Şimdi Ara

Tip23 Erişim Kabini (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
3.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

8megabit sizin tanımlı hız. 12 tanımlansa kaldırmaz, o yüzden öyle bırakmışlar sanırım. Dediğiniz gibi hattınız kötü, zayıflaması yüksek.https://www.extranet.com.tr/altyapi/
    Şuradan adres sorgulayınca kaç çıkıyor hız?
    Tip23 Erişim Kabini

Hocam böyle diyor.Eskiden yapinca maksimum hız 11 veya 10 diyordu türknetin sitesinden yapınca felan.Şimdi Türknetin sitesinden ne hız alırım diye bakınca bağlı olduğunuz santrel de çalışma olduğu için işlemlerinize devam edemiyoruz daha sonra tekrar deneyin diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gooerge2 G kullanıcısına yanıt
    Sıkıntılı bir durum hocam. Binanız ve daireniz açısından tanımlı bir bilgi olmadığını gösteriyor. Yani altyapın yok diyor kısaca. Bunu düzeltmenin birçok yolu var, hat sizin üzerinize ise bağlı olduğunuz telekom müdürlüğündeki erişim planlama birimine müracaat etmek, ikinicisi ise size verdiğim adrese sürekli yazmak... Bir de bu tarz durumlarda toplu hareket etmek daha faydalı bir durum. Sizin sahaya bağlı olan on kişi bulsanız ortak dilekçe yapsanız VDSL2 istiyoruz diye daha hızlı ilerleyen bir süreç olur.
  • quote:

Sıkıntılı bir durum hocam. Binanız ve daireniz açısından tanımlı bir bilgi olmadığını gösteriyor. Yani altyapın yok diyor kısaca. Bunu düzeltmenin birçok yolu var, hat sizin üzerinize ise bağlı olduğunuz telekom müdürlüğündeki erişim planlama birimine müracaat etmek, ikinicisi ise size verdiğim adrese sürekli yazmak... Bir de bu tarz durumlarda toplu hareket etmek daha faydalı bir durum. Sizin sahaya bağlı olan on kişi bulsanız ortak dilekçe yapsanız VDSL2 istiyoruz diye daha hızlı ilerleyen bir süreç olur.
    Valla hocam 6 senedir kullanıyorum işte burada ilçe santralinede gittim bir çok kez hiç bir şey değişmedi.En son artık izmitin merkezinde ki büyük binaya gidicem vdsl gelmiyecekse evi değişicem başka çare kalmadı.100 metre ötemde arkadaşım benim 70 mbps alıyor ben adsl eziyeti çekiyorum türk telekomun ceousuna kadar yazdım adam her gün müşteri temsilcisine arattırdı beni 1 hafta boyunca yine hiç bir şey olmadı bizde mi şans yok anlamadım.

Hocam kiradaysanız ve kira sözleşmenizin süresi dolduysa taşının isterseniz, fiberi olan yer bulursunuz hatta.
  • quote:

Hocam kiradaysanız ve kira sözleşmenizin süresi dolduysa taşının isterseniz, fiberi olan yer bulursunuz hatta.
    Valla ya ben ev sahibiyle sözleşme de yapmadım adam biraz yaşlı anlamıyor bu işlerden ama gününde kirasını veriyorum ya dolap bu hocam bak görüyor musun 20 metre ya var ya yok o değil 1 sene önce de 150 metre yakınıma tip 7 erişim kabini koymuşlardı ben o dolaptan da faydalanamadım aklıma şey geldi herkese çay şakire yok
    Tip23 Erişim Kabini

Baya şanssızlık olmuş sizinkisi. Fiberi olan ev bakın isterseniz veya VDSL2 olan. Üst pakete geçişlerde taahhüt cezası da yok, (işletmeciden teyit edin yine de) dilediğiniz hızlara geçiş yaparsınız mevcut aboneliğiniz ile.

Artık bu gaz ile yeni ev aramaya başlarsınız herhalde.

Espri bir tarafa, sizin vereceğiniz bir karar elbette.
  • quote:

Baya şanssızlık olmuş sizinkisi. Fiberi olan ev bakın isterseniz veya VDSL2 olan. Üst pakete geçişlerde taahhüt cezası da yok, (işletmeciden teyit edin yine de) dilediğiniz hızlara geçiş yaparsınız mevcut aboneliğiniz ile.

Artık bu gaz ile yeni ev aramaya başlarsınız herhalde.

Espri bir tarafa, sizin vereceğiniz bir karar elbette.
    6 senedir bekliyorum hocam vdsl hizmeti gelir diye ama geleceği yok en son il müdürlüğüne gidicem veya ilçe santraline gidip orada ki arkadaşlara söylicem bu dolabı bakalım neymiş ne değilmiş bu dolabın bana faydası olmucaksa taşınıcam her gün kardeşimle wifiyi kapat twitchden video izlicem kavgasından bıktım izmitte yaşıyorum ben dedim ya etrafımda herkes vdsl alıyor ben adsl sanki bana özel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gooerge2 -- 2 Mayıs 2020; 17:33:26 >

Anladım hocam. Bağlı olduğunuz müdürlüğe gittiğinizde erişim planlama birimi ile görüşeceksiniz.
    Önünde derken 2-3 metre fark vardır diye düşünmüştüm. Konuyu eksik okumuşum, uykusuzluk.. Bunu yedirmezler size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 2 Mayıs 2020; 19:4:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Önünde derken 2-3 metre fark vardır diye düşünmüştüm. Konuyu eksik okumuşum, uykusuzluk.. Bunu yedirmezler size
    Yav hocam daha ne kadar yakın olacak valla pazartesi gidicem bu dolaptan hizmet alabilir miyim eğer alırsam ne kadar hız verirler en kötü 16 mbps olacak ki beni panklayacak he yok bu dolap benim faydama olmayacaksa valla çıkıp gidicem bu evden 6 senedir adsl kullanır mı bir insan ya hani adsl 16 alsam bu kadar isyan etmem 7 alıyorum

Şöyle diyeyim;
    Dolap tam evinizin önündeki kaldırımda olsa yine bi ihtimal var (yer varsa) ama bu karşı kaldırımda. O dolaptan size nasıl kablo gelecek?
    Yol kazılacak, kanal yapılacak, kablo döşenecek vs..
    Bunun bir de kazı izni, masrafı vs. var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Şöyle diyeyim;
    Dolap tam evinizin önündeki kaldırımda olsa yine bi ihtimal var (yer varsa) ama bu karşı kaldırımda. O dolaptan size nasıl kablo gelecek?
    Yol kazılacak, kanal yapılacak, kablo döşenecek vs..
    Bunun bir de kazı izni, masrafı vs. var
    Uğraşmazlar diyorsun valla hocam bende kafamı yormucam artık kafaya koydum pazartesi gidicem o dolaptan hizmet alamıyacağımı öğrendiğim an yeni ev arayışlarına giricem bir ömrümü adsl kullanarak geçiremem ya 6 senede yaşlandım desem yeridir he şimdi diceksin altı üstü internet ama öyle olmuyor yani ben bir de online oyun oynuyorum çok fark ediyor.

Haklısınız, hakkı ne yapacan interneti yazacak halim yok
    İnternet altyapısı halen bu ülkenin kanayan yarası.

• quote:

Kanka şimdi bir yerde daha okudum; Adam sabahtan akşama kadar bu işin içindeyim dedi bu dolaptan ben faydalanırmışım.Dolabın üstünde ki numara yeni hat numarasıymış yani benim ankestra kutumda ki dolap eski hat olduğu için yeni hat aktif edildiğinde senin hattını da taşırlar diyor.Umutlarım bir tık arttı, ama fazla sevinmiyeceğim.

Size yeni bir kablo çektiler mi ki?

• quote:

Size yeni bir kablo çektiler mi ki?
    Çekmediler kanka ama adam diyor ki dolap çalışınca kesin vdsl hizmeti alırsınız diyor. bende dedim umarım dediğiniz gibi olur ama yinede fazla ümitlenmiyorum sonra kursadığımda kalmasın.

Umarım diyeyim bende :) Sen yinede müdürlüğe gidip görüş.
    Bazen oluyor böyle yazanlar, kaynak soruyoruz işkembe-i kübra çıkıyor. Nerede çalışıyon diyoruz berber çıkıyor felan. Güzel ülkedeyiz aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 2 Mayıs 2020; 23:9:47 >
  • quote:

Umarım diyeyim bende :) Sen yinede müdürlüğe gidip görüş.
    Bazen oluyor böyle yazanlar, kaynak soruyoruz işkembe-i kübra çıkıyor. Nerede çalışıyon diyoruz berber çıkıyor felan. Güzel ülkedeyiz aslında
    Evet kanka bende o yüzden fazla ümitlenmedim bizim insanımızın adedi bildiğinide yorum yapıyor bilmediğinide

• quote:

Kanka bir bakar misin oralardaysan

• 40 metre yakına aynı dolaptan koymuşlardı daha önce olmayan hiçbir talep oluşmadan yakındaki abonelikleri kendileri taşıyor belli bir süre geçmesi gerekiyor galiba dolap takıldıktan 4 ay sonra taşımayı yaptılar 139k download hat değeri aldım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.