Şimdi Ara

Topladığım Sistem İyi Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kasalar arasında 260 TL fark var, kasadan kısıp (psu'dan değil) ssd almak daha iyi değil mi?

Su soğutmanın sızıntısından korkuyorum ayrıca.

Bir de kasamı kendim monte etsem mahzuru olur mu? (hiç etmedim)
    @Graves or Feed
  • Albert Camus kullanıcısına yanıt
    Evet hocam su soğutma ile birlikte o fiyatta.

4690k da olabilir fakat overclock ile 4.1-4.2 ye kadar çıkarttıktan sonra fark anlaşılmaz şüpheniz olmasın.

Nvidia kart olarak Zotac 780 Amp! öneririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-amp!-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx111--ekran-karti.html

Şöyle bir birleşimde yapabilirsiniz daha da iyi olur sanıyorum ki;

Topladığım Sistem İyi Mi?

Su soğutmadan korkmayın hocam, kendim kullanıyorum uzun zamandır hava soğutmaya göre çok daha rahat. +45 derece havada 17 derece işlemci sıcaklığını görmek insanı mutlu ediyor.

O kasa cidden pahalıymış şuan farkettim..:)

Edebilirsiniz, zaten kitapçıklarda çok rahat bir şekilde açıklıyor. Sıkıntı yaşamazsınız monte sırasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 16 Ağustos 2014; 5:42:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Graves or Feed

Evet hocam su soğutma ile birlikte o fiyatta.

4690k da olabilir fakat overclock ile 4.1-4.2 ye kadar çıkarttıktan sonra fark anlaşılmaz şüpheniz olmasın.

Nvidia kart olarak Zotac 780 Amp! öneririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-amp!-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx111--ekran-karti.html

Şöyle bir birleşimde yapabilirsiniz daha da iyi olur sanıyorum ki;

Topladığım Sistem İyi Mi?

Su soğutmadan korkmayın hocam, kendim kullanıyorum uzun zamandır hava soğutmaya göre çok daha rahat. +45 derece havada 17 derece işlemci sıcaklığını görmek insanı mutlu ediyor.

O kasa cidden pahalıymış şuan farkettim..:)

Edebilirsiniz, zaten kitapçıklarda çok rahat bir şekilde açıklıyor. Sıkıntı yaşamazsınız monte sırasında

Çok ama çok teşekkür ederim. Peki daha ucuz bir kasaya nasıl su soğutma yapabiliriz?

45 derece havada işlemcinin 60 derece olmasıyla 15 derece olması arasında performans farkı ne olur?

Overclock garantiden çıkarıyor sanırım o nedenle hiç bilmediğim sularda yüzmeyeyim. İlerde PC eskiyince denenebilir diye düşünüyorum. Sapphire R9 290 ile Zotac 780 arasında kaldım. Sapphire hem daha ucuz hem de BF4'te daha iyi performans veriyor.

Servis artifact durumunda ne yapıyor? Artifact illa oyunda mı olmalı, artifact testerlarda çıkarsa iade mümkün mü? GPU'yu nereedn alayım?

Hocam su soğutmanın en basit hali bu, cpu soğutma. Onun harici nice soğutma tüpleri, sistemleri var ki sırf soğutma ünitesi 2000 lira tutuyor Yani arkasında sıvı soğutma için delik bulunan her kasaya uygundur

Çoğu işlemci yüksek sıcaklıkta vites düşürür. Kendini sınırlar haliyle etkiler. Sıvı soğutmada belli bir sıcaklığın üstüne çıkmayacağından performansı olumlu yönde etkiler :)

Overclock sonucu yakmalarda garantiden çıktığı doğru fakat ufak overclocklarda bir sıkıntı yaşamazsın. (Voltajla oynamadığından)

R9 290 f/p olarak daha uygun, Gtx 780 fiyat olarak pahalı fakat driver konusunda sıkıntı çıkartmıyor.

Servis genellikle sorunu çözmeye çalışıyor, çözemeyeceği konumda para iadesi yapıyor. Testlerde bile çıksa iadesi mümkün dostum. Vatandan garanti konusunda sıkıntı yaşayan yeterince insan gördüm forumda, fakat fiyat perf olarak düşününce vatandan alınması daha mantıklı :)

• quote:

Hocam su soğutmanın en basit hali bu, cpu soğutma. Onun harici nice soğutma tüpleri, sistemleri var ki sırf soğutma ünitesi 2000 lira tutuyor Yani arkasında sıvı soğutma için delik bulunan her kasaya uygundur

Çoğu işlemci yüksek sıcaklıkta vites düşürür. Kendini sınırlar haliyle etkiler. Sıvı soğutmada belli bir sıcaklığın üstüne çıkmayacağından performansı olumlu yönde etkiler :)

Overclock sonucu yakmalarda garantiden çıktığı doğru fakat ufak overclocklarda bir sıkıntı yaşamazsın. (Voltajla oynamadığından)

R9 290 f/p olarak daha uygun, Gtx 780 fiyat olarak pahalı fakat driver konusunda sıkıntı çıkartmıyor.

Servis genellikle sorunu çözmeye çalışıyor, çözemeyeceği konumda para iadesi yapıyor. Testlerde bile çıksa iadesi mümkün dostum. Vatandan garanti konusunda sıkıntı yaşayan yeterince insan gördüm forumda, fakat fiyat perf olarak düşününce vatandan alınması daha mantıklı :)

Bu artifacts sorunu bir kartta sonradan ortaya çıkmaz değil mi? Yani kartı internetten alırsam, (7 gün içinde koşulsuz iade hakkı) artifact test yapıp varsa yollamam mümkün müdür?

R9 290'ın driver olarak nasıl sorunları bulunmakta?

Vatan 15 gün içinde iadeye izin veriyor zaten, r9 290 için değil, tüm amd kartlar için kimi zaman driver ölümcül hal alıyor. Sıkıntı çıkartabiliyor ara ara. Forumda da yeterince konusu var
  • quote:

Vatan 15 gün içinde iadeye izin veriyor zaten, r9 290 için değil, tüm amd kartlar için kimi zaman driver ölümcül hal alıyor. Sıkıntı çıkartabiliyor ara ara. Forumda da yeterince konusu var

Şimdi ben anlamadım bu işi, AMD kart üretmesini biliyor da, driver mı üretemiyor? Vatan kart monte edilse bile geri alıyor mu?

Bir de ilk verdiğiniz ZALMAN iyi bir marka mıdır?
    Evet hocam alıyor, zalman da iyi bir markadır şüpheniz varsa googledan bakın
  • quote:

Evet hocam alıyor, zalman da iyi bir markadır şüpheniz varsa googledan bakın

Son sözü siz söyleyin bari; R9 290 mı yoksa GTX780 mi?

R9 290'ın nasıl driver sorunları var?

Bir de pc başındayken bazen sıcak basar ya, su soğutma bunun önüne geçiyor mu?
    Hocam ben işlemcide amdyi ekran kartında sonuna kadar nvidiayı destekliyorum :) gtx 780 her zaman daha iyi benim için.

Şubatta 921 liraya 4 gb gtx 760 almış biriyim :) gtx 770ler daha uygun fiyatlıyken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ben işlemcide amdyi ekran kartında sonuna kadar nvidiayı destekliyorum :) gtx 780 her zaman daha iyi benim için.

Şubatta 921 liraya 4 gb gtx 760 almış biriyim :) gtx 770ler daha uygun fiyatlıyken

Peki, su soğutma bu pc başında gelen sıcak basmalarıma etki edecek mi?
    İşlemci tarafında evet ama ekran kartı aşırı ısınırsa çare yok:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İşlemci tarafında evet ama ekran kartı aşırı ısınırsa çare yok:)

Anladım, su soğutma istersem o 300 tllik kasa, istemezsem ZALMAN kasa alacağım. Çok teşekkür ederim.
    Ben teşekkür ederim dostum iyi günler
    seidon 120 cok gürültü cıkartıyor full devirde yanında durulmaz kafanız şilşer sessiz çalışması için %50 seviyelerine cekmeniz gerekli ozamanda bi anlamı kalmıyor ... alıcagınız işlemci zaten üst seviye alır almaz oc ibi bir ihtiyacınız yok o yüzden sogutucuyu erteleye bilirisniz sakıncası yok...

İşlemci
    İntel
    Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci 653

Anakart
    MSI
    Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP 455

Ekran kartı

Asus
    GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 1430

Ram
    G-skill
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 246

HDD

wd
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 149

KAsa
    Xigmatek
    ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W MidT ATX PENCERELİ 396

Toplam 3329

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 16 Ağustos 2014; 7:40:37 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.