Şimdi Ara

Toyota'da Gizli Özellikleri Biliyor musunuz? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
9
Favori
320.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sametalbayrak

çok aradım gocam öyle bir tuş düşme vs ama hiç bir şey fayda etmedi :D

Selam,
    Benim araç 2007 model Auris. Farlar açıkken gösterge ışığı şiddetini km sayaçlarının olduğu düğmeden ayarlıyorsunuz diye hatırlıyorum. Aracı ilk aldığımda ayarlamıştım sonra 8 sene dokunmadım :)

Üşenmedim kullanma kılavuzundan buldum :)

Toyota'da Gizli Özellikleri Biliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callandor -- 26 Şubat 2015; 21:26:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: callandor

quote:

Orijinalden alıntı: sametalbayrak

çok aradım gocam öyle bir tuş düşme vs ama hiç bir şey fayda etmedi :D

Selam,
    Benim araç 2007 model Auris. Farlar açıkken gösterge ışığı şiddetini km sayaçlarının olduğu düğmeden ayarlıyorsunuz diye hatırlıyorum. Aracı ilk aldığımda ayarlamıştım sonra 8 sene dokunmadım :)

Üşenmedim kullanma kılavuzundan buldum :)

Deniycem hocam bu olabilir. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• callandor kullanıcısına yanıt
    Hicam dediginiz gibi yaptim oldu. Tesekkur ederim. Farlar acikken gosterge ekranindaki tusa basin en sonda kademe ayari gelecek o ekran gelince tusa basili tutuyosunuz azalip cogaliyor. Tekrar tesekkurler hocam.

• Selam
    Rica ettim hocam.

• Özellik mi, ariza mi bilmiyorum....
    Arabayi stop edecegim zaman, kontak anahtarini hizli cevirirsem tavan lambasi yanmiyor.Yavas cevirirsem yaniyor.Zannedersem ariza ama isime yariyor bazen.Arac Avensis 2006 D4D Facelift.
  • Arkadaslar 2006 d4d 1.4 dizel corolla linea var yakiti nasil bunlarin bilen varmi

• isatil İ kullanıcısına yanıt
    Bize de öğretsen :( çin işkencesi gibi ses
  • Arkadaşlar merhaba...
    Allah'ın izniyle yarın 2011 Avensis 1.8 Elegant Extra alacağım. Ancak sanırım bu arabalarda arabayı kitleyince otomatik cam kaldırma özelliği yok. Emin olamadım sormak istedim. Var mı? Yoksa bu özelliği orjinal kendi servisi yapar mı? Yaptıran varsa kaça yaptırdığını söylerse de sevinirim?
  • Bu özelliği yok. Serviste cam kaldırma modülü var. Ancak kaç para bilmiyorum.
  • 2013 yarisimin sag arka kapisi uzaktan kumandada dahil olmak uzere kilitlenmiyor, anca iceriden mandali cevirdigim zaman kilitleyebiliyorum, acaba sorunu nasmil cozerim, simdiden tesekkur ederim.

• 0037 0 kullanıcısına yanıt
    Servise göstermeli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar, 2006 corolla sol sunrofflu modeli ile aranızdayım.
    Aracı 2 gün önce Bursa'dan ilk sahibinden aldım, ekspertizde sadece kaput boyalı, onun dışında teknik ve kaporta ve motoru sorunsuz çıktı. Sigara içilmemiş ve çok çok temiz, diri bir araç. LPG takılmamış.
    114 bin km. 34.800 verdim. Fiyat ilk etapta yüksek gibi gelse de 2 aydır aramalarım sonucu bulduğum en temiz araç bu oldu. (Son İstanbul'da galeride bulmuştum. Adamın "hatasız" sözüne güvenerek 500 lira kapora yatırdım. Araca bakmaya gittim. Ekspere soktuk. Tavan hariç değişmeyen yeri yoktu. Bizi hem maddi hem manevi olarak üzdü ama iyi ki ekspere sokmuşuz yoksa gitmiştik. Oradan Bursa'ya geçtim, bu aracımı aldım, memleketime (Bartın) döndüm. Onun için kimse galeriden araç bakmasın. Bakarsa da çok çok dikkatli olsun)
    13 yıl önce 93 şahinle başlayan ve paliolar ile devam eden araç sahipliğimde ilk kez bu sekmentte bir araç sahibi oldum. Yaklaşık 700 km yol yaptım. İlk izlenimlerim sözle anlatılacak şeyler değil, kesinlikle kullanılması, tadına bakılması lazım diyorum. Çok çok memnunum. Dediğim gibi bu sekmentte bir araç sahibi olarak zaman zaman siz dostların yardımına ihtiyacım olacak.

1- İlk olarak yol bilgisayarı hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Forumda görmüştüm, NAV düğmesine basarak değiştiriliyor diye ama ben basıyorum mgp gibi garip bişiler çıkıyor. Anlık tüketim, kalan km'yi nasıl görebiliyoruz.
    2- Kontak yarım açıkken (Teyp açık olması için) kapılar açıkken ikaz sesi veriyor. Bu iptal edilebiliyor mu. Mesela aracı temizlerken müzik dinlemek istediğimde sıkıntı olacak gibi.
    Birde bilemediğim gizli özellik bilgisi verebilirseniz sevinirim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Allah herkese kazasız sürüşler göstersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gazetem74 -- 26 Aralık 2015; 12:35:56 >

• Volkswagen ciler bilir VAGCOM diye bir mod mevcut bununla pc den aracın tüm kullanıcı ayarlarına müdahale edilebiliyor. yani araba hareket ettiğinde kapıların kaç sn sonra kitleneceği, kapıları kitleyince camların otomatik kapanması, dönüşe duyarlı sis farı vs. birçok özellik aktif/deaktif edilebiliyor. Toyotada yok mu bu.. biraz zorlayın ya vardır bişi..
  • merhabalar bende 2011 auris comfort plus ile aranızdayım. aractan sımdılık cok memnunum. fakat bazı sorularım olacak yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.
    1- klima acık iken içeri ufaktan bir egsoz kokusu geliyor acaba ondeki arabalardan yani dışardan mı yok sa benim motordan mı anlamadım.
    2. ne güzel kumandamız var ama nedendir ki camlar açık iken kapıları kitleyince camlarda kapanmaz. bunun için bir seçenek veya güncelleme varmı. y
    sanki yazsılımsal bir özellik gibi duruyor.

Teşekkür Ederim
  • Selam egzos kokusu diaridan klimayi arac icine cevirin corolla kullanicisiyim kumandanan camlar kapaniyor bir modulu var auristede vardir gule gule binin.

• mrb Paylaşımlar dan anladığım kadarıyla toyota araçlar hakkında iyi bir tecrübeye Sahipsiniz.ben siirtte görev yapıyorum polisim.bana zimmetli olan 2014 toyota Corolla daha 6000 km de.aracın arızasıyla alakalı başım dertte 3. gündür anaçla uğraşıyorum . Siirt'e e.en yakın toyota Servisi diyarbakır da . araç resmi polis arabası buradan diyarbakır a gitmek yüzde elliye elli ölüm demeke. eğer bir çare bulamaz Sam mecbur gidecem • yüzden acil yardıma ihtiyacım var. Sıkıntısı Şöyle aracı park edip eve çıktım 2 Saat sonra kumandayla aracı açıp anahtarı kontağa takıp Çevirdiğim Zaman hiç dönmedi . direksiyon kilidi mi diye baktım ondan dolayı da değil bi.az uğraştıktan Sonra olmayınca araçtan çıkıp kumandayla aracı kapatmak istediğim Zaman kumanda Çalışmıyordu. komandonun anızılandığınl yada pilinin bittiğini düşünüp yedek anahtarINI denediğim Zamanda aynısını yaptı ne kapılarını açtı nede arabayı çalıştırdı. ertesi gün akü kutup başlarını söküp denedim kumandayı biraz kurcalayın Ca iki kumanda da Çalışmaya başladı. kontakla biraz uğraştım kontak tek kademe döndü ve daha da ileriye gitmiyor . diyarbakır Servisle görüştüm ne olduğuyla alakalı fikirleri yok. aracın gelmesi gerektiğini söylüyorlar. elektrik ve anahtar c. ilanla görüştüm. • onlar ında bir fikri yok. Siirt küçük bir yer imkanlar kısıtlı.yardımcı olursaniz büyükbir dertten kurtulacağım, belki de ölümden. allah korvsun.bilgisi olanlar çağrı atarsa ben ararım 05332852029

• Biraz hortlatmak gibi olacak ama 2004 corolla sedan var bende bir hafta olmadı alalı. Emniyet kemeri sesi özelliği bu modellerde yokmu? Herhangibir uyarı vermiyor çünkü sadece görsel lamba var. Akü başlıklarını Sökmenin buna faydası olur mu? Resetleme amacıyla. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

• siyahsancak S kullanıcısına yanıt
    arkadaslar lutfen acıl yardım benım 1999 model terra marka aracım arac 1.6 gecen gun basıma bır olay geldı aracımı park ettım ve kumandadan kılıtledım yarım saat sonra gerı geldıgımde aracı actım ve hersey yolundayken marsa bastıgım da aracım calısmadı ustaya cekerek goturdum ve atesleme gelmedıgı soylendı aracın dıstırıbıtor unu bujılerını bujı kablolarını komle sıfır aldım ama yıne aynı aracın motor beynınıde beyıncıde baktırdık fakat oradada bır sorun cıkmadı aracın uzerınde sonradan takma bır alarm var ne yapacagımı bılemedım acılll yardım lutfen bılgıdı olan bı yardımcı olsun benım aklımda tek soru ısaretı sonradan takma alarm ın yaptıgı bır sıkıntı olarak kaldı yardım yardım yardım
  • emrephlvn33 E kullanıcısına yanıt
    Aracın arızası ile zimmetin ne alakası var? Kaza yapmamışsın, aracın biryerinin yakmamış ve kırmamışsın. Bence aminirinle görüş Şen'inle alakalı hır durum yok.

• hakankaran kullanıcısına yanıt
    Hocam ya kendi mesajını tekrar okuyup ne anladığını bana anlatır mısın?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.