Şimdi Ara

Toyota Terra 1.3 1999 model hangi lpg kiti takılmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracım 1999 model 1.3 4E-FE kodlu olan motor.bu aracıma en uygun lpg kıtı ne olmalı takanlar bılenler varsa benı bı bılgılendırsın.benım ıcın en onemlı noktaları sunlar..enjektor sesı az olacak motorla uyumlu calısacak ole rolantıde bı ınıp bı cıkmayacak. performansda benzınde nasılsa gazdada ole olacak..benım ıcın uyumlu olması cok onemlı bu arabaya takanlar varsa bılenler gorenler bı soleyısınler sımdıden tesekkurler..

• 1.3 16 valf olan motor sanırım...amcamda var aynısı 3 yıla yakındır lovato kit ile kullanıyor bir sıkıntı yaşamadı...
  • evet 16 valf lan motor.lavoto nun enjektor sesı felan nasıl uyumu performansı ne kadar yakıyor bu konulardada bılgı verırsen sevınırım..
  • Tavsiyem BRC ,benzinle eş değer performans ve istikrarlı yakıt tasarrufu yakalarsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: rzy

aracım 1999 model 1.3 4E-FE kodlu olan motor.bu aracıma en uygun lpg kıtı ne olmalı takanlar bılenler varsa benı bı bılgılendırsın.benım ıcın en onemlı noktaları sunlar..enjektor sesı az olacak motorla uyumlu calısacak ole rolantıde bı ınıp bı cıkmayacak. performansda benzınde nasılsa gazdada ole olacak..benım ıcın uyumlu olması cok onemlı bu arabaya takanlar varsa bılenler gorenler bı soleyısınler sımdıden tesekkurler..
  • ben bu kasanın 1.6 sina taktırdım pısmanım 1 ay oldu

taktırcaksan cebini ac benim sonra cimri davranip benim gibi agzın yanmasın

ben atiker taktırdım 1000 tl ye sıralı yasadıgım sorunlar :

42 litre mi ne tank var benzin deposu 45 litre

fulluyorum 345 km gıttım ... servise gittim adama dedim boyle boyle adam normal dedi kahkaha atasım geldi benzinde 600 km gidiyorum

arac teklıyor adama gıttım dedım boyle boyle bagladı bılgısayara dedı sonra bu motordan kaynaklanıyor dedı cunku benzındede aynı seyı yapıyor tamam dedım bu zamana kadar boyle bırsey yoktu neden lpg den sonra oldu cevap veremedi :S:S

uzun yolla cıkacam aradım adamı dedım aracta sorun var gelcem adam nedese begenirsin bugun cok doluyum pazartesi gel .... yani takılana kadar hersey cok guzel takıldıktan sonra ılgı alaka sıfır ... ilk basta yaptıgın ısten sorunlusun yapacagın islerden degil

deposunda ne kadar oldugunu gostermıyor gıttım adam taktı bilgisayara tamam dedı full e dedı fulledim eyvahh eyvahh calısmıyor yınne gıttım bu sefer samandıra bozuk dedi bosalt oyle gel dedı

o yuzden atiker taktırma kac hatta .. brc olabilir forumda pisman olan pek fazla yok ama atikerden .....

kolay gelsin

• yalnız enjektor sesı ıcın ole demıyorlar onunda landı renzodan yanı kalır bı farkı yokmus..benım araca brc takan bırısı varmıkı acaba bole bu arabya lpg kıtı takanlarla konusmak gerekır aslında cunku onlar daha ıyı bılır yanı degılmı tabıkıde sızınde tecrubelerınız benı bos bırakmaz sagolun..bıraz daha bılgılendırme verırsenız sevınırım..
  • enjektor sesi yok ama devir saatti rolantide bir asaga bir yukarı kafasına gore takılıyor ... bu ıslerde yapan adam cok onemli unutma ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canalp54

ben bu kasanın 1.6 sina taktırdım pısmanım 1 ay oldu

fulluyorum 345 km gıttım ... servise gittim adama dedim boyle boyle adam normal dedi kahkaha atasım geldi benzinde 600 km gidiyorum

arac teklıyor adama gıttım dedım boyle boyle bagladı bılgısayara dedı sonra bu motordan kaynaklanıyor dedı cunku benzındede aynı seyı yapıyor tamam dedım bu zamana kadar boyle bırsey yoktu neden lpg den sonra oldu cevap veremedi :S:S

uzun yolla cıkacam aradım adamı dedım aracta sorun var gelcem adam nedese begenirsin bugun cok doluyum pazartesi gel .... yani takılana kadar hersey cok guzel takıldıktan sonra ılgı alaka sıfır ... ilk basta yaptıgın ısten sorunlusun yapacagın islerden degil

deposunda ne kadar oldugunu gostermıyor gıttım adam taktı bilgisayara tamam dedı full e dedı fulledim eyvahh eyvahh calısmıyor yınne gıttım bu sefer samandıra bozuk dedi bosalt oyle gel dedı

o yuzden atiker taktırma kac hatta .. brc olabilir forumda pisman olan pek fazla yok ama atikerden .....

kolay gelsin

brc benımde ısıme gelır aslında cunku brc ıtalya yanı benım reno 19 vardı ona atıker taktırdım..sıralı bır pısman oldum gormelısın.rolantıde araba dorud durmuodu anlıyacagın araba rolantıde bı sabıt durmuodu .sok gecırodu gıtmedıgım yer kaputun altında degıstırmedıgım malzeme kalmadı anlayacagın uyumsuzdu bende onun ıcın bu toyota da ole bı sorun yasamak ıstemıyorumm.brc nın enjektor seslerı fazla dıolar bıde brc olabılır forumda pısman olan fazla yok demıssın bu olanlar pekı hangı nedenlerle oluyor sımdıden tesekkur edıyorum..

• quote:

quote:

kolay gelsin

brc benımde ısıme gelır aslında cunku brc ıtalya yanı benım reno 19 vardı ona atıker taktırdım..sıralı bır pısman oldum gormelısın.rolantıde araba dorud durmuodu anlıyacagın araba rolantıde bı sabıt durmuodu .sok gecırodu gıtmedıgım yer kaputun altında degıstırmedıgım malzeme kalmadı anlayacagın uyumsuzdu bende onun ıcın bu toyota da ole bı sorun yasamak ıstemıyorumm.brc nın enjektor seslerı fazla dıolar bıde brc olabılır forumda pısman olan fazla yok demıssın bu olanlar pekı hangı nedenlerle oluyor sımdıden tesekkur edıyorum..

İyi de dostum,enjektör sesi dediğin sadece araç rölantideyken kaputu açtığında duyabileceğin bir ses.Bu konuya neden bu kadar taktın anlamadım.Aracın izolasyonu neredeyse %100 yalıtıyor bunu.Yani kaput dışarıdayken aracın dışından duymana imkan yok diyebilirim,hele ki aracın içinden duyasın.Yine de araştır belki çok çok çok fazla ses yapan markalar vardır.

• brc taktır bencede veya baska marka eger atıker taktırcaksanda kesın gıt eskı musterileri ile gorus hem bırak ses olsun zırp pırt sorun cıkartıp kafanı agrıtacagına ses olsun daha ıyı

bu ısı yapan usta cok onemli ve takıldıktan sonra verdigi sozlerini yerine getirmesi suan taktırsam kesınlıkle baska taktırırdım atiker simdi onune gelen ne bayilik veriyor (tam emin degilim ) yaygınlasmak ıcın o yuzden bayilerin coguda tırıskadan adamlarla dolu... kalıtelı adamlarda var safak otogaz gıbı ama bir iki taneylerle olmuyor o yuzden sıkı arastır dedım ya hersey taktırana kadar paranı alana kadar sonrası ıcın ilgi alaka 0 yukardada yazdım ya

kesınlıkle servis cok onemli soyle dusun istanbuldan ızmıre gıdıyıorsun ızmırde sıstem arıza verıyor gıdıyorsun servisine adam senle ne kadar ilgilenir ...
  • hem kaliteli hem sessiz hem istikrarlı bir sistem istiyorsan landi matriks enjektör.başka alternatifi yok isteklerinizin
  • sımdı peder geldı degıstırmıs enjektorlerı senın dedıgın sıyah matrıxı taktırmıs en ufak ses yokk .ama o enjektorler asırı seslı tar tar dıe ses cıkarıoo bı gorsen.ama yınede sagolun sorunum cozuldu.landı renzo cok ıyı bı lpg markası harbıden performansı felan cok guzel ıste tek sıkayetım enjektor sesıydı oda gıttı..matrıx enjektor landı renzonun ilk enjektorlerıymıs..cok super oldu..6200 rpm dede elektrık kesıo
  • quote:

sımdı peder geldı degıstırmıs enjektorlerı senın dedıgın sıyah matrıxı taktırmıs en ufak ses yokk .ama o enjektorler asırı seslı tar tar dıe ses cıkarıoo bı gorsen.ama yınede sagolun sorunum cozuldu.landı renzo cok ıyı bı lpg markası harbıden performansı felan cok guzel ıste tek sıkayetım enjektor sesıydı oda gıttı..matrıx enjektor landı renzonun ilk enjektorlerıymıs..cok super oldu..6200 rpm dede elektrık kesıo

ilk enjektörleri diye bişey yok firmanın sunduğu iki seçenekten birisi eğer bir montaj hatası olmazsa birdaha ustaya uğramazsınız

• Merhabalar

Başta şunu belirtmek isterim ki; lovatonun enjektöründen ses gelme oranı çok düşüktür.

İtalyanın 1 numaralı markası olan LOVATO yeni bir kampanya başlatmış durumda, 10 taksitli fiyatı 1290 TL.eğer bu fiyat yüksek diyorsanız alternatif olarak yine italyan sistem olan TOMASETTO'yu önerebilirim,10 taksitli kampanya fiyatı 990 TL.

Servisimizin ustası sektörün iyi ustalarındandır.

Eğer düşünürseniz servisimiz hizmetinizdedir.

Erkin İPEK
    MAKİNA MÜHENDİSİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahotogazmuhendislik

Merhabalar

Başta şunu belirtmek isterim ki; lovatonun enjektöründen ses gelme oranı çok düşüktür.

İtalyanın 1 numaralı markası olan LOVATO yeni bir kampanya başlatmış durumda, 10 taksitli fiyatı 1290 TL.eğer bu fiyat yüksek diyorsanız alternatif olarak yine italyan sistem olan TOMASETTO'yu önerebilirim,10 taksitli kampanya fiyatı 990 TL.

Servisimizin ustası sektörün iyi ustalarındandır.

Eğer düşünürseniz servisimiz hizmetinizdedir.

Erkin İPEK
    MAKİNA MÜHENDİSİ

italyanın bir numarasını hatrı ve ismi sayılır bir lpg firması devralmış diye duyduk aslı varmıdır erkin bey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reason666

quote:

quote:

kolay gelsin

İyi de dostum,enjektör sesi dediğin sadece araç rölantideyken kaputu açtığında duyabileceğin bir ses.Bu konuya neden bu kadar taktın anlamadım.Aracın izolasyonu neredeyse %100 yalıtıyor bunu.Yani kaput dışarıdayken aracın dışından duymana imkan yok diyebilirim,hele ki aracın içinden duyasın.Yine de araştır belki çok çok çok fazla ses yapan markalar vardır.

Montaj yapan ustanızın kalite , kalibrasyon ve montaj kalitesinin düşük olması markalar hakkında yanlış hüküm vermenize neden olmuştur.
    İyi montaj ve iyi kalibrasyon ayarı markalrın kalite farklılıklarını ortadan kaldırmaktadır

• Atiker ile BRC 'nin arasındaki fark;

Atiker yerli, BRC ithal. Atiker 800 lira, BRC 1250 lira. Tabi bunlar Sivas için fiyatlar. Ustalarla konuştum ve BRC ve Atiker arasında fiyat haricinde fark yok diyebilirim. Markaların servis hizmetleride şehirden şehire değişiyor sanırım. Arkadaşım Kırıkkalede Atikere lpg taktırmış, geldiğinde gördük ve şok olduk. Güzelim motor kablolarla dolmuş işçilik sıfır... Sivas'ta Atiker'e 50 kere gittim her defasında yardımcı oldular. BRC içinde aynı şeyler geçerli. Burada en çok sevilen marka Romano ama 1350 kampayası vardı şimdi 1800'e çıktı fiyatı.

işin özeti: Atiker kötü diyip BRC'ye 500 lira fark ödemeyin boş yere. ikiside orta kalitede ve aynılar. 500 lira fark vereceğinize bir yıllık yakıt masrafınızı karşılayın derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.