kb cacheli makineler 2002-2005 yılları arası hiçbir yavaşlama göstermezken vista çıkışından az sonra yavaşlama belirtileri göstermeye başladılar.

• ama bu iki kart takıldıktan sonra bariz bir yavaslama bu oncekine gore
    anakarta uygun islemci ve ram taksam sorun düzelmez mi
  • p4 3.0 ghz 1mb cache işlemci 20 tl forumda 2. elde bulunabilir.
    anakartınız destekliyorsa bir nebze rahatlarsınız.
    p4 512 cache olanlardan almayınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.