Şimdi Ara

uçak muhendisligi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu bolumu sececek ve bu bolum hakkinda bilgisi olan arkadaslar buyun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgisi olan varsa upppp

• Uppppp

• İTÜ Uçak ile Makina arasında kaldık. Uçak da okuyan ve 2 sınıfta ayrılan (Başka bir sebepten dolayı) yakın bir arkadaşım ile görüştüm. Boşver dedi. Makina yazın ve geçin dedi. Kuzenin Yurt arkadaşı olan 2 Uçakcı ile Görüştüm. Biri Roketsan dan ayrılıp Ufak bir şirkette Proje falan yapıyordu . İyi bir Maaş ile çalışıyor. 7 sene önce mezun olmuştu ve onun döneminde puanı Makina tutmadığı için Uçak yazmış. "Valla " dedi "Makina-Uçak ikiside aynı terane. İkiside aynı işi yapıyor nerdeyse. Ama şimdiki aklım olsa Makina yazardım. Sahası daha geniş. Çok istiyorsa Uçak da yüksek yaparsın Uçak Mühendisi olursun" dedi. "Ama kesinlikle her ikisinde de işsiz kalmazsın. Biraz kafa ile Yüksek maaşlı bir yerde iş bulursun.
    Diğer Arkadaş da MNG de direkt iş bulmuş ve Mesleğini yapıyor. O da aynı şeyleri söylüyor aşağı yukarı. Onun da Makinaya puanı tutmadığı için Uçağı tercih etmiş. Ayrıca şöyle birşey fısıldadı "Uçağın ismi havalı . Sonuçta UÇAK MÜHENDİSLİĞİ diye tercih ediliyor gibime geldi bana" diyor.
    Neyse... Her ikiside sonunda şunu dedi.... İTÜ lü adam aç kalmaz... biraz Beyin ile iyi yerlere gelir.
    Bu iki Uçak mühendisi ile beni görüştüren Kuzen İTÜ Harita mühendisi mezunu ve KPSS de Türkiye 2 si olmuş adam. Şu anda Devlet de Uzman olarak çalışıyor ve İTÜ de bir proje denetliyor.

• aynı kafa karışıklığı içerisindeyim uçağa da makineyede puanım yetiyor fakat ne yazsam kararsız kaldım. makinenin sıralaması nasıl oluyorda bu kadar düşük oluyor anlamıyorum odtüye göre özellikle
  • Valla hocam benim zannimxa zaten ucak muh. Her iste calisabildigini biliyoruz ama benim fikrim ucak muh. Yazmak gibi

• hocam direk atlıyorum konuya ama bence makine yazın. yani tabii bilmiyorum net ama şu uçuş mühendisliği mi ne var sanırım. bazı uçaklarda yardımcı pilot ile birlikte bulunması gerekiyor. eğer hedefiniz direkt o degilse makine yazın alanı çok daha geniş ileride fikriniz değişirse pişman olmazsınız. ama değişmezsede yükseklisansı uçak yapın tamamdır
  • Şimdi elimdeki doneleri destekleyecek onlarca tezi buraya yazabilirim ama öyle yapmayacağım. Ne siyasi nede bilimsel polemiğe gireceğim burada. 2 aydır araştırıyorum ve şu kanıya vardım. Puanınız diğer Ünilere yetsin veya yetmesin. En iyi makina eğitimini veren Üni İTÜ dür. İsteyen istediği cerbezeyi burada yapabilir ama olay budur.
  • Hocam peki şunu sorcam makine muh.nin yanina cift anadal olarak ucak muh. Yapabiliyoz mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masatıncer -- 17 Temmuz 2014; 4:45:37 >
  • Şayet seni laboratuvarda Radyasyonlu Örümcek ısırdıysa yaparsın. Einstein Deden ise yaparsın. Dekan Baban ise yaparsın. Veya okulu en az 2 sene uzatmak istiyorsan yaparsın. Ama en iyisi Önce Makina bitirmek sonra da Uçakda Yüksek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.