Şimdi Ara

Türkiyede RAF

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aranızda Türkiye de olup RAF kullanma yöntemini bilen var mı? Baya söylenti duydum bunun hakkında,varsa açıklamanız muhtemelen baya yararlı olucaktır

• Ülkeni uygun olanlardan birisine çevirirsen olur, tr kayıtlı hesapta yapamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ywizzle

Ülkeni uygun olanlardan birisine çevirirsen olur, tr kayıtlı hesapta yapamazsın.

Bu çevirme işi nasıl oluyor?
  • Hesap Türkiye'ye kayıtlı olanlar ne RaF gönderebiliyor, ne de alabiliyor değil mi, ben öyle hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fuander

quote:

Ülkeni uygun olanlardan birisine çevirirsen olur, tr kayıtlı hesapta yapamazsın.

Bu çevirme işi nasıl oluyor?

Kendin direk çeviremezsin, önceden oluyordu ama iptal ettiler. Senden yaşadığın adresin faturasını istiyorlar, eğer yurt dışında tanıdığın birisi varsa o şekilde yapabilirsin.
  • Evet var yurt dışında tanıdıklarım. Almanya,Polonya,Macaristan hangisini seçmeliyim? Live chatten yapıcam sanırım bu görüşmeyi?
  • Live chatten değil. Yurt dışındaki o tanıdıklarının birisinden fatura isteyeceksin, fotoğrafıda olur adresi görünecek şekilde. Daha sonra ticket atıp adresimi değiştirmek istiyorum diyeceksin. Ülke değişikliği için senden o faturanın adresini isteyecekler, sende fotoğrafı göndereceksin.

Tabi IP takibi yapıyorlarsa onu bilmiyorum ama çok üzerine düşeceklerinide sanmıyorum, benim adresim 2 yıldır uk olarak kayıtlı, bir sorun olmadı şimdiye kadar.

• quote:

Live chatten değil. Yurt dışındaki o tanıdıklarının birisinden fatura isteyeceksin, fotoğrafıda olur adresi görünecek şekilde. Daha sonra ticket atıp adresimi değiştirmek istiyorum diyeceksin. Ülke değişikliği için senden o faturanın adresini isteyecekler, sende fotoğrafı göndereceksin.

Tabi IP takibi yapıyorlarsa onu bilmiyorum ama çok üzerine düşeceklerinide sanmıyorum, benim adresim 2 yıldır uk olarak kayıtlı, bir sorun olmadı şimdiye kadar.

Sağolasın şimdiden.Peki faturada ki isim benimkinden farklı olursa problem olmaz mı? Bi arkadaşımda başlıyıcak wowada ondan. Onunda Almanyadan kayıt olması gerekli sanırım
  • Soyadının tutması gerekiyor, yani tanıdık derken akrabayı kast etmiştim ama yanlış yazmışım. Eğer soyadı tutmuyorsa biraz senaryo yazman gerekir ama inanıp inanmamak onlara kalmış.

Sana bir senaryo örneği vereyim, teyzem bu ülkede eşiyle birlikte yaşıyor bende eğitim için yanlarına geldim, o sebeple soyadı tutmuyor diyebilirsin.

Yeni başlayacak olan birisinin bunlarla uğraşmasına gerek yok, kayıt olurken ülke seçimini almanya, fransa, ingiltere vs. yapabilir direk, geri kalan adres bilgiside türkiyedeki gibi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ywizzle -- 7 Kasım 2013; 9:10:04 >
  • quote:

Soyadının tutması gerekiyor, yani tanıdık derken akrabayı kast etmiştim ama yanlış yazmışım. Eğer soyadı tutmuyorsa biraz senaryo yazman gerekir ama inanıp inanmamak onlara kalmış.

Sana bir senaryo örneği vereyim, teyzem bu ülkede eşiyle birlikte yaşıyor bende eğitim için yanlarına geldim, o sebeple soyadı tutmuyor diyebilirsin.

Yeni başlayacak olan birisinin bunlarla uğraşmasına gerek yok, kayıt olurken ülke seçimini almanya, fransa, ingiltere vs. yapabilir direk, geri kalan adres bilgiside türkiyedeki gibi olabilir.

Denemeye değer. En iyisi arkadaşım benim accountan girip live chatte bu hikayeyi anlatsın ipdende problem olmaz hem. Umarım ipyi takip etmezler değiştirildiği ikinci gün Türkiyeden giriyor düşündümde :D
  • Bu yaptıkları ayrımcılık ve şerefsizlik başka bişi değil.Türkiyeden yapamamanın mantıklı açıklaması yok bence.
  • ayrımcılık değil de yasal bir takım engellerden dolayı yapamadıklarını tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acark

Bu yaptıkları ayrımcılık ve şerefsizlik başka bişi değil.Türkiyeden yapamamanın mantıklı açıklaması yok bence.

yasal engeli var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.