Şimdi Ara

Tıp 6 Sene Diyorduk, Hazırlık Nerden Çıktı Ya :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
19.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 senedir tıp istiyordum, 6 sene eğitimi var diye içim sıkıla sıkıla gideceğimi düşünüyordum.
    Bir kaç tane gidemeyeceğim tıp dışında (Ege filan) neredeyse hepsi zorunlu hazırlık eğitimi veriyor 1 sene. Bazı üniversiteler ise sınavı geçen öğrencilerin hazırlık atlamasına izin veriyor. Benim bir sınavı atlatabilecek kadar İngilizcem yok.
    Tıpçı dostlarım, siz nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz hazırlık olayını? İngilizceniz yeterli mi? Yoksa hızlandırılmış kursa filan gidecek misiniz son aylarda?
    Herkes benim gibi mi okuyacak tıpı 7 sene, kazık gibi? Hazırlık sınıfında yalnız mı kalıcam Akdeniz yada Isparta'da?

Ben 7 senede adam gibi iki mühendislik bitirirdim çift anadal programıyla. Ne işim var benim tıpta ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 31 Temmuz 2010; 22:14:56 >

• Hacu 7 seneyle de bitmiyorki sizin iş. Daha uzmanlık var, zorunlu görev var

Şaka bi yana bu ingilizceden bende sorunluyum baya. Mecburen kalıcam bir sene hazırlığa. Tercihler belli olsun bi açıklansın bölümlerimiz ona göre kurs murs deneriz artık şansımızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walkerx -- 31 Temmuz 2010; 22:51:57 >
  • Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 00FFCC

Geçmiş olsun.
    hazırlık programı artık hemen hemen tüm lisans programlarında var.kaçış yok ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTER_10

Eğer sıkılacaksan hiç gitme, hayatın mahvolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTER_10

Hazırlık sınıfı olmasa bile tıp fakültesini 6 yılda bitirebileceğin kesin mi? Allah korusun tabii; ama belli olmuyor, uzatıp 7 yılda da bitirebilirdin. Şimdi hazırlık oku, lisans dönemini ise sıkı çalışıp 6 yılda bitirmeye bak, yine 7 yılda bitiriyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mütercim

Eğer sıkılacaksan hiç gitme, hayatın mahvolur.

Alıntıları Göster
    ankara tıp cerrahpaşa türkçe tıp da hazırlık uyguluyor mu?
  • Cerrahpaşa tıp türkçede hazırlık yok :)
    Ama Ankara'da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Cerrahpaşa tıp türkçede hazırlık yok :)
    Ama Ankara'da var.

O.O ölme eşşem ölme.hacettepe tutmazsa en iyisi cerrahpaşa yada ege gibi duruyor o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: oviedo

quote:

Cerrahpaşa tıp türkçede hazırlık yok :)
    Ama Ankara'da var.

O.O ölme eşşem ölme.hacettepe tutmazsa en iyisi cerrahpaşa yada ege gibi duruyor o zaman

Alıntıları Göster
    ingilizce tıpta son derece gereksiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: cccwasabiccc

ingilizce tıpta son derece gereksiz..

Alıntıları Göster
    Napcan tıpı ya
  • O zaman kazandığımız yere göre adımımızı atarız değil mi? Sanırım herkes giriyor hazırlığa. Benden pek bir farkı yoktur umarım tıp kazananların :D
  • quote:

O zaman kazandığımız yere göre adımımızı atarız değil mi? Sanırım herkes giriyor hazırlığa. Benden pek bir farkı yoktur umarım tıp kazananların :D
    Gidin ingilizce kursuna adam akıllı isteyerek öğrenmeye çalışın o hazırlığı okursanız ben bir şey bilmiyorum. İngilizceden kaçmadığın sürece ingilizce öğrenmek için kendini yormana bile gerek yok. Direk gelip giriyor kafana. Okulda da elemanlar yok öyle böyle ingilizce şöyle ben öğrenemiyorum diye kaldırıp attıkları için hiç bir şey öğrenemiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

Gidin ingilizce kursuna adam akıllı isteyerek öğrenmeye çalışın o hazırlığı okursanız ben bir şey bilmiyorum. İngilizceden kaçmadığın sürece ingilizce öğrenmek için kendini yormana bile gerek yok. Direk gelip giriyor kafana. Okulda da elemanlar yok öyle böyle ingilizce şöyle ben öğrenemiyorum diye kaldırıp attıkları için hiç bir şey öğrenemiyorlar.

Alıntıları Göster
    Daha uzmanlığımız var bir de daha bizim eğitimimiz yeni başlıyormuş be

• quote:

Orijinalden alıntı: Sheva24

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ya neden türkçe ünivrsitelerde hazırlık gibi bişey var :S
    çapada da var mı biliyo musunuz?
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Akdeniz Tıpta sınavla verip geçebiliyorsunuz diye biliyorum. Ayrıca sınavının kolay olduğunu duymuştum. Bilginize.
  • Teşekkürler, herkesten öyle duymaya başladım bu aralar. Umutlandım. 1 sene kayıp az değil.
  • quote:

capa da yok

hee oh peki.. zaten saçma ya ing okumıcaksan ne inglzcesi
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    çapa cerrahpaşa aydında kesin hazırlık yok

tıplarla ilgi li bilgi almak istersen pm atabilirsin.ben de tecrübeli tıpçıyım nede olsa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.