Şimdi Ara

Toyota Cvt Sanzuman Hakkinda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Tesekkurler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de cvt li aurise sahibim. Tavsiye ederim. Dsg ge de kullandim, kesinlikle dsg derim ancak dsg saatli bomba hissi yaratiriyor. Cvt de aklima Ariza bile gelmiyor. Gelirse serviste güler yüzlü abilerimiz halleder diye düşündüm. Toyota bisuru komple d4 sandik motoru bedava değişti, bi sanzimani mi degisemicek. Biz boşuna para vermiyoruz toyotaya . ben de biliyom hala milattan kalma , zamaninin en iyisi ancak günümüz sartlarinda beş para etmez motor kullanıyor. Buna rağmen neden Toyota aldiklarini kullanicilara sor. Kendimi güvende hissediyorum, kaziklanmis hissetmiyorum. Supriz yok . bugüne kadar cvt arizasini tarih yazmadi (: bakma sen micraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek rica ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isomania

naber Şirvan,

Arkadaş fiyatı görünce biraz paniklemiş korkmuş :) biraz sallamış o konuyu açan arkadaş. Toyota nın kullandığı CVT yeni bir şanzıman değildir. 10 yılı aşkın süredir Hybrid araçlarında kullandı bu şanzımanı. Özellikle Lexus modellerinde. Ama bu kapalı kutu çalışan bir sistem içi basit gibi görünsede oldukça karmaşık ve sistematik çalışıyor
    Toyota da uzatılmış garanti fiyatı çok iyi mutlaka yapılmasını tavsiye ederim. Kendi aracıma bile yaptım :)

Şirvancım 1 adet CVT değişimi gördüm ama şöyle bir durum vardı. araç alttan hasarlıydı motor karteri falan hasardan değişti. Şanzımanda darbe gözükmüyordu fakat garip bir ses vardı şanzımanda. Belki hasarın sarsıntısından oluşmuştu ama yine de Toyota büyüklüğünü yaptı garantiden komple şanzıman değişti.
    Fiyatları öyle 40 bin falan değil sallamışlar. 13 bin tl fiyatı var komple CVT şanzıman. Onarımı Türkiyede yok maalesef fakat avrupada REMAN denilen fabrikaca onarılmış şanzımanlar mevcut. :)

Arabasını seven normal bir kullanıcı korkmasın rahat rahat binsin. Eğer fabrikasyon bir hata var ise zaten şanzımanda düşük km ve yaşta garantisi dahilinde belli eder kendini serviste gerekeni yapar ;)

İyi geceler herkese

arkadaş konuyu açan benim, konuyu nerenle okudun bilmiyorum ama konu içinde fiyat veren yetkili samsun ve ordu servislerinin numaralarını yazdım, çok aklına yatmadıysa ararsın sorarsın, fiyat ile ilgili forumdan başka arkadaşlar da farklı servisleri aradılar benzer fiyatlar verildi. öyğle " sallamış arkadaş demekle olmuyor" bilmeden okumadan sallamamak lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

quote:

naber Şirvan,

Arkadaş fiyatı görünce biraz paniklemiş korkmuş :) biraz sallamış o konuyu açan arkadaş. Toyota nın kullandığı CVT yeni bir şanzıman değildir. 10 yılı aşkın süredir Hybrid araçlarında kullandı bu şanzımanı. Özellikle Lexus modellerinde. Ama bu kapalı kutu çalışan bir sistem içi basit gibi görünsede oldukça karmaşık ve sistematik çalışıyor
    Toyota da uzatılmış garanti fiyatı çok iyi mutlaka yapılmasını tavsiye ederim. Kendi aracıma bile yaptım :)

Şirvancım 1 adet CVT değişimi gördüm ama şöyle bir durum vardı. araç alttan hasarlıydı motor karteri falan hasardan değişti. Şanzımanda darbe gözükmüyordu fakat garip bir ses vardı şanzımanda. Belki hasarın sarsıntısından oluşmuştu ama yine de Toyota büyüklüğünü yaptı garantiden komple şanzıman değişti.
    Fiyatları öyle 40 bin falan değil sallamışlar. 13 bin tl fiyatı var komple CVT şanzıman. Onarımı Türkiyede yok maalesef fakat avrupada REMAN denilen fabrikaca onarılmış şanzımanlar mevcut. :)

Arabasını seven normal bir kullanıcı korkmasın rahat rahat binsin. Eğer fabrikasyon bir hata var ise zaten şanzımanda düşük km ve yaşta garantisi dahilinde belli eder kendini serviste gerekeni yapar ;)

İyi geceler herkese

arkadaş konuyu açan benim, konuyu nerenle okudun bilmiyorum ama konu içinde fiyat veren yetkili samsun ve ordu servislerinin numaralarını yazdım, çok aklına yatmadıysa ararsın sorarsın, fiyat ile ilgili forumdan başka arkadaşlar da farklı servisleri aradılar benzer fiyatlar verildi. öyğle " sallamış arkadaş demekle olmuyor" bilmeden okumadan sallamamak lazım...

Arkadaşım istersen neremle okuduğumu göstereyim. biraz terbiyeli olun lütfen.

O fiyata bakan servisteki eleman yanlış okudu heralde 40 bin tl micra cvt si olurmu? Tekrar arayıp rahatsız olup olmadığını bence sorun. Ya da sormayın sırf sizin için nissan daki arkadaşımı arayım bende bir sorayım ne kadarmış. Bana şasi numaranı gönder.

Bana adam 40 bin tl desin gel ben sana yaris cvt sini 8 bin liraya vereyim takın tepe tepe kullanın Şaka gibi. istersen 12 bine yeni Corolla cvt si vereyim seç beğen. polemik yapmaya gerek yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

quote:

naber Şirvan,

İyi geceler herkese

Arkadaşım istersen neremle okuduğumu göstereyim. biraz terbiyeli olun lütfen.

O fiyata bakan servisteki eleman yanlış okudu heralde 40 bin tl micra cvt si olurmu? Tekrar arayıp rahatsız olup olmadığını bence sorun. Ya da sormayın sırf sizin için nissan daki arkadaşımı arayım bende bir sorayım ne kadarmış. Bana şasi numaranı gönder.

Bana adam 40 bin tl desin gel ben sana yaris cvt sini 8 bin liraya vereyim takın tepe tepe kullanın Şaka gibi. istersen 12 bine yeni Corolla cvt si vereyim seç beğen. polemik yapmaya gerek yok

evet polemik yapmaya gerek yok, 9 yıldır bu forumdayım neredeyse her gün forumu takip ederim, bırak sallama konu açmayı sallama msj bile yazmam! tanımadığın birine "sallamış" demekte terbiye sınırını aşar, banda terbiye bozdurur. neyse dediğin gibi polemik yapıp konuyu kirletmeyelim,

bu arada konu sahibi arkadaştan özür dilerim...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.