Şimdi Ara

Ultimate Ears Super.fi 5 Pro ya da? (Derken; Triple.fi 10 Pro alındı.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: 1nvdr

Ultimate ears a acayip bir sempatim var niye bilmiyorum ama triple fi 10 kesinlikle süper bir kulaklıktır ama o kadar para vericeksen dinlemeden almamalısın bence.Benimde vibe'm 5 gün önce geldi ama pek giremedim nete o yüzden yazamadım.Tabi ep630 dan sonra çok büyük bir fark yaratıyor kulaklık orası kesin.Ben basslarınıda tiz oranınıda herşeyini beğendim kulaklığın (kablosu hariç).Gerçekten çok ince kablosu heran koptu kopucak hissi veriyor insana.Takması çok kolay kulaklığı mesela ama çıkarması çok zor,çıkarırken tutabileceğin bir yeri yok kablodan tutmak gerekiyor.Ben işi biraz zolaştırıp direk kulaklıktan tutup çıkartıyorum o da kulağı biraz acıtıyor çkarırken.

Deneme fırsatı olmadığı için buradayız.. İnceleme, yorum ve tecrübelerden yararlanmaya çalışıyoruz..

Ep630'dan sonra baya fark yaratmıştır tabi, şu kablo mevzusu olmasa f/p oranıyla çok cezbedici bir kulaklık..

edit: Hayırlı olsun demeyi unutmuşum, Güle güle eskit kulaklığını, aman kabloya dikkat..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 7 Aralık 2008; 16:15:15 >

• Bu kulaklıklarda performansı mp3/4 playerlarda çok etkiliyor ya.Arkadaşta ipod nano var bende zen,okulda eq ayarlarını aynı yaptık aynı parçayı vibe la 2 playerdanda dinlediğimizde zende kesinlikle daha kaliteli ses aldık.Birde bu playerlarda pop,akustik gibi seçeneklerden ikisindede aynı tarzı seçtik sesteki kalite farkı dahada açıldı zen ezdi resmen Şaşırdım baya ipodların ses kalitesi o kadar kötümü ya :/
  • Arkadaşlar sonunda dün itibariyle Triple.fi siparişini vermiş bulunmaktayım.. Bakalım FedEX kaç günde getirecek kulaklığı..
  • Hadi hayırlı olsun bakalım.. İyi bir inceleme bekleriz artık.
  • @wedath

Senin klipsch gelmedi mi.....
  • Bu ne hız! Òööh be FedEX.

Arkadaşlar çarşamba akşam beş buçukta verdiğim siparis, cuma günü (bugün) akşam beş buçuk itibariyle elime geçmiş bulunuyor.. FedEX okuduğum eleştirileri boşa çıkardı..

Şimdi biraz mıncıklama zamanı aleti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 21 Aralık 2008; 10:43:30 >
  • @ nurixY

Henüz elime ulaşmadı, bekliyorum.

@ EXcom_Zkko

Güle güle kullan.
  • @wedath

eyw.. Senin kulaklık ne durumda?
  • Valla ben de merak ediyorum wedath Kaça almıştın sen x10'u? Bir 150 dolar lafı geçti ama custom3 mü x10 mu emin olamadım.
  • Merhaba arkadaşlar,

@EXcom_Zkko , ULYSES

Benim aldığım X10 modeli.. 175 $ ' aldım. 349$'dan indirime girdi. İndirim bitti kendi sitesinde ama şuan hala bazı yerlerde 200$ civarı bulunabiliyor.. Kulaklığı getiren arkadaş usa'dan geldi ama kaç gündür Ankara'dan bana göndermesini bekliyorum

Bu arada ilk izlenimler gelmeyecek mı triple fi hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wedath -- 20 Aralık 2008; 23:33:35 >
  • @wedath

Gelecek tabi.. Alışma sürecinde yanlış bilgi vermemek adına ertelemiştim..

Öncelikle kulaklık jet hızıyla geldi, ve gümrükten de sorunsuz geçti.. (Kulaklığın değerini 35$ olarak göstermelerini istemiştim) Gümrük kontrolünden geçmiştir şeklinde bir yapıştırma bulunuyordu FedEX'in karton kutusu üzerinde..

Kutusu beklediğimden daha küçük, kulaklık da beklediğimden daha küçük.. Flip-flop mod'a gerek duymadım bu yüzden.. Kulaklık bildiğiniz gibi metalik mavi renkte; kablosundan yanında verilen metal taşıma çantasına kadar kalitesini belli ediyor. Yalnız; kulaklık soketlerinin bulunduğu siyah plastik kısımla, metalik mavi kısmın birleştiği yerler görüntü olarak pek hoşuma gitmedi, sanki tam oturmamış gibi duruyor.. (Tabiki en ufak bir oynama, esneme vs. yok, taş gibi..)

Kulaklık orta boy silikon padlerle kulağıma gayet sıkı ve konforlu bir şekilde oturdu.. Head-fi'de kulağına oturtamayıp satan kişilere rastlamıştım, küçük bi ohh çektim bu yüzden..

Ses olarak ilk izlenimim çok belirsiz aslında; basslar kendi çapında ayrı takılıyor, tizler kendi çapında ayrı takılıyor, şarkıda bütünlük olarak sorunlar var vs.vs. Tipik alışma sendromu.. Ama özellikle sahne derinliği ve enstüram ayrımındaki başarının dikkatimi çektiğini de belirteyim..
    Öncelikle yüksek frekanslar rahatsız edici geldi, sibilance yok ama biraz sivrilik vardı..Alt frekanslar ise çok derin, sıkı ve tonlaması harikaydı.. Hip-hop açtığınız aldığınız bass o kadar derinki, şaşırıp kalıyorsunuz.. Orta-üst frekanslarda biraz önde ve orta-alt frekansları ise daha geride kalıyordu. Bu aralığı (orta-alt) duymakta zorluk çektiğim anlar oldu.. Bu sebepten başlarda EQ ile bol bol oynamak durumunda kaldım, mesela ilk gece mp3 player'ımdaki 9 band EQ'nun en sondaki 3 bandını birer kademe kısarak dinledim, biraz da mid takviyesi yaptım..

Bu şekilde değişik EQ denemeleri yaparak ve iki gece boyunca kulaklığı burn-in'e sokarak gözlemlemeye devam ettim..
    Artık burn-in sonucu mu, yoksa kulaklığın ses karakteristiğine alışma sonucu mu bilemiyorum, düşüncelerim ilk gecekine göre oldukça değişti.. Şuan EQ kapalı şekilde zevkle dinliyorum kulaklığımı.. O sivrilmeler neredeyse yokoldu ve özellikle midlerde bir olgunluk/yumuşama meydana geldi..
    Tizler çok daha kontrollü ve dolgun.. (Zaten tizleriyle ünlü bir kulaklık özellikle.. Bazen biraz baskın mı dedirtebiliyor.) ,
    Basslar ise ilk haline göre çok daha hassas ve sıkı tepkiler veriyor.. Baterideki iki ayrı trampetin bile yerlerini kestirmek mümkün..

Ama; triple.fi'de vokalde zaman zaman enstrümanla aynı hizadaymış gibi bir hava yaratabiliyor, solist sanki bateristle yanyana oturmuş oradan söylüyor şarkıyı.. (Bu nasıl bir tanımlama oldu böyle) Biraz daha önde olmasını tercih ederim her zaman; o sebepten EQ'da ufak mid oynamaları yapabiliyorum..

Bu arada kulaklığı müzik setine bağladığımda ilginç şekilde altmidlerdeki sönüklüğün olmadığını gördüm.. Aybaşında Sandisk Clip ile yapacağım değerlendirmeye göre kulaklık amfisi düşünebilirim.. Şöyle bi RSA Tomahawk iyi giderdi doğrusu..

Sorularınız varsa cevaplayabilirim arkadaşlar..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.