Şimdi Ara

TV out

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tv çıkışı olan kartlarda performans nasıldır?.. en iyisi hangisi.özellikle de TV den DivX izlemek için.Bu şekilde kullanan arkadaşların fikirlerini istiyorum.Memnunmusunuz?piyasada daha yeni yeni çıkan divX playerlardan görüntü kalitesi bakımından büyük fark var midır?

• ben ilk defa 15 dk önce başardım tv den divx izlemeyi.
    sıcağı sıcağına çok beğendim valla...
    ama zaman ne gösterir bilinmez görüntü kalitesi çok ii.
    alttan ve üstten çizgi oluyo ama beni hiç rahatsız etmedi.
    o çizgileride giderdim ama o zaman kalite kaybı oluyo bence orjinal boyutunda ii oynamaya gerek yok...
    dvd player almaktansa bu çok daha ii bi fikir
    bi dvd 30 milyon ve 1 divxin 1 milyon olduğu düşünülürse...
  • kullandığın ekran kartının modelini bir de kaç ekran TV de izledin DivX lerini..?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ensar</i>
    <br />ben ilk defa 15 dk önce başardım tv den divx izlemeyi.
    sıcağı sıcağına çok beğendim valla...
    ama zaman ne gösterir bilinmez görüntü kalitesi çok ii.
    alttan ve üstten çizgi oluyo ama beni hiç rahatsız etmedi.
    o çizgileride giderdim ama o zaman kalite kaybı oluyo bence orjinal boyutunda ii oynamaya gerek yok...
    dvd player almaktansa bu çok daha ii bi fikir
    bi dvd 30 milyon ve 1 divxin 1 milyon olduğu düşünülürse...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Adam sana TV out konusunda soru soruyor. sen DVD ile Divx formatının karşılaştırmasını yapıyorsun. Sakın karşılaştırma, kaybedersin. Biri mersedes biri doğan.
    Asıl konuya gelince:Eskiden beri TV OUT çıkışını en iyi başaran ekran kartı Ati chipsetli ekran kartlarıdır. Tavsiye ederim.

• goruntu bozulmasın da nasıl olursa olsun
  • bendede var tv out olan bi kart ama tv-out bağlantısının nasıl yapılacanı bilmiyorum...
  • gforce 2 mx 400
    70 ekran philips ve dtt2200 kullandım....
  • arkadaş bişey dememiş cevaba sana noluyo topaz
    ortamı germe!!!![bandt][dntw]
  • Arkadaslar, su TV out konusu acilmisken benim de bir sorum var. Dizustu bilgisayarimda Combo surucum var. Yani VCD yaninda DVD de izleyebilirim. Bilgisayarin bir adet TV Out cikisi var arkasinda. Bilgisayarla birlikte bir karis boyunda kucuk bir kablo geldi. Bir ucu bilgisayara takiliyor, diger ucunda ise sari renkte tek giris var; video'lara takilan audio girisi gibi bir sey. Simdi ben bunu televizyonun neresine nasil sokacam? Bilen varsa anlatabilir mi?
  • Arkadaslar, su TV out konusu acilmisken benim de bir sorum var. Dizustu bilgisayarimda Combo surucum var. Yani VCD yaninda DVD de izleyebilirim. Bilgisayarin bir adet TV Out cikisi var arkasinda. Bilgisayarla birlikte bir karis boyunda kucuk bir kablo geldi. Bir ucu bilgisayara takiliyor, diger ucunda ise sari renkte tek giris var; video'lara takilan audio girisi gibi bir sey. Simdi ben bunu televizyonun neresine nasil sokacam? Bilen varsa anlatabilir mi?
  • +1 bana da anlatırsanız sevinirim..
  • Şu konuyu aydınlatırsak bende sevinecem.. donanım uzmanları nerede :) Ensar cevap için teşekürler. Topaz42 sen kullandın mı ..ya da başka yerde izleme fırsatın oldu mu? Tv ekranı büyüdükçe netlik bozulur gibime geliyor.
    Franco- sen Tv nin sadece Video(ses ne olacak o zaman!!) girişine sokacan sanırım.. ya da Tv nin ona uyan gibi bir girişi olması lazım.S-Video gibi...ya da kabloyu bir Tv ustasına göster..
  • ark.lar ne haddime uzmanlık ama kendi tecrübelerimden sizlere aktarayım gecenin bu saatinde ::))
    Franko: sendeki o sarı kablo tv için ve sarı kabloya uyan çıkışlar genellikle eski tv lerde veya benim gördüğüm kadarı ile sony nin biraz pahalı modellerinde var. Eğer tv de o giriş yoksa muhtemelen Scart girişi vardır. Tv ye aktarabilmek için senin o kablo ile bi elektronikçiye gidip sarı kablonun takılacağı bi scart aparatı alman gerek. biraz uzun oldu ama
  • Benim TV Out'lu ASUS 7100 Ekran kartım vardı. Bilgisayar ekran görüntüsü yada oyunlarda görüntü kaybı vardı ancak film izlerken gayet tatminkar sonuçlar veriyordu. Ancak ben sesi televizyona taşımayı beceremedim ve bu neden ile görüntüyü 81 mi ne ekran Vestel TV'den izlerken sesi bilgisayar speakerından dinledim. Muhakkak onun da bir yolu vardır.

Görüntüyü TV'ye taşımayı başaramayanlar için faydası olabilir belki-> Bilgisayarda ki görüntüyü tv'ye aktarırken doğru kabloları doğru yere taktıktan sonra (doğruyu bulana kadar her türlü kombinasyonu denemek için de bunu yapabilirsiniz) masa üstünde sağ tuş ile açılan menüden özellikleri seçip, yeni açılan pencereden ayarlar sekmesini, oradan da gelişmiş kutucuğunu, oradan da TV sekmesini seçip görüntüyü TV'ye aktarıyordum. Görüntü TV den gelmeye başladıktan sonra monitör kararıyor ve 15 Saniye için de tamam kutusunu onaylayınca TV'den görüntüyü izlemeye devam edebiliyordunuz 15 saniye içinde onaylama yapılmazsa görüntü tekrar monitöre dönüyordu. Bunun yanında CTRL+T ile de direk TV'ye görüntüye geçebiliyordu bilgisayar.

Yeri gelmişken Video IN'i olan ekran kartına tv anteni takılarak TV kartının yaptığı iş yaptırılabilir mi?

• sanmıyorum.. Tv anteni sadece bir tunere takılabilir.. ekran kartında da tuner yok..o ayrı bir kartın iş. TV kartı gibi....o video in girişi hazır video signal'i için ...kamera vb. gibi..
  • beminkinde tv sekmesi yok???
  • Arkadaşlar bunun iki basit yolu mevcut.
    1) Gerek elektronikçilerde gerekse hiper-marketlerde bulabilecepiniz bir dönüştürücü işinize yarayacaktır. Bu dönüştürücünün bir ucu scart girişine uygun blantıya sahip. Diğer tarafta ise sarı-beyaz-kırmızı olmak üzere üç adet composite giriş ve S-Video girişi var. Composite giriş ile belirttiğim sizin kısa kablonun ucundaki çıkışın karşılığı. Bunlardan sarı olanı sizin de anladığınız gibi video için. Beyaz ile kırmızı ise ses girişleri. Yapmanız gereken bu dönüştürücüyü tvnin Scart girişine takıp sarı kablonuzuda dönüştürücünün üstündeki sarı girişe takmak. Ses için ise yine elektronikçilerde bulabileceğiniz bulamasanızda yapabileceğiniz (yada yaptırabileceğiniz) Stereo - Composite dönüştürücü kullanacaksınız. Buda bir ucu bildiğimiz stereo jack, diğer tarafında ise bir kablo aracılığı ile beya ve kırmızı renkli composite jack. Byunlarıda scarttaki yerlerine takınca hem ses hem görüntüyü bilgisayara aktarmış olacksınız.
    Yazıya başlarken aklıma gelmeyen başka bir yol da şu (aslında aynı ama uygulama farklı)
    2) VCD ile TV 'yi bağladığımız kabloyu biliyoruz. Bir ucu scart bir ucunda 3 adet composite girişli kablo. Bu kalbo için de yazdıklarımı aynen geçerli(sarı uç video,beyaz kırmızı ses). Yanlız bu sefer ses için bir tarafı stereo jack diğer tarafında iki adet (beyaz-kırmızı) çıkış olan aparatı elektronikçilerden temin etmeniz gerek. Bu aparatı ses kartına takıp aynı renkteki giriş-çıkışları birleştirin olsun bitsin.
    Biraz uzun oldu ama idare ediverin
    <b>Bende ASUS V7100 ve INNO3D GF4 tvde kullandım, oyun ve film için özellikle büyük ekran tv'niz varsa sonuç tatmin ediciydi. Fakat yazıların okunması büyük bir problem. Dİğer işler için tavsiye etmem.</b>
    Bie ekleme daha yapayım. Eğer ekran kartınızın S-Video çıkışı varsa TV'ye görüntüyü onun üzerinden aktarmak daha iyi sonuç verecektir. (S-Video ne be[?] diyenlere ekran kartında ps/2 fare girişene benzeyen bir giriş) bunu aktarmak için ilk bahsettiğim aparat üstündeki S-video çıkışıyla ekran kartındaki S-Video girişine uygun kabloyu temin ederek yapabilirsiniz. Hatta bu kablo ekran kartınız ile gelmiş de olabilir. ASUS V7100'den çıkmıştı.
    Kolay gelsin...

• <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Control</i>
    <br />sanmıyorum.. Tv anteni sadece bir tunere takılabilir.. ekran kartında da tuner yok..o ayrı bir kartın iş. TV kartı gibi....o video in girişi hazır video signal'i için ...kamera vb. gibi..
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    +1
  • Yaw ben bilgisayarda tv-out ile ilgili ayarları bulamıyorum yardım edin!!!
  • [?][?][?]
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.