Şimdi Ara

TOSHIBA P50-C-11V (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
5
Favori
18.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeş kasa çok ince dediğin sıcaklıklar ise yüksek fps düşüşü ondan kaynaklıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • khanki K kullanıcısına yanıt
    valla hocam özelliklere bakınca gerçekten harika makine ama benim içimde halen kurt var , watch dogs kurdum işlemci hızı bi artıyor bi iniyor ve çok ısınıyor , valla iade etmeyi çok düşündüm bende , bence 5500U olmamış bu cihaza , aniden fps düşüyor bende de , iyi bir soğutucu mu alsam diyorum ama bilmiyorum , sorunu çözmeye çok çalıştım ama bulamadım.ama bak ge force experience de battery boost ta fps ayarı var bi ona bak , ora yüzünden max 30fps oluyordu sonradan düzeldi , ama dediğim gibi ben pek memnun değilim içimde halen kurt var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freekmichael

Gta 5 haricindeki oyunlarda performans nasıl? Dediğiniz fps düşüşleri ise ısınmadan kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Gta V yüklemeye korkuyorum , yüklücem kötü performans alıcam diye düşünebiliyormusun psikolijimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freekmichael

Kardeş kasa çok ince dediğin sıcaklıklar ise yüksek fps düşüşü ondan kaynaklıdır.

Hocam sence iyi bi soğutucu çözer mi bu sorunu
  • etilmetilketon E kullanıcısına yanıt
    Üstat soğutucu boşa masraf. U işlemciler senin de dediğin gibi performans değil pil ömrü odaklıdır. İçine kurt düşmesin bence. Şu an toshiba nın en sağlam donanımlı bilgisayarı elindeki Laptop.

Pcdeki gta 5 port oyundur. Optimizasyon sıkıntıları normal o açıdan.

• Freekmichael F kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun artık hocam , artık beni 2-3 sene götürsün sonra kardeşime bırakırım , dediğin gibi toshiba quismo serileri hariç bundan iyisi yok
    Hocam yeni qosmiolardaki amd ekran kartı oldukça zayıf. Onlardan bile iyi donanımlı elindeki makina.

• bugun teknosada 3999tl isi bu notebook kasası falan guzel ben oyun oynamadıgım için dusunuyorum ekranı parlak iips panel sanırım..
  • reko kullanıcısına yanıt
    hocam ekranı çok kaliteli , gören herkes bunu söylüyor , gerçekten çok kaliteli
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende bilgisayari alalı yaklaşık 1 hafta oldu. Oyun düşkünü olduğum için ve bilgisayar performansını test etmek amaciyla Call of Duty Advanced Warfare vb. oyunları denedim. Bende bahsettiginiz problemlerle karşılaştım ani fps düşüşleri ve can sıkıcı takılmalar oldu. Bu özellikteki bir bilgisayarda olmaması gereken sorunlar. Ama bu sorunları düzeltmek adına nette önerilen birçok şeyi denedim ve sorun çözüldü. Bilgisayar gerçekten tasarım, ekran ve oyun performası olarak harika.

1)Öncelikle ekran kartı driver larımızın güncel oldugundan emin oluyoruz.

2)Bu bilgisayarda çift ekran kartı bulunmakta ve ekran kartları arasında otomatik geçiş için optimus teknolojisi kullanılmakta. NVIDIA denetim masasından 3D ayarlarının yöneltilmesi kısmından ekran kartını otomatik seçmek yerine GTX950 yüksek performanslı ekran kartının kullanılmasını saglayabilir ve gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Bu ayarlar konusunda gerek genel ayarlar olsun gerek uygulama bazlı ayarları bulabilirsiniz. Birçok açılmış konu ve kaynak var.

3)Ben bu ayarları yapmama ragmen oyunlarda ani fps düşüşü sorununu yaşamaya devam ettim ve tesadüf eseri sorunun kaynagina ulaştım. Normal şartlarda ultra ayarlarda iyi performansla oyunları oynayabilmek için güç planından yüksek performans seçmemiz gerekir. Dün tekrar oyun oynamak istediğimde oyun sırasında hiçbir fps düşüşü yaşamadan takılmadan oyunu oynayabildim ve çok şaşırdım. Masaüstüne döndüğümde farkettimki bilgisayarı güç tasarrufu modunda bırakmışım. FPS düşüşü yaşadığım H1Z1 ve Call of Duty Advanced Warfare oyunlarını şu anda güç tasarrufu modunda rahatça oynayabiliyorum. Bunu test ettim ve güç seçenegini yüksek performansa veya dengeli moda çekince yine takılmalar ve fps düşüşleri oldu. Tam tersi güç tasarrufunda kasılma olması gerekirken en iyi performansı güç tassarrufu modunda alıyorum. Tabi oyundan oyuna degişiklik gösteriyor. Mesela yüksek performans güç seçeneginde Dying light oyununu en yüksek özelliklerde sorunsuz oynayabiliyorum. Birde prize takılı olmadan bataryadayken yüksek performansta çalıştırmayı denedim ve oyunlar tam performans olması gerektiği gibi çalıştığını gördüm. Yani sonuç olarak şarj ünitesinden kaynaklı sorun yaşıyorum bilgisayarda sorun yok.

Umarım sizinde yasadiginiz sorun söylediklerimi uyguladiginizda düzelir. Öncelikle prize takılı güç tasarrufunda ve prize takılı degilken yüksek performansta oyunlarınızı çalıştırmayı denebilirsiniz öncelikle. Bendeki sorun şarj ünitesi kaynaklı çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalkert -- 5 Kasım 2015; 18:16:01 >

• Up bende almayı düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • P50B ve P50C Piyasadaki en iyi ekranlara sahip ... Birçok model test ettim ,bu kadar güzel ekran görmedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • klimatavsiye K kullanıcısına yanıt
    hocam sizce hangisi daha ön planda ? Ekran kartı ve işlemcileri farklı sadece (bazı küçük noktalar hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: etilmetilketon

hocam sizce hangisi daha ön planda ? Ekran kartı ve işlemcileri farklı sadece (bazı küçük noktalar hariç)

Tek diyebileceğim dokunmatik ekranlı versiyonlardan uzak durun , dokunmatik panel aşırı parlama yapıyor ve görüşü engelliyor. Normal serileri tercih edin. Bende p50 B var oldukça memnunum.

r9 265x yaklaşık olarak 850m gücünde bir gpu , bu cihazzdada 950m varmış. Taş çatlasa %5 grafik performans farkı oluşur. Hangisini ucuza bulursan onu al derim. B veya C farketmez.

Bu arada sonradan öğrendim , p50 B serisinde klavye ışıklandırması varken P50 c de aydınlatma yok. Bu bence önemli bir kriter....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klimatavsiye -- 16 Kasım 2015; 20:07:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu laptopu hiç alan yok mu Bende yakın zamanda alacam ama doğru dürüst bir inceleme bulamadım.

• stalkert S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle oyunlarda ani fps düşüşlerin sebebi güç tüketimi...
    Dikkat ederseniz 47wt işlemcilerin adaptörleri ile u işlemci 17wt tüketimi olan işlemciye sahip bilgisayar adatörleri oldukça farklıdır. Boyut ve ağırlık olarak aradaki farkı net görebilirsiniz.
    Bununla birlikte bilgisayar tasarımı ince ve işlemci ve grafik kartı için tek fan bulunuyor. Dolayısıyla ısınmayı önlemek için fanı yetersiz.
    Ancak sorun ısınmadan kaynaklı değil güç tüketiminden ötürü.

Yüksek perfromansa aldığınızda grafik kartı tam hızda çalışıyor ve 100fps üzeri de alsa daha yukarıda performans almak için güç tüketimine devam ediyor. Artık bilgisayar ısındığı ve tüketim arttığı için adaptör yeterli gelmiyor ve ani kasmalara sebebiyet veriyor.

Çözüm: arkadaşımızın dediği gibi. Ya pil de oynamak ya da düşük performans modu.
    Neden?

Bu modlarda iken nvidia grafik kartını oynanabilir fps de yani 30 fps de tutuyor ve daha ilerisi için uğraşmıyor. Dolayısyla kart yolrulmuyor, ısınmıyor ve daha yüksek elektrik tüketimine ihtiyaç ta duymuyor. Hatta fanın bile çalışmadığını göreceksiniz. Soğutucuya ihtiyaç duymadan crysis gibi oyunları rahatça oynayabileceksiniz.

Peki işlemci 3d yazılım ve oyunlar için yeterli mi derseniz ?

i5 serisi H işlemcilerden 4200H oldukça hızlı bir işlemcidir. İşte bu 5500U işlemci ondan daha hızlı aynı zamanda daha düşük güç tüketerek yapıyor. Dolayısıyla bu işlemci ile 3d programları ve oyunları oynayabilir çalıştırabilirsiniz. Sonuç olarak takılma sebei işlemci hızı değil, güç tüketimidir.

• Arkadaşlar U Serisi İ7 İşlemciler HQ serisi işlemcilere göre daha çobuk ısınma yapar.

Sebebi ise U serisi işlemciler anakart üzerinde yapışıktır vede daha sonra farklı işlemcilerle değiştirme şansı malsef yoktur.Bu nedenle çok çalıştırdığınızda vede çözünürlüğü yüksek oyunlarda zaman zaman kasma vede ısınma yapar.Çok perfonmaslı işlerde kullanacaksanız belli zaman sonra anakart sorunu yaşayabilirsiniz.

Oyun ve perfonmas için Notebook düşünüyorsanız intel Core i7 4700 HQ ve üstü serisi işlemci donanımı olan bilgisayarlara bakmalısınız.

Maddi imkanınız varsa aşağıdaki bilgisayar F/P ürünü olarak en az 5 yıl kullanabileceğiniz bir Notebook

http://www.bimeks.com.tr/urun/149629/asus-n551jw-cn360t-i7-w10-.aspx

Asus N551JW-CN360T i7 (W10) Intel® Core™ i7 4720HQ 2,6 Ghz 15,6" 16 GB 1 TB Windows 10 Notebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 19 Aralık 2015; 22:52:42 >

• bursair B kullanıcısına yanıt
    Peki iyi bir soğutucu çözüm olur mu ?
    Kesinlikle faydası oluyor ancak tek fanlı olduğu için uzun süreli değil. İyi bir soğutucu kullanıyorum ama uzun zaman sonra ani fps düşüşlerine engel olamıyor.

Bu takılmaları işlemci hızını güç ayarlarından sınırlayarak ta yapabilirsiniz. Maksimum perofrmansı %80 yaptığınızda bilgisayar çok fazla ısınmadan ve takılmadan oyun oynayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.