Şimdi Ara

Teknobiyotik Pc Yorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşım tavsitesi üzerine teknobiyotikteki kampanyalı sistemi almamı önerdi. Bütçemde biraz kısıtlı olduğundan dolayı param buba yetiyor. Sizce nasıl bir sistem. Parça değişikliğine ihtiyaç var mıdır ?

• İşlemci 2600 olsa
  • Teknobiyotik'in sistemde, kasa ve psu kalitesiz, anakart çipsetinden dolayı alınmaz, işlemcinin f/p oranı düşük, daha ucuza aynı performansı 2200G ile de alırsın, üstelik o.b vga'da var, ayrıca ssd'li sistem her zaman daha verimlidir, depolama için hdd sonradan da alınabilir. Ryzen mimarisinde ram frekansının yüksek olması da ayrıca ek performans sunar bu yüzden 3000mhz daha iyi f/p oranına sahiptir, 2 ram slotlu anakartta dual ram yaparak 8gb ile sistemi sınırlamak iyi değil.

Sistemi başka yerlerden de daha ucuza alabilirsin indirim ya da kampanyalı zamanlar oluyor takip etmen de fayda var.

3.050 TL
    inventus.com.tr
    inventus Bilgisayar
    https://inventus.com.tr

Teknobiyotik Pc Yorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 27 Aralık 2018; 22:27:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Teknobiyotik'in sistemde, kasa ve psu kalitesiz, anakart çipsetinden dolayı alınmaz, işlemcinin f/p oranı düşük, daha ucuza aynı performansı 2200G ile de alırsın, üstelik o.b vga'da var, ayrıca ssd'li sistem her zaman daha verimlidir, depolama için hdd sonradan da alınabilir. Ryzen mimarisinde ram frekansının yüksek olması da ayrıca ek performans sunar bu yüzden 3000mhz daha iyi f/p oranına sahiptir, 2 ram slotlu anakartta dual ram yaparak 8gb ile sistemi sınırlamak iyi değil.

Sistemi başka yerlerden de daha ucuza alabilirsin indirim ya da kampanyalı zamanlar oluyor takip etmen de fayda var.

3.050 TL
    inventus.com.tr
    inventus Bilgisayar

Teknobiyotik Pc Yorum..
    Hocam yanıtın için teşekkür ederim. Bi nevi paranı çöpe atmış olursun demek istiyorsun anladığım kadarıyla.

• Ben biraz farkl bir bakis acisiyla yaklasirdim malum yakin zamanda ryzen 3000 ler geliyor, 1300x alinir mi? ben almazdim onun yerine 360liraya belki daha ucuza satan yerler vardir 200GE alir yaninada rx 570 takardim:https://www.youtube.com/watch?v=5s5lWB-lO10 amele 2666 mhz ramle kullaniyor üstelik. 1300x alinmaz dogru ileriye dönük bir sistemle, düsük bir cpu ile idare edip, yeni seri ryzenler cikincada upgrade etmek bence daha mantikli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 28 Aralık 2018; 1:46:6 >
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    Gelmeden ben sana söyleyeyim; anakart, psu, ssd yaramaz... yeni ryzenler gelince islemciyi kaldirip cöpe atmak isteyeceksin. Zaten o anakartla o islemcinin neyinden randiman alacaksin ki oc yok, ramler tirt... Ayrica senin profil neden gizli hocam? senin eski yorumlarini okumak istiyordum, göremiyorum. bak bana ne gizlim var nede saklim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Gelmeden ben sana söyleyeyim; anakart, psu, ssd yaramaz... yeni ryzenler gelince islemciyi kaldirip cöpe atmak isteyeceksin. Zaten o anakartla o islemcinin neyinden randiman alacaksin ki oc yok, ramler tirt... Ayrica senin profil neden gizli hocam? senin eski yorumlarini okumak istiyordum, göremiyorum. bak bana ne gizlim var nede saklim...
    Bu fiyata bu alınabiliyor yapcak bişi yok malesef. Burdaki öneriye göre anakartı yükselttimhttps://forum.donanimhaber.com/teknobiyotik-2900-tl-sistem--136450233

İlerde de biraz daha kaliteli psu alırım. Oyunları orta kalitede açsa yeter benim için profesyonel beklentim bulunmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk321 -- 28 Aralık 2018; 1:34:53 >

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Vazgeçtim hocam almaktan. Teşekkürler yorumların için. Mantıklı detaylar söyledin
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Teknobiyotik'in sistemde, kasa ve psu kalitesiz, anakart çipsetinden dolayı alınmaz, işlemcinin f/p oranı düşük, daha ucuza aynı performansı 2200G ile de alırsın, üstelik o.b vga'da var, ayrıca ssd'li sistem her zaman daha verimlidir, depolama için hdd sonradan da alınabilir. Ryzen mimarisinde ram frekansının yüksek olması da ayrıca ek performans sunar bu yüzden 3000mhz daha iyi f/p oranına sahiptir, 2 ram slotlu anakartta dual ram yaparak 8gb ile sistemi sınırlamak iyi değil.

3.050 TL
    inventus.com.tr
    inventus Bilgisayar

Teknobiyotik Pc Yorum..
    Hocam iventus sitesi güvenilir mi ? Daha önce hiç duymadım. Senin topladığın sistemi almayı düşünüyorum

• Parçalar için yorum yapmıyorum ama inventusu kesinlikle öneririm. Sektördeki tek güvendiğim firma
  • Inventus'a güvenebilirsin, için rahat olsun kardeşim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.