Şimdi Ara

TÜRKÇE RAP 2 (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Türkçe Rap konusu arıyordum.Sonunda bu konuyu tekrar buldum Güncel kalmalı bence burası.

quote:

Orjinalden alıntı: DJ Gökberk

Killa Hakan'ı dinleyen var mı?

Hayır dinlemiyorum Killa Hakan'ı.

Şu ara Underground takılıyorum.

Pit10,Sansar Salvo,A.p.o,Kurşun,Rahdan,Mt'yi falan dinliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: paolo_

@Dmx yok kanka t-rap topic işine girmem be oLacaKLarı BiliYorum saLLa.... :D

gaLiba Muhammed ali ile karacali aynı kişimi diye sormuştu biri sanırım.... aynı kişi gerçek adı muhammed ali diye biliyorum ben....

şimdilik 3 tane track koyabiliyorum işim vardı 3 tane upload edebildim.....

Karachali - Türk Blade

http://www.sendspace.com/file/24vv76

Karacali ft Saian_-_Kramen_Kramens

http://www.sendspace.com/file/ss4ol0

Saian & Karacali - Aha Dipcik

http://www.sendspace.com/file/w2bqgy

Tepki - Tam Zamanı
    http://www.youtube.com/watch?v=C_-te7G9Hd8

Karachali'nin gerçek adı Erdem Serkan Karaçay.Muhammed Ali ise mahlas.Mesela Sagopa Kajmer-dj mic check.Aynı zamanda Karachali a.k.a Muhammed Ali,Sagopa a.k.a dj mic check olarak karşına çıkar genelde.Takma ad gibi birşey işte.

• quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

Türkçe Rap konusu arıyordum.Sonunda bu konuyu tekrar buldum Güncel kalmalı bence burası.

quote:

de get undergraundmuş sen undergraunddan kaç adam biliyosunki undergraund diyosun okyanus sen forumaydaki okyanusmusun ben forumaydan SupersoniC hatırlarsın belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logan_Lectra -- 25 Kasım 2007; 21:42:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cefucsa

rap 3 isimden ibaret

-en anlamlı söyleyen ve herkesden farklı olan sagopa kajmer

-söyleyiş tarzını ve sesini beğendim dr. fuchs(akbank ve showtv reklamlarındaki çok iyiydi bence )

-nedense kanımın kaynadığı fuat ergin

vee birde yerli plaka albumu ve bu yeni hal hareketlerinden dolayı kendinden soğuduğum ceza var

Rap o üç isimden ibaret değil o 3 isimden çok uzak bir kavram.(Bana göre)Tabikide bu 3 mc Türkçe Rapin en eski lokomotifleriydi bunu inkar etmem.Vurgulamak istediğim başka birşey:

7 senedir rap dinlediğim için sadece popüler rapçi ile sınırlı kalanların ne kadar rapten az anladıgını çok rahat anlıyorum.Ceza,Sagopa ve ya Fuat ile sınırlı kalmış rap dinleyicileri aslında rapi anlamadan dinliyor.Rap onlar için; hızlı söylenen, bir biri ile kafiyeli sözler olmaktan başka bir anlam ifade etmiyor.Oysa ki uzun süredir rap dinleyenler bilirler.Onlar için GERÇEK RAP kavramı vardır.Ceza ve Sagopa uzun süre rap dinleyenler için daha farklı bir şeydir.Gerçek rap daima Underground'tadır ve bunun bilincindedir.

Karaçhalı,Saian,Patron,MT,Raffine,Sahtiyan gibi mcler Türkçe Rapin ta kendisidir.Oluşum olarakta bahsedersem Tr Self Confusion,Olympos,Kadıköy Acil vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 6 Aralık 2007; 21:50:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Logan_Lectra

quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

Türkçe Rap konusu arıyordum.Sonunda bu konuyu tekrar buldum Güncel kalmalı bence burası.

quote:

de get undergraundmuş sen undergraunddan kaç adam biliyosunki undergraund diyosun okyanus sen forumaydaki okyanusmusun ben forumaydan SupersoniC hatırlarsın belki

Hepsini saysam mesaja sığmaz.Ben hoşuma gidenleri yazdım,daha dinlediğim çok rapper var.

Bahsettiğin forumdaki kişi değilim.

• Sansar salvo,mt,rapozof
  • En sevdiğim parçaları sizlerle paylaşayım o zaman

Emre Baransel-Gaz Odaları

Kerim [mic] Rap-Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

Mic Neşter-freestyle

Mic Neşter-freestyle

Mic Neşter-MTV ile dalga geçiyor

Mic Neşter-Neşter Sokağı Video Klip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zenten- -- 1 Aralık 2007; 17:50:55 >

• Yener dinleyen var mı ? Youtube'da bir videosunu gördüm,gayet iyiydi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.