Şimdi Ara

Tema çalışmamda ikon gölge sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar belki tema yapımı için uğraşan varsa bilgisi olabilir.
    Carbonx Hd Pro temasında bundle klasörü içinde değişiklikler yaparak seçtiğim ikonları ayarlıyorum. Bundle klasörü ile uğraşıyorum çünkü Icons klasörüne ikonların isimlerini değiştirip atmama rağmen sonuç alamadım. Sorun şu ki resimde de görüldüğü üzere dock un üstündeki sırada bulunan camera+ , opera mini, facebook ve wikipedia ikonlarını değiştirdikten sonra ikonların arkadasında siyah bir ton oluştu. bu gölgeyi nasıl yok edebilirim acaba?

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beostar -- 18 Ocak 2012; 20:32:25 >

• o ikonları ps'de saydam yapman lazım ama öyle yapınca arka planın renginide alıp görünmez oluyorlar bence başka ikonlar kullan çünkü bende s5230w ye tema yaparken sürekli aynı sorun oluyor ancak öyle yapıyorum.
  • Operanın simgesi saydam mesela ama değiştirince arkaya o siyahlık geliyor. hatta facebookta öyle. belki de yanlış biliyorum tabi. ben hazır ikonlardan seçim yapıyorum; kendi yapımım yok :/
  • İkonlardan herhangi birini gönderir misiniz? Bir tane de sorunsuz çalışanindan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 19 Ocak 2012; 1:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

İkonlardan herhangi birini gönderir misiniz? Bir tane de sorunsuz çalışanindan..

Yollayım ama sorun bence farklı. Yani atıyorum; facebook ikonunu Müzik için yapsam gölge gidecek.

Sorun sonradan yüklediğim uygulamalarda gölge oluşması.

Mesela şu resime bakınca anlarız...

• Her bir ikon için ayrı bir transparan maskı ayrı olmasın? Sadece atıyorum..
  • Onu tam bilemiyorum ama benim öngörüm restore sonrası kurulu olanlarda gölge yok. sonradan kurduklarım gölgeli. inflo.plist içinde mi sorun var ki? hiç de anlamam kod düzeltme.
  • Günceldir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.