Şimdi Ara

Toplama Bilgisayar Tavsiyelerinizi Söylermisiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • güzel sitem toplamışsın ama bence ramleri şunu al : 101.35 TL.....Team Elite 2GB DDR3 1600MHz Low Voltage Bellek

kasa ve psu da bunları öneririm : 91.13 TL......3R Sys R460Lİ Atx Kasa
    99.54 TL......HIGH POWER ELEMENT SERİSİ 500W AKTİF PFC GÜÇ KAYNAĞI
  • Bir sorum daha olacak sanırım AMD nin bir serisinde hata olduğu ortaya çıkmış ne tür bir hata olduğunu tam olarak bilmiyorum ama fabrika hatasıymış sanırım bu konu hakkında bir bilginiz varmı acaba? teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chirmicty

Bir sorum daha olacak sanırım AMD nin bir serisinde hata olduğu ortaya çıkmış ne tür bir hata olduğunu tam olarak bilmiyorum ama fabrika hatasıymış sanırım bu konu hakkında bir bilginiz varmı acaba? teşekkür ederim.

O dedigin hata ilk phenom x4 de idi 9600 vs 9000 serileri sonu 50 ile bitenler hatasiz diye biliyorum 9450,9950 gibi,phenom 2 ve x6 larda bu hata olayi kesinlikle yoktur,kim demisse yalan.

Dark Evo 5 Kırmızı LED Fanlı Full Siyah Şeffaf Yan Panelli Oyuncu Kasa
    Havale / EFT: 151,76 TL (KDV Dahil
    http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-evo-5-kirmizi-led-fanli-full-siyah-seffaf-yan-panelli-oyuncu-kasa-dkchevoap/ProductDetails.aspx?productId=bd100328&categoryId=1013
    +

LC POWER 600W (650W Max) 80+ BRONZE PSU V2.3
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=LC6650GP3

Havale ile : 133,98 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 13 Eylül 2010; 21:54:58 >

• Üstadlar selam.

Bir yakınım için internet cafede server olarak kullanılacak bir sistem toplayabilir misiniz?

Bütçe 1000 lira.

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Bir sorum daha olacak sanırım AMD nin bir serisinde hata olduğu ortaya çıkmış ne tür bir hata olduğunu tam olarak bilmiyorum ama fabrika hatasıymış sanırım bu konu hakkında bir bilginiz varmı acaba? teşekkür ederim.

İlk doğal 4 çekirdekli Phenomlar piyasaya sürüldükten sonra geri çekilmişti. 4 çekirdeğin 1 tanesinde hata olduğu tespit edildi ve o çekirdekler kapatılıp 3 çekirdek olarak piyasaya sunulmuştu.

2 çekirdek phenom II alıp anakartta 4 çekirdek açtım diyen arkadaşlar da aslında bir nevi belli sebeplerden kapatılmış olan amd tarafından arızalı olaran değerlendirilen çekirdekleri kullanıyorlar

2 yıldır amd kullanıyorum daha bir gün de nerden aldım şunu demedim

• quote:

Orijinalden alıntı: kudretx

quote:

O dedigin hata ilk phenom x4 de idi 9600 vs 9000 serileri sonu 50 ile bitenler hatasiz diye biliyorum 9450,9950 gibi,phenom 2 ve x6 larda bu hata olayi kesinlikle yoktur,kim demisse yalan.

öncelikle cevabın ve ilgin için teşekkür ederim kudretx ama benim toplamak istediğim AMD AMD Phenom II X4 Quad-Core 955 3.2GHz 8MB AM3 938p Black Edition işlemcili bir sistem bu işlemcide o hata görülmüşmüdür acaba bir bilgin varmı? teşekkür ederim.

• Yok arkadasim,kesinlikle yok,olsa idi simdiye herkez duyardi,ayrica islemci dahil herseyin yeni alinirsa garantileri var,islemcinin tamiri olmaz mecburen yeni islemci yollayacaklar,bisey olursa hadi diyelim,fazla kasmaya gerek yok yani,alin kim x6 almis da almasaymisin demis herkez memnun ve ev icin fazlasiyla yeterli,sukur edelim sukur,amd olmasa idi x6 hayal olurdu,intelin x6 lari kazik fiyattan.
  • Cevapların ve yardımın için teşekkür ederim kudretx

Leone-510 sanada ayrıca teşekkür ederim ilgilendiğin ve cevapladığın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seng

Üstadlar selam.

Bir yakınım için internet cafede server olarak kullanılacak bir sistem toplayabilir misiniz?

Bütçe 1000 lira.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bi yardım edebilir misiniz?
  • quote:

quote:

Üstadlar selam.

Bütçe 1000 lira.

Şimdiden teşekkürler.

Senghttp://forum.donanimhaber.com/forumid_475/tt.htm burda yeni bir başlık açarsan ilgilenen kişi sayısı daha çok olur başlığıda isteğine göre yazarsan daha verimli olur.

• quote:

quote:

quote:

Üstadlar selam.

Bütçe 1000 lira.

Şimdiden teşekkürler.

Senghttp://forum.donanimhaber.com/forumid_475/tt.htm burda yeni bir başlık açarsan ilgilenen kişi sayısı daha çok olur başlığıda isteğine göre yazarsan daha verimli olur.

Başlık kirliliği yaratmıyayım dedim ama son çare yaratıcaz artık heralde :)

Teşekkürler hocam.

• Corsair Hydro Series H70 CPU Cooler almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.
  • OCZ AMD Black Edition Ready 1600MHz 4GB CL8 DDR3 Low Voltage Dual Kit Bellek

sizce bunu alsam bir faydası olurmu?
  • seçtiğin anakart? ramı onlar seçiyor biliyorsun işlemci anakart kadar etkisi yok ayrıca pazarlama staretejisi olan ürünlere bu kadar yönelmeye gerek yok israf :)
    normal ocz 1600 mhz 2*2 gb cl9 ramler görür işinizi
  • bide bu ram lerde CL9 CL8 CL7 var bunun yüksek rakam olanımı yoksa düşük rakam olanımı iyi
  • düşükleri tercih edilmektedir ve fiyatıda o oranla bir nebze pahalıdır cl9 sizin işinizi görücektir.

Remlerin komuta tepki verme süresi ile ilgili katsayıdır ve remlerin gecikmesi nano saniye cinsinden çok küçük zamanlardır. CL(x) değerlendirmesi aynı frekans grubundaki remler için yapılmalıdır. Mesela 1333 MHz CL9 ve 1333 MHz CL7 iki adet rem için, CL7 olan daha iyidir. Ama 1333 MHz CL7 ve 1600 MHz CL8 remler için, 1600 MHz CL8 daha iyidir; hem daha hızlıdır, saniyede daha fazla veri aktarabilirler hem de tepki süresi daha düşüktür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 16 Eylül 2010; 0:48:51 >
  • CL7 CL9 dan daha iyi. Bişey soracağım madem aradakiler nanosaniye biz neden CL7 alıp paramıza kıyıyoruz. CL20 alalım bişey farketmez heralde. Nanosaniyeyi hangi insan algılayabilir ki.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.