Şimdi Ara

Ünivesite Bitiyor - İhracat Sektörü Tavsiye!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forum ahalisi herkese hayırlı bayramlar,

Aşağıdaki şartlar için sektörüde deneyimi olan forum büyüklerimden tavsiye istiyorum

Ben aslında üniversiteye başladığımdan beri hep çalıştım ama hep geçici işlerdi, arçelik yetkili servis, mcdonalds da kurye, fotoğrafçılık, yabancılara tanıtım elemanı, yurt dışından al sat işleri vs birçok iş yaptım.

Şuan üniversite son dönemdeyim ve 8 aydır yarı kurumsal bir patron şirketinde ihracat temsilcisi olarak çalışıyorum.

Müşterilerle görüşüyorum, yeni müşteri arıyorum, ürün pazarlaması için photoshop ve fotoğrafçılık biliyorum (2 yıl asistan fotoğrafçılık yaptım), tanıtım için müşterilere ingilizce mail atıyorum,

Perakende satışlar oluyor onların takibini yapıyorum,

Bir kere yurt dışına gittim bir bayi ile görüşmek amacıyla (korona olmasaydı başka ülkelere de gidecektim, vize çıkmadı)

Şirketin İngilizce instagram hesabını yönetiyorum (takipçi sayısı daha çok az: 100)

Yurt dışından numune alınacağı zaman araştırma yapıp bağlantıyı kurup gümrük işlemlerini takip ediyorum.

Şuan öğrenci olduğun için haftada 2 veya 3 gün işe gidiyorum ve gittiğim gün sayısı kadar maaş alıyorum. mesela ayda 10 gün gidersem 1000₺ maaşım yatıyor) + yaptığım satışa göre bir miktar prim alıyorum (100-500₺ arası)

Çalışma saatlerim 9-18, çalışma olarak çok rahatım canım sıkıldığı zaman çıkıp dışarıda yürüyüş yapıyorum, şirketin konferans salonunda kitap okuyorum, yada argedeki kum torbasına yumruk atıyorum işi yaptığım sürece her şey bana bağlı,

Maaşım biliyorum çok düşük, asgari ücret bile değil.

Ailemle yaşadığım için para konusunda sıkıntım yok ama ileride evlenmek, aile kurmak, yeni bir araba almak için düzgün bir maaş almam gerekiyor. (2012 Accord hayalim)

Yıldız teknik`de mühendislik okuyorum ama mühendislik yapmak istemiyorum hem fabrika ortamını pek sevmem hemde ticaretin bana daya uygun olduğunu anladım. (zaten liseden beri hep birşeyler alıp satıyordum)

Şimdi ise okul bitiyor ve nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ne kadar maaş teklifine evet veya hayır demeliyim? Başka firmalarla mı görüşmeliyim?

Yoksa 1-2 sene daha bu firmada kalıp tecrübe mi kazanmalıyım?

Tecrübeli abi/ablalardan tavsiye vermelerini isterim,

• Up
  • deneyimlerin çok güzel. gönlünce olsun.
    up
  • Hayalim Accord'dan sonrasını okumadım

Bu kadar küçük düşünmeyin kardeşim
  • Okulu bitir bankalara gir , bankalar sağlam para verir ytü mezununa
  • O kadar tecrübeye o maaşı veriyorlarsa direkt bırak derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.