Şimdi Ara

TTnet ile mücadele

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6 yıllık mecburiyetten ttnet kullanıcısıyım. 1mb sınırsız internet kullanırken 25.09.2009 tarihinde kardeşim arkadaşlarının 8mb netlimitsiz tarifede 15 gb kotayı geçtikleri halde hızlarının düşürülmediğini bildiğinden online olarak bu tarifeye geçmiş geçerkende okumadan indirimli kampanyadan yararlanmış. Nasıl olsa bir sorun çıkarsa eski tarifemize dönerim diye düşünmüş. Malum ttnet şu anda bu uygulamayı tam olarak sisteme koydu ve hızlar düşürülüyor. Direk destek hattını aradım tarifemi indirim süresi boyunca değiştiremiyeceğimi söylediler ttnet maile yazmamı ilettiler oraya da yazdım. durumu izah ettim indirimli faturam varsa o farkı her kosulda ödeyeceğimi bir sonraki faturama da yansıtabileceklerini hatta daha yüksek fiyatlı 2 mb sınırsıza dahi geçiş yapabileceğimi söyledim ne olduğunu dahi bilmediğim ortada benden bağımsız bir anlaşmaya onay vermiş bulunmaktayım.

Bana gelen cevapta indirim süresi bitene kadar tarife değiştiremiyeceğimi yani bile bile bu inanılmaz kötü sisteme katlanmak zorunda bırakılacağımı indirim bittikten sonrada daha üst fiyatlı başka bir tarifeye geçiş yapabileceğimi söylemişler. İnanılmaz sinirlendim ve ben kendi adıma bu kişiliksiz firma ile mücadele etmeye karar verdim.

Sayın donanım forum yetkilileri bilgiden doğrudan ve insanları bilinçlendirme konusundaki tavrınızdan taviz vermiyeceğinizi düşünerek umarım bu sefer bu yazıyı silmezsiniz. TTnet e de yazdım bundan sonra sizin gibi davranan tüm firmalara karşı kendi adıma savaş vereceğim çevremi bilinçlendireceğim onları doğru olanı görmeleri adına bilgilendireceğim diye.

Elimizde çok farklı alternatiflerimiz var artık TTnet tekel değil gidin araştırın. Hangisi iyidir hangisi ucuzdur hangisi kaliteli hizmet verir ve en önemlisi hangi firma kişilik sahibidir görün. Halkın büyük bir kısmını oluşturan bilinçsiz tüketici kısmını yakın ya da uzak bilgilendirin ki ya adam gibi hizmet versinler yada bu sahneden çekilip gitsinler.

Hakkını arayan doğrunun peşinde koşan insanların yazdıkları yazıları da böyle köklü bir sitenin silmesi değil desteklemesi gerekir.

• donanımhaber siteside telekomdan nasipleniyor malesef:( kim telekomla ilgili olumsuz bir mesaj yazsa hemen mesajı siliyorlar..buradan da anlaşılır yani...
  • iyide indirimli bi kampanayadan yararlanırken 8 mbite geçtiysen , tarifeni alçaltayamacağını bilmen lazımdı.

ben şahsen 2 yıllık tahadütümün içindeyken hattımı sınırsıza çevirdim geri kotalıya tahadüt bitene kadar geçemiycemi bilerek

biraz araştırılmalı , bilinçli olunmalı bence.ttnetden nefret ederim ama bütün suçlar onlaramı ait olsun. adamların prosedürleri var uyguluyolar
  • tekel olduğu için böyle yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugareva

iyide indirimli bi kampanayadan yararlanırken 8 mbite geçtiysen , tarifeni alçaltayamacağını bilmen lazımdı.

ben şahsen 2 yıllık tahadütümün içindeyken hattımı sınırsıza çevirdim geri kotalıya tahadüt bitene kadar geçemiycemi bilerek

biraz araştırılmalı , bilinçli olunmalı bence.ttnetden nefret ederim ama bütün suçlar onlaramı ait olsun. adamların prosedürleri var uyguluyolar

evet ama geçen ben değilim kardeşim hatta ablam olur kendileri bu arada zaten 6 yıldır tek bir anlaşma yaptığımızda yok online 8mb ta denemek amaçlı geçiş yapmış o esnada sanırım online bir anlaşmaya onay vermiş hala kosullarını da bilmem anlaşmanın aynı zamanda hat benim adıma zaten eskiye dönmek değil 2mb sınırsıza geçebileceğimi de belirttim icap ederse aradaki farkı ödeyecegimide indirim gereksizliğinden kurtulma adına. hadi ablamız bir hata yaptı. Hattın sahibi olarak tüm mesluiyet bana yüklendi tamam ben sadece aradaki indirim farkını ödeyip 1mb olmazsa 2mb sınırsıza geçeceğimi belirtmişim 6 ay bu saçma uygulamayı aradaki farkı ödeyeceğimi söylememe rağmen bana uygulatmaya ne hakları var bir imzam mı var yok benmi yaptım hayır ablamımı dava edeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ailkem -- 21 Ekim 2009; 21:44:39 >

• Ayın 28inde bende biriye geçiyorum. En azından modem veriyor ve arkasında yüzde yüz türk Koç var. Elin arabına para kazandırmam! Malesef bu bize hükümetimizin bir kazığı! Özelleşipde tekelleşen tek kurum Arap telekom oldu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 21 Ekim 2009; 21:47:16 >
  • Firmlara hakaret etmedikten sonra tepkinizi gösterebilirsiniz ancak firmaları yaralayıcı, kötüleyici..vs yazılara izin vermemiz mümkün değil. Bölüm kurallarında da bu açıkca yazar..
  • hat size ait ve sizden onay almadan geçirmişlerse , bunu bi telekoma gidip konuşun. sizi geçiren sekreter veya görevli bellidir zaten.ben böyle bi istekte bulunmadım felan diye dilekçe verin.

ben geçebilmek için 3 kere aramıştım . annemin bi iblgisi yanlış çıkıyodu ,annem kendi konuştuğu halde. en sonunda doğru çıktı bilgiler kabul ettiler ve anneme sordular kaç kere onay veriyomusunuz diye .

öyle kolayca tarife değiştirmiyolar telefondan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.