Şimdi Ara

Thermalright mı Ninja mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, işlemci soğutucusu alacam ama Thermalright SI 120 ile Sycthe Ninja arasında kaldım. ikiside görünürde benzer performans veriyor ve fiyatları birbirine yakın. kullanan arkadaşlar varsa yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. İşlemcim şimdilik 3000+@2200, ilerde de opteron165 için kullanabileceğim birşey olsun diye bakıyorum.

• ben si120 derim cunku ninja cok agir si120 ise hem performansli hemde hafif.assagidan si120 nin bulundugu testlere bakabilirsin;

http://www.hartware.de/review_495_8.html
  • ben herzaman zm9500 led den yanayım mam sen bu iki arsaındasecim istiyorsun bende ninja derim arkadaşa katılıyorum agırlıgı konusunda ama ninja bence
  • soğutucularda ağırlığın problem olduğu konusundaki fikirler nereden geliyor anlamış değilim.
    Hangi incelemede eğilmiş cpu ayakları veya kökünden kopmuş bir soket gördünüz?
  • Merhaba,

Anakartınızı kasaya 9 vidanın hepsi ile sabitlerseniz ve Ninja'nın klipslerinin tam olarak oturduğuna emin olursanız ağırlık hiç bir sorun yaratmaz.

Ama anakart 3-4 vida ile sabitlenmeye çalışılırsa ve dikkatsiz bir montaj yapılmışsa anakartınızın gerilmesi ve yamulması sorun yaratacaktır.

Tşk,

Hicks
  • ben de si120 derim araştırmalar da bakılırsa eğer fark anlaşılır
  • quote:

Orjinalden alıntı: dargmen

ben herzaman zm9500 led den yanayım mam sen bu iki arsaındasecim istiyorsun bende ninja derim arkadaşa katılıyorum agırlıgı konusunda ama ninja bence

9500 led i düşünmedim değil ama birincil amacım fansız olarak kullanmak, onun için bu iki model arasında kaldım. şimdilik ninja daha baskın gibi ama thermalright'ın ulaştığı sıcaklık değerleri de harika. ama Ankara'da ikisi de stoklarda yok. bekliycez artık
  • BEN AGIRLIGI SORUN OLUR DEMEDİM AGIR BİSOGUTUCU OLDUGUNU KABUL EDİYORUM DEDİM AMA NİNJA DİYORUM BU İKNDEN BİRİİS SECECEKSEN BEN KESİNLİKLE ZM9500LED DEN ŞAŞMAM SEN O İKİSİNDEN BİRİRNİ SECEKTİN NİNJA OZAMAN KESİNLİKLE
  • @Penance

PM attım.
  • buda guzel gozukuyor ayrica AM2 destegide varmis, ayrica buda hafif bir urun.si120 veya assagidaki urunu tercih etmeni oneririm ozellikle ileride AM2 dusunuyorsan assagidaki urun en iyisi sanirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

buda guzel gozukuyor ayrica AM2 destegide varmis, ayrica buda hafif bir urun.si120 veya assagidaki urunu tercih etmeni oneririm ozellikle ileride AM2 dusunuyorsan assagidaki urun en iyisi sanirim.

oldukça güzel bir ürüne benziyor fiyatı ne kadar acaba
  • thermalright bu işte uzman
  • hah buyur bi de buradan yak
    yok am2 şimdilik bana uzak, belki vista çıktığında sistemi komple yenileyecem. ona da rahat 1-2 sene var. sonuçta bu işler tamamen duygusal

yaw bu thermalright'ın bi modeli vardı SI değildi diye hatırlıyodum, hakkaten değilmiş. XP120 idi, bulent'in imzayı görünce jeton düştü. thermalright tamam, esas soru XP120 ile SI120 arasında ne fark var?

@cavus78
    PM cevaplandı
  • si120 modeli xp120 den sonra cikdi arada fark yok sayilir ama asil cikis sebebi bildigim kadariyla xp120 lerdeki asiri uyumsuzluk sorununu gidermek yani si120 hemen hemen butun bordlara uyuyor sanirim xp120 gibi ram yuvalarini felan kapamiyor ve onun kadar uyumsuz degil ayrica si90 modelide var yanilmiyorsam oda xp90 nin bir gelismisi.
  • ninja düşük hava akımıyla soğutmak için optimize edildiği için yaprak sayısı az ama yüzeyi geniş, yaprakların aralığı yüksektir.
    12 v fanla yaptığı soğutma ile 5 v arasındaki fark çok azdır.

xp120 ve sı 120 ise yaprak sıklığı, sayısı fazla ama yüzeyi az bir soğutucudur. ısı boru yapısı ve sayısı da farklıdır.
    yüksek hava akımıyla soğutma için optimize edilmiştir.

ancak xp120 ve si120 nin miyadı doldu, thermalright ninja ya kaptırdığı üstünlüğü geri almak için hr-01 i çıkardı
    xp120 nin devamı olarakda ultra-120 yi çıkardı.

http://www.thermalright.com

adresinden soğutucuları incelerseniz dediğimi anlarsınız.

• Ultra 120 gzlmıs gelırse kacırmam alırım ama nereden
  • hr bildigim kadariyla cok basarili bir urun degil.yani si ve xp den daha iyi degil, ama ultra modelleri yeni cikdi.en dikkatimi ceken ozellik agir olmasi TR urunlerinde genelde hafiflik onplandaydi.
  • hr serisi az hava akımıyla çok soğutma için tasarlanmış olduğu için ninjada olduğu gibi overclockçulara uygun bir ürün değil.
    ultra serisi ise çok hava çok soğutma üzerine tasarlanmış bir ürün, overclockçular için ideal.
    bi de tower tarzı soğutucuların performansı kasa içi havalandırmasına ve sıcaklığa da bağlı. xp, typhoon gibi soğutucular kasa havalandırmasından pek etkilenmiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.