Şimdi Ara

Türksat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son iki gündür Türksat yayınlarını uydumdan izleyemiyorum. İzmirde 2 gün önce epey bir rüzgar olmuştu o arada Türksat kayboldu ikinci çanağım Hotbird'de yayın var. Neden olmuş olabilir ve ne önerirsiniz?

• lnb ayarlarını yap menüden
  • Lnb ayarlarını denedim fakat o da olmadı uydunun yerinden oynamadığını da düşünüyorum, sorun ne olabilir anlamıyorum. Lnb rüzgardan bozulabilir mi ki? Anlamıyorum ilk defa başıma geldi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih mehmet

Lnb ayarlarını denedim fakat o da olmadı uydunun yerinden oynamadığını da düşünüyorum, sorun ne olabilir anlamıyorum. Lnb rüzgardan bozulabilir mi ki? Anlamıyorum ilk defa başıma geldi..

Kardeşim, illa çanağın dönmüş olması gerekmez. Çık bir çatıya kontrol et.
    LNB tutucusu gevşemiş yada üzerine birşey çarpmıştır, yada LNB kolu gevşemiş veya kol eğilmiş veya eski konumundan kaymıştır; bütün bunlar çanak odaklamasına engeldir.
    Belkide F-con.lerden kablo ucu çıkmıştır.
    Yani kısaca bi'zahmet ÇATIYA, FIRTINADAN SONRA YAŞANAN SORUN, CİHAZ AYARLARIYLA ÇÖZÜLMEZ
  • Tuncer arkadaşımız öngörüsü yüksek bir arkadaşımız, uydumun çatıda olduğunu tahmin etmiş, çatıya çıkıp uydumu kontrol etmemi söylüyor. Sanırım hata bende yeterli bilgi vermedim uydum çatıda değil balkonumda ve arkadaşın dediği gibi lnb kablosunu çanağın sağlamlığını (ki yerinden oynamadığına eminim) kontrol ettim. Burada sormak istediğim bunların dışında ne gibi bir problem olabileceğiydi fakat bu soruya cevap verebilecek kapasitede arkadaşları yanlış yerde arıyorum. Hem Unutmamak lazım değil mi anlatabildiklerimiz karşıdakinin anladığı veya varsa algılayabildiği kadardır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih mehmet

Tuncer arkadaşımız öngörüsü yüksek bir arkadaşımız, uydumun çatıda olduğunu tahmin etmiş, çatıya çıkıp

Kıymetli arkadaşım,
    Siz yönlendirmedinizmi ? Fırtınadan sonra diye..
    Çatı yada balkon, oradaki kasıt uydu anteninizin bulunduğu yer
    Cihaz hk. bilgi verirseniz, daha ayrıntılı yanıtlayabilirim.
    *Menüdeki Türksata ait kanallar duruyormu?
    *Türksat uydu ayarları,
    LNB : Standard Üniversal
    DıseQc : A yada 1/1 (genelde 1 nolu porta Türksat anteni irtibatlanır)
    Osc.Fr : 9750~10600, bu şekildemi bilgilendirirseniz sevinirim.
    saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: hasanbaglan

lnb ayarlarını yap menüden

cihazdan lnb ayarlarıdamı yapılıormuş yaa?
  • Arkadaşın demek istediği kanımca,
    Kurulum Anten ayarları bölümündeki, lnb tipi ve osc.frekansı seçenekleri.
    Tabi lnb ayarı yap menüden denince, hiç bir şey ifade etmiyor
    saygılar
  • Tuncer Bey ayarlar bahsettiğiniz gibi ve kanallar da duruyor, bugün uydu servisine gittim ve switch'den olabilir dedler yada Lnb arızalı da olabilirmiş. Cihazım Neta 1040 D+CI 2 yıl oldu alalı Lnb'nin bozulduğunu tahmin etmiyorum Switch'den olsa Avrupa yayınlarını da izleyememem gerekir diye düşünüyorum. Hotbird yayını mevcut fakat Türksatta problem var. Sanırım Diğer uyduyu Türksat'a ayarlayacağım. Saygılar...
  • Fatih bey kardeşim,
    Zor olanı denemeyin, ben size diseqc'teki uçları yer değiştirmenizi öneririm.
    Port1-Türksat, Port2-Hotbörd ise
    Dıseqc'ten; port1'deki Türksat'ı Port2'ye - Port2'deki Hotbird'ü port1'e aktarın
    Sonra Uydu cihazınızın, kurulum menüsünden Türksat'ı Diseqc B yada 2/4 , Hotbird'ü A yada 1/4 olarak değiştirin.
    *Şimdi yine Hotbird'te yayın var, Türksat'ta yoksa KESİN LNB arızalıdır
    *Yok eğer Hotbird gitti, Türksat çalışıyorsa KESİN DıceQc arızalıdır
    Kolay gelsin, saygılar
  • Tuncer Bey dediğinizi yaptım Hotbird'de yayın var fakat Turksat'da yayın yoktu sanırım dediğiniz gibi Lnb arızalandı artık değiştireceğiz.. Teşekkürler..
  • Fatih beykardeşim,
    Tabiki yazılı metinle anlaşabilmek oldukça yapay oluyor.
    Sonuca ulaşabilmek için, sözcüklerin her kişide, neyi kasdettiğini çözümleyene kadar biraz sağırlar dialoguna dönüyor. kusara bakmayın.
    Analaşabilmenin mutluluğunu yaşıyorum.
    Neyse, sonuçta Türksat anteninize 10~20 yTL sıkışmış, bir tornavida yardımıyle çıkarıverin
    Unutmayın; antenin arkasından baktığınızda, (Türksat) LNB kuyruğu saat 6:30 - 7:00 konumunda olmalı,
    saygılar
  • Sonunda uydu işini hallettim. Herkese başta Tuncer beye teşekkürler..
  • Sorun çözümlendiyse. mutlu oldum. Nice paylaşımlar dileğimle,
    saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.