Şimdi Ara

US psn + US dlc calısmıyor? (mortal kombat XL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

US PSN hesabıyla playstation dunyasına gırdım iyi ki öyle yapmışım fakat;
    MK XL aldım, bir de unlock krypt content (DLC) aldım (her 2 si de ps4 store us'den alındı)
    Fakat nedense yükleme yapılıyor da kalıyor dlc.

TR PSNle kardeşlik yapmıştım acaba onunla mı alakalı?
    Eger oyleyse ne yapmalıyım? Arkadaşımın hesabından girip mi aktif etmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp250 -- 13 Mart 2016; 12:52:52 >

• Tr psn ile kardeşlik yapmışsınız. Yani oyun tr den alınmış. Ben mi yanlış anladım?
  • Yani yukarda yazdıklarımdan nasıl TR'den aldıgımı cıkardınız?

US PSN benım accountum, TR PSN de cok yakın arkadasımın.
    bilmiyorsak;

quote:

1-) PS4 de en güzel kalıcı kardeşlik = USA PSN x TR PSN şeklinde olanıdır. Yani;

ALİ'nin PS4'ü

-Veli' nin TR hesabını ana hesap yapacak
    -Oyunları ise, Veli'nin PS4' üne ana hesap olarak tanıttığı ve doğal olarak kendi PS4' ünde secondary konuma geçen, USA hesabından oynayacak

VELİ'nin PS4'ü

-Ali'nin USA hesabını ana hesap tanıtacak
    -Oyunları ise, Ali'nin PS4 ünde ana hesap olarak tanıttığı ve doğal olarak kendi PS4' ünde secondary konumuna geçen TR hesabından oynayacak

Böylece her ikisi de, hem USA Playstation Store dan, hemde TR Playstation Store dan alınan oyunları oynayabilecekler. Aynı zamanda tek bir hesabın PSN Plus üyesi olması yeterli, her iki PS4 de oyunları online oynayabilir.

*Yani, kardeşlerden biri, mutlaka oyunun alındığı hesaptan oynamak zorunda ve ana hesap yapmadan, secondary olarak oynamak zorunda. Diğer kardeş ise, oyunun alındığı hesabı, PS4' ünde ana hesap yapıp, sonra hesaptan çıkıp, başka bir hesabına girip, ondan oynamak zorunda

2-) Kardeşlik yapmadan, USA PSN' in avantajlarından yararlanmak isteyenler;

-İster, oyunları aldıkları USA hesaptan, oyun oynarlar.
    -İster, oyunları aldıkları USA hesabı ana hesap yapıp, TR hesaplarından oyun oynarlar. Böylece, TR hesaptan alınan oyunları da oynarlar, USA hesaptan alınan oyunları da oynarlar.
    -İster, oyunları aldıkları TR hesabı ana hesap yapıp, USA hesaplarından oyun oynarlar. Böylece, USA hesaptan alınan oyunları da oynarlar, TR hesaptan alınan oyunları da oynarlar.

Ben tum oyunlarımı US PSNden alıyorum, dlcler de dahil.
    Benım aldıklarımı da TR PSN kullanan arkadasım oynuyor, onun aldıklarını da ben oynuorum. Şizofreni?

• Oyunu sizin arkadaşınız tr psn den aldıysa sizde DLC yı us psn den aldiysaniz DLC kurulmayacaktir. Kardeşliği filan geçtim de DLC kuruluyor da bekliyorsa bölge farkı var demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR psn kardesligi karistirmissin soru corbaya donmus.

Eger oyunu ve DLC'yi ayni anda aldiysan oyun tam inmemis ve ondan dolayi acilmamis olabilir. PS4 menusunde oyunun uzerine gel, options tusuna basip 'bilgi'yi sec. Kalan indirmeyi oradan gorebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 12 Mart 2016; 13:54:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

Oyunu sizin arkadaşınız tr psn den aldıysa sizde DLC yı us psn den aldiysaniz DLC kurulmayacaktir. Kardeşliği filan geçtim de DLC kuruluyor da bekliyorsa bölge farkı var demektir.

Yahu 50 kez yazmısım oyun ve dlc aynı USA PSN'den alındı diye. Hala TR psn'den aldıysan diyosun, inanılmaz.
    "TR PSN ile yapılan kardeşliğin" acaba bir etkisi var mıdır diye sordum, sormaz olaydım be aman ya.

@C-TRanger , oyun yüklü 2-3 haftadır oynuorum ama dlc aktif değil.
    DLC'ler region locked olabilir mi? Eğer öyleyse vpnle mi aktif etmek lazım?
  • Hemen atarlanma yanlış anlama olmuş olabilir.Diğer mesajına dikkat etmedim. Sana burada sorunun ne olduğuyla ilgili yardım etmeye çalışıyoruz. Asıl sana cevap verende kabahat. Sanki ters davrandık birde üstüne trip yapıyorsun. Yada burada cevap bulamayacağına inanıyorsan başka yerde sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cloud35 -- 12 Mart 2016; 16:25:48 >
  • Hala olabilir demen de ilginç, 3. postumda anladın olayı tamamen. Tam okuyup yazmak lazım boşuna forum kirliliği olmasın.
    Polemiğe gelmedim, hem yanlış anlayıp hem de posta koymaya çalışman da cabası :D

MK XL - US ve EU sürümleri farklı yani;
    US alırsanız sadece US serverlarında oynayabiliyormussunuz, ve dlc'ler region locked oluyormuş.
    Ping 1000ms oldugundan Online roomlarda, hiç bir anlamı yok.
    Sadece ranked match atabiliyorsunuz pingi düzgün adam buluyor, onun dışında ABD serverlarında tıkılı kaldım.
    DLC calısmaması da bu yüzden sanıyorum, çünkü hem oyun hem de dlc US playstation store'dan alınma (altını çizeyim de bir daha)

Mortal Kombat XL US PSN'den almayın kesinlikle, saçma bir bölge kısıtlaması var.
    Wb support'dan öğrendim durumu, burdan

• Normalde bende polemiğe giren birisi değilim de nedense seninle girmek istedim. Forum kullanımını senden öğrenecek değilim. Ayrıca sana burada cevap yazmanın bana ne katkısı olacak? Burada posta koyan sensin ayrıca gelmiş ukalalık yapıyorsun. ''50 kez yazmışmış. Sormaz olaymış.'' triplere bak sen. Sanki taş attıda kolu yoruldu. Öncelikle sorunu düzgün sormayı ve sana yardım etmeye çalışan insanlarla düzgün konuşmayı ögren. Bak ne güzel sorunun cevabını rahatlıkla bulabiliyor muşsun. Demek ki araştırmadan gereksiz yere konu açarak forum kirliliğini sen yapmışsın.

• Arkadaşlar sana yardım etmeye çalışmış öncelikle bir sakin ol, MK'da evet bölge kısıtlaması var oyunu us psnden alırsan sadece amerikalılar ile oynarsın ve bağlantı da hep kırmızı olur oyun çöp olur, o yüzden dlclerde de sıkıntı olmuş olabilir ama dlc de oyun da aynı bölgeden alındıysa sıkıntı olmaması gerekiyor o da ilginç tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

Normalde bende polemiğe giren birisi değilim de nedense seninle girmek istedim. Forum kullanımını senden öğrenecek değilim. Ayrıca sana burada cevap yazmanın bana ne katkısı olacak? Burada posta koyan sensin ayrıca gelmiş ukalalık yapıyorsun. ''50 kez yazmışmış. Sormaz olaymış.'' triplere bak sen. Sanki taş attıda kolu yoruldu. Öncelikle sorunu düzgün sormayı ve sana yardım etmeye çalışan insanlarla düzgün konuşmayı ögren. Bak ne güzel sorunun cevabını rahatlıkla bulabiliyor muşsun. Demek ki araştırmadan gereksiz yere konu açarak forum kirliliğini sen yapmışsın.

geçiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.