Şimdi Ara

TERCİH KILAVUZUNDAKİ ŞARTLA İLGİLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir yıl süreli zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanır, programın sonunda İngilizce yeterlik sınavını başaranların doğrudan birinci sınıfa kayıtları yapılır. İngilizce Hazırlık Sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.

Üniversitece kabul edilen; a) Ulusal ve/veya Uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden yine üniversitece belirlenen düzeyde başarılı olduğunu belgeleyen, b) Üniversitece öğretim yılı başında yapılacak İngilizce yeterlik sınavında başarılı olanlar doğrudan birinci sınıfa alınırlar. Öğrencilere, "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik" hükümleri uygulanır.

Artık kafam allak bullak, birisi açıklayabilir mi? Gerçekten çok memnun kalacağım, ilk başta sınav olacak mı olmayacak mı yoksa direk hazırlıktan mı başlatılıyor?
    Yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tryagain4 -- 13 Temmuz 2014; 1:29:34 >

• hazırlık okuyorsun sene sonunda sınav oluyor işte. 1+4 gibi oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1+4 ? Peki ondan geçemezsek?
  • Bir sene hazırlık okuyorsun, normal sınıf geçer gibi o sınıfı geçmen gerekiyor. Üniversitesine göre değişir ama çok zorlayacaklarını sanmam. Kalsan bile büt'te geçersin sıkıntı yok.. Sonra normal lisans programı başlıyor ve dört yıl bölümünü okuyor mezun oluyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sürmenaj. -- 13 Temmuz 2014; 2:18:45 >
  • en başta muafiyet sınavı yapıolar geçemezsen hazırlık okuyosun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.