Şimdi Ara

Toshiba A200-1BP Ekran sorunu. Yardım edebilecek yorumları bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Toshiba A200-1BP laptop sahibiyim. Herhangi bir sorun yaşamadan bilgisayarı kapattım. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü hiç gelmedi. Biosu vs hiçbirşeyi göremedim. Sizce problem nedir? VGA çıkışından monitöre bağladım. Görüntü geldi fakat çizgi çizgi ekran. Windows ekranına geçince zaten çözünürülükten dolayı mouse yi bile göremedim.
    Bilgisi olan, daha önce başına böyle birşey gelen arkadaşların yorum ve önerilerini beklemekteyim.

• Tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi ekran filmleri var ondan kaynaklı gibi görünüyor. En ilkel ama en basit yolu deneyin ekranı yukarı aşağıya oynatmayı ve sabitmeyi deneyin A200 model ise garantisi devam ediyor olabilir 1 hafta içinde geliyor genelde ürünler istersen servise yollayabilirsin. Donanımsal bir sorun olmadığı ap açık
  • direk donanımsal bir sorun.
  • Peki hangi donanım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem49

Tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi ekran filmleri var ondan kaynaklı gibi görünüyor. En ilkel ama en basit yolu deneyin ekranı yukarı aşağıya oynatmayı ve sabitmeyi deneyin A200 model ise garantisi devam ediyor olabilir 1 hafta içinde geliyor genelde ürünler istersen servise yollayabilirsin. Donanımsal bir sorun olmadığı ap açık

ben bir notebook tamir firmasına verdim bilgisayarı. bana ekran kartı yanmış dendi. aslında yanan ekran kartı değil, ekran kartının çipsetidir diye düşünmekteyim. fakat onda da eğer bir arıza yok ise invertörde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. doğru mudur acaba? garantisi malesef bitti. boşu boşuna kazıklanmak istemiyorum. 210 lira gibi çok ciddi bir fiyat çekti eleman. zaten 2. elini almaya kalksam 300 e orta halli aynı modelden bulabiliyorum.

• 210 TL değmez ben hala ekran kartından olacağını düşünmüyorum. Benim makinamda da benzer bir sorun var çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem49

210 TL değmez ben hala ekran kartından olacağını düşünmüyorum. Benim makinamda da benzer bir sorun var çünkü

Ebayda chipsetini 16 dolara buldum. Tr deki fiyatı 50 TL. Diyorum ki sökeyim kartı götüreyim cep telefoncuya, lehimlesin kartı.
  • Haha mantıklı
  • Sorunu ekran kartinin yenisi ile degistirerek cozdum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet halen kullaniyorum. Isitmayi forumda dolastigimda pek tavsiye etmedikleri icin yenisi ile degistirerek hellettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.