Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE SINAVLARINA GİRİŞLERE LİMİT (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gs59 G kullanıcısına yanıt
    Ama beceri konusunda haksızsın bu sınav iq ölçen bi sınav değil sen de dünyanın en zeki insanı değilsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece bunla çözülecek bi sorun değil ortadaki. İlk senelerinde nerdeyse aynı puanı alan öğrencilerden küsürat farkıyla geride olan öğrenci sadece 1 sene çalışarak o puanı almış; diğeri 3 sene önce çalışmaya başlamış, 3 senedir çalışıyor anca o puanı almış. Bunu bilemezsin ki. 1 sene çalışan aslında daha potansiyelli. Tabii bu durum pek haksızlık sayılmaz ama potansiyelli öğrenci kaçırılmış oluyor yine.

• 3. girişte 1.8k oldum.

kudurmakta özgürsün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lan gs59. Aşırı salaksın. Hani baya salaksın. Bunu mezunlara bağlama şimdi. Konuşmandan belli salaksın. Zorlama.

• quote:

Orijinalden alıntı: legolasxx7

3. girişte 1.8k oldum.

kudurmakta özgürsün

sana taktım ben

görmemişin bi derecesi olmuş
  • doğru ama herkes liseyi 4 sene okuyor. 4 senenin 3ünü boş geçiren haketmiştir geri kalmayı. ama asıl sorunun bu olmadığını sen de biliyorsun.
  • bana bu konuda salak diyenler, önceki konularda argümanlarını tarumar ettiğim kuyruk acılı bünyelerdir.
  • Ne kadar saçma konular açıyosun sen.Senin dediğine göre o zaman insanlar birden fazla tercih yapmasın.Keşke söylemeseydim yarın da 5 tercih yapanlar başkalarının hakkını çalıyo diye konu açarsın

• Herkesi kendiniz gibi sorunsuz mu görüyorsunuz muhteremler? Sırf ilk girişinizde kazandınız diye, üçüncü seferde kazanandan daha mı üstün görüyorsunuz kendinizi? Sistemin içindekiler sizsiniz siz bari yapmayın, tamamen ipe bağlı 2 sınav. Stresi, hastalığı, aile problemi var üniversite hayata atılmadan önce son evre, öyle lise sınavı gibi telafisi olan bir şey değil şuan olan, olması gerektiği gibi. En azindan adam hedefleri için 3 sene o stresi çekmeyi göze almış bu bile sistemin dışına çıkarılmamalari için bi sebep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-813D491AA -- 4 Ağustos 2016; 18:43:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • esra14s E kullanıcısına yanıt
    ne?
  • 12.sinifta çaliştim ve 24bin yaptim.Mezuna kaldim 2bine çektim.Yıl boyu kafami dersten kaldirmadim.12.sinifta daha çok çalişsaydim 12de de yapabilirdim.Yani yetenek olayi degil bu ben 12de az calisip 1 sene daha beklemeyi sectim.Ve emin olun oyle "mezuna kalir onune gecer" gibi kolay bi olay degil.Çok farkli avantaj ve dezavantajlari var.O kadar kolay olsaydi herkes kalirdi

• Ülkede ipsiz sapsız zararlı insan kalmadı oturun ders çalışan adamların önünü kesin , sen bunu düşünebilecek kadar anlayışsız bir insansın, ne okursan oku kimseye hayrın olmayacak

• gs59 G kullanıcısına yanıt
    Potansiyelli öğrenci kaçırılıyor, onu diyorum. Zaten senin söylediğin durumda da küçücük bir haksızlık var. Üniversiteye girilen bir sınav için öyle bir sınırlama getirilmesi saçma olur. Başarı sıralamaları da üniversiteye girdikten sonra aynı kalmıyor zaten. Her şey bu sınava bakmıyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikordis -- 4 Ağustos 2016; 20:04:12 >
  • olaylara beceri diye bakiyosan cidden yazik.
    sinav donemi babasini kaybettigi icin ders calisamayan veya evin kirasini odeyemedigi icin dersi birakip ise giden para kazanip evine getirenler var.tabi biraksinlar o yil daha da girmesinler,okumasinlar.
    duygusal cevap verdim mantiksal konuna.kusura bakma

• Aynı şey sizin başınıza gelseydi ne diyecektiniz acaba bu kadar acımasızlığa gerek yok her şey insanlar icin

• Bence haklı. Olan 12. sınıfa oluyor. Ya da mezunlar ve liseliler diye kontenjan ayrımı yapılmalı.
  • Yazık gerçekten.. bu tam olarak bencillik ve egoistlik. O 3. kez hazırlanan kişinin belki altyapısı zayıftır belki hedefine ulaşmaya çalışıyordur belki de özel hayatında problemleri vardır, bizi asla ilgilendirmez.3 senedir sınava hazırlanmanın ve hayata 3 sene geç başlamasının stresi,üzgünlüğünü ve yorgunluğunu da sana yükleyelim istersen.Madem önüne geçiyor sende 3 sene hazırlan 1. ol. Tek taraflı düşünme empati kur biraz.. Bence bu olay "zevkler ve renkler tartışılmaz" cümlesiyle aynı mantıkta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boeing737 -- 4 Ağustos 2016; 20:14:09 >
  • Kontenjan ayrımı tamamen bitirmekten daha mantıklı , çünkü ailevi sebepler hastalık daha bir sürü nedenle sınava giremeyip 30 yaşında girip hayallerine kavuşanlar var tamamen biterse onlara haksızlık olur , ama sırf derece yapıp hava atıcam diyede sınava girenler var anlıyorum onlar tercih yapmıyor ama 50 bin olacakken 55 bin oluyoruz bu sonrada kafayı yiyoruz acaba önümde tercih yapmayacak kaç kişi var diye , bu da bizlere haksızlık oluyor , ohoo kaldı ki bunları aileye anlatmakta cabası

düzeltme : bize yapmak istediklerini de yaptılar gittikçe yarış atına dönüşüyoruz gözümüz öyle kararmış ki yanımızdaki kim olursa olsun çelme takmaktan çekinmiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firefliess -- 4 Ağustos 2016; 20:17:59 >
  • Vespucci kullanıcısına yanıt
    işte buna katılırım arkadaş.

mantıklı bir çözüm. mezunları da 1.sene 2.sene diye ayırabiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.