Şimdi Ara

Toyota Avensismi&Honda Civicmi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teoride bu iki arac karsilastirilamaz gibi gozukse de pratikte isler oyle gelismiyor.Kafanizin karismasi normal.

Bir yandan otomatik olsun istiyorsunuz arac dolu olsun istiyorsunuz. Diger yandan Avensis'e bakiyorsunuz daha heybetli ve oturakli bir goruntusu var ama manuel vitesli ve donanim olarak daha alt seviyede. Zor karar.

Bence iki araci da test edin. Icinize sineni alin. Kullanim zevkini bir yana birakiyorum Avensis heybetli goruntusuyle one cikiyor. Bunun yaninda otomatik vitesli full bir Civic de cok cazip. Karar zor. En iyisi test edip icinize sineni tercih etmeniz
  • Doğru kararı vermek için iki aracıda test etmeniz kafi gelecektir.Avensis bence benzinli otomobil düşünenler için bu fiyata alınabilecek en iyi alternatiflerden.
  • Bence bir eksiklik Bi-xenon far ve otomatik vites. Bu arada 2.0 otomatik premium la ne kadar fiyat farkı var inanamadım. Birisi 49k Tl ötekisi 79k Tl.

Bence arabanın hava yastıkları ve güvenlik donanımları gayet yeterli. Park sensörü de hediye ediliyor, normal navigasyon 300-400 tl, daha iyisi 700tl.

Ben olsam Avensis'i tercih ederdim. Yeğenim aldı civic ve yakıtından çok şikayetçi (2010 mart-0.40 ila 0.42 kuruş yakıyor)

Hayırlı tercihler.

quote:

Orijinalden alıntı: keyvmen

Asagidaki linkten gorebilirsiniz..
    http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/avensis/grade_compare.aspx

• Degerli yorumlariniz icin hepinize cok tesekkur ederim. @ehed dediginiz gibi avensis'in 2.0 otomatik olaniyla fiyat olarak inanilmaz fark var. Bayiye gittigimde ilk olarak manuel olanin fiyatini sordum,gayet mantikli geldi fiyati.Bunun otomatik olani varmi diye sormak gibi bir hata yapinca da iki kati fiyatli bir araba gosterdiler, o yuzden adini anmiyorum bile Su memleketteki vergi oranlari bu kadar yuksek olmasa(bayiye aracin gelis fiyati,aracin degerinin yarisinin altinda), bu fiyata ne arabalar alirdik ama neyse artik baska Turkiye yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Avensis'i Accord ile kıyaslayabilirsiniz.

Kesınlıkle.Benımde tercıhım avensıs olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musch-lee

accord onun rakibi...civic zayıf kalır saygılar...

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyvmen

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

işte böyle arkadaşlar yüzünden avensisin fiyatı ve insanların gözünde imajı bu kadar küçülüyor biri geliyor jetta ile karşılaştırıyor biri geliyor civicle iş böyle oluncada avensis c sınıfı ucuz araba muamelesi görüyor.

Asil iste boyle tum mesaji okumayip basliga gore cevap yazanlar yuzunden anlasmazliklar cikiyor. Konuyu daha dikkatli okursaniz segment farki oldugunun farkinda oldugumu okursunuz. Daha alt segmentte ki bir arabaya ekstralar verildigi icin ikilemde kaldigimi, bunun icinde baskalarinin dusuncelerine ihtiyacim oldugunu belirtmistim.Neyse, sizede guzel dusunceleriniz icin ekstradan tesekkur ederim..

okudum merak etmeyin ama sizin sorunuz aslında daha dolu c sınıfımı daha boş d sınıfımı ? gibisinden olmuş sizinb ihtiyaçlarına hangisi karşılıyorsa onu almalısınız tabi o zaman sınıf ayrımı zaten kend,iliğinden ortadan kalkar zaten...

• Eğer manuel vites sizin için sorun değilse kesinlikle Avensis derim. Daha oturaklı, sessiz, güvenli ve konforlu bir araç. Eminim Civic otomatikten'de daha az yakıyordur.

Ayrıca Civic'inde yüzü bayağı eskidi, kaç senedir makyaj ve değişiklik görmedi. Herhalde yenilenmesine fazla zaman yoktur. Bunun yanında Avensis çıkalı 1 sene oldu.
  • Avensis Doğal Olarak Bi Üst Sengmet Olduğundan Daha Konforlu,oturaklı bi arac. ama Toyota Eski Toyota Değil.Eski Güvenim Pek Kalmadı Açıkcası Toyotaya.Diyer Tarafta full+full bi civic.Avensis'in civic'ten daha iyi bi arac olduğunu düşünmüyorum ben Benim Şahsi Fikrim.Honda.
  • bu 2si arasinada avensis
  • Tüm değişkenler sabitken(2. eli, km si...) avensis tercih edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salus

Avensis Doğal Olarak Bi Üst Sengmet Olduğundan Daha Konforlu,oturaklı bi arac. ama Toyota Eski Toyota Değil.Eski Güvenim Pek Kalmadı Açıkcası Toyotaya.Diyer Tarafta full+full bi civic.Avensis'in civic'ten daha iyi bi arac olduğunu düşünmüyorum ben Benim Şahsi Fikrim.Honda.

Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin. İkisine de bir binin derim. Yeni avensis sınıfının en tok ve sessiz araçlarından birisidir. Civic ise c sınıfının ortalama bir aracıdır.Civicle arada çok fark var.
  • Merhaba arkadaşım,

Yaklaşık 1 yıl oldu, 2009 Sıfır Civic Premium Düz Vites sahibiyim ve aşağıdada belirteceğim sorunları okuyabilirsin. 1 Yıl içerisinde 26 adet servis raporu olan ve 14 adet fabrika hatasından değişen bir Civic sahibiyim.

2007 Yılında Annemin satın aldığı Sıfır Toyota Yaris 1 kez dahi bakım dışında masraf veya sorun çıkartmatan taş gibi araba. KESİNLİKLE AVENSİS ALMALISIN.

Honda Civic sorunlu bir araçtır.

2006 sonrası yeni kasada özellikle 2009 model Civic lerde her kullanıcının yaşadığı kronik sorunlar şu şekildedir;

» Otomatik Cam Arızası (Cam yarıda kalıyor veya ters dönüyor - Garantiden değişiyorlar)

» Fren Arızası (Fren balataları çok zayıf ve sorunlu olduğundan 100 km ile hafif sert bir fren yaptığında iç mekanda kıyamet kopuyor Uğultu sesinden -Garantiden değişiyorlar)

» Vites Problemi (Abartısız bir dodge kamyonet kadar ses yapıyor vites geçişlerinde - Servis ve Honda TR normal diyor )

» Gaz ve Devir problemi (Gaz ayarını beyin aracılığıyla yaptığı için özellikle 1. vitesten 2. vitese geçildiğinde tekleme ile beraber araçta silkeleme oluyor)

» Amartisör Arızası (Araca 4 kişi bindiği zaman hafif çukurlara girdiğinizde amartisör yokmuş gibi kesiciye geliyor ve tak tak diye ses yapıyor- Normal diyor Honda TR )

» Yakıt olayı açıkcası şöyle 1 depo (50lt) benzinle 90 KM sabit hızla uzun yolda gidersen 750KM gitmeni garanti ediyorum. Fakat şehir içi özellikle istanbulda 1 depo (50lt) benzinle 390 - 430 km yol yaparsınız.

Kısacası Honda dan uzak durun. Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: A Hero

Şöyle bir şey var eğer konfor istiyorsanız performanstan vazgeçip D segmenti olan avensisi almanız lazım eğer performans istiyorsanız konfordan vazgeçip civic almanız lazım

otomatik civic manuel avensisten performanslı mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimeSLoRD

Merhaba arkadaşım,

Yaklaşık 1 yıl oldu, 2009 Sıfır Civic Premium Düz Vites sahibiyim ve aşağıdada belirteceğim sorunları okuyabilirsin. 1 Yıl içerisinde 26 adet servis raporu olan ve 14 adet fabrika hatasından değişen bir Civic sahibiyim.

2007 Yılında Annemin satın aldığı Sıfır Toyota Yaris 1 kez dahi bakım dışında masraf veya sorun çıkartmatan taş gibi araba. KESİNLİKLE AVENSİS ALMALISIN.

Honda Civic sorunlu bir araçtır.

2006 sonrası yeni kasada özellikle 2009 model Civic lerde her kullanıcının yaşadığı kronik sorunlar şu şekildedir;

» Otomatik Cam Arızası (Cam yarıda kalıyor veya ters dönüyor - Garantiden değişiyorlar)

» Fren Arızası (Fren balataları çok zayıf ve sorunlu olduğundan 100 km ile hafif sert bir fren yaptığında iç mekanda kıyamet kopuyor Uğultu sesinden -Garantiden değişiyorlar)

» Vites Problemi (Abartısız bir dodge kamyonet kadar ses yapıyor vites geçişlerinde - Servis ve Honda TR normal diyor )

» Gaz ve Devir problemi (Gaz ayarını beyin aracılığıyla yaptığı için özellikle 1. vitesten 2. vitese geçildiğinde tekleme ile beraber araçta silkeleme oluyor)

» Amartisör Arızası (Araca 4 kişi bindiği zaman hafif çukurlara girdiğinizde amartisör yokmuş gibi kesiciye geliyor ve tak tak diye ses yapıyor- Normal diyor Honda TR )

» Yakıt olayı açıkcası şöyle 1 depo (50lt) benzinle 90 KM sabit hızla uzun yolda gidersen 750KM gitmeni garanti ediyorum. Fakat şehir içi özellikle istanbulda 1 depo (50lt) benzinle 390 - 430 km yol yaparsınız.

Kısacası Honda dan uzak durun. Saygılarımla.

Aynı aracı yakın tarihlerde almışız, 2010 prm. MT.

Yaşadığınız sorunlar fazlası ile can sıkıcı gerçekten,sizin adınıza üzüldüm.

Ben de 1 yıl boyunca yaşadığım sorunları yazayım

1.Her 600-700 km de bir yakıt almamı gerektirdi.

2.Rengi siyah olduğu için durmadan tozlandı durdu.

3.Geçen ay 10 bin km ye geldi ve periyodik bakım için 240 tl masraf çıkardı.

4.Aldığımda 39 500 e geldi bana, şimdi 44 000 fiyatı var.

Honda' yı genel olarak karalamak hata olur gibime geliyor.

• Herkes aynı şeyi söylemiş zaten.
  • AVENSİS HONDA OTOMATİKTEN ÇOK ÇOK DAHA PERFORMANSLIDIR MİLLET HONDA DİYİNCE HONDA MOTORLARLA KARIŞTIRIYO HERHALDE
    SİYAH AVENSİS DE MÜKEMMEL OLUR BU FİYATA EN İYİ D SINIFI DAHA NE OLSUN

•  Toyota Avensismi&Honda Civicmi?
  • d segmenti vs c segmenti

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.