Şimdi Ara

üsküdar ,üsküdar.... değişiklik var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba,

Üsküdar'daki linklerde yogun saatlerde problem var. Bu hafta ve önümüzdeki hafta bu konu ile ilgili çalismalar yapilarak kalici çözüm elde edecegiz.

Saygilarimizla.

M.Esat ERDOGAN
    Üsküdar Telekom Müdürlügü
    Müdür Yardimcisi

3 hafta oldu ben hala taş atsam belki ulaşabilecek uzaklıktaki santralimi 20.00-1.00 arasında 600-1k arası pingliyorum bazen canı sıkılıyo 200 falan olmakla beraber , ara sıra cıldırıp 3k falan gibi degerlerde gordum web sayfası acılmaz oldu bazen hadi gectim online oyun hikaye burda da .... off telekom off ardakaşlar bir de " telekomun altyapısı kötü olur vs" gibi yorumlar yapmayalım 56k da bundan daha iyi degerler verir bu işte bir gariplik var benim baglı oldugum gateway Ankara'dan 20ms ile pinglenebiliyor port da değiştirdiler ama olmadı, bu kadar zor mudur , bariz ayar hatası veya arızalı birseyler var local area network takılmak lazım burda internet yok. işin garip yanı 5dk önce 11 ile pingler iken sonra 300 olabiliyor 5 dk içinde kaç kişi online olur ya da bant genişliğini bu kadar boğabilir anlamadım neyse , alternatif'i olduğu an bir daha asla tt den hizmet almam artık ... gerekirse dumanla haberleşirim allah belasını versin.

• bende üsküdar da oturuyom bildiğin gibi hiç bi değişiklik yok ne yazık ki.. gene 12.30 gibi düzeliyor ondan öncesi işkence. dün rapidden 3-5k ile geldi dosya abartısız bi kaç saatte geldi dosya.. şaka gibi ama yapacak bişi yok ne yazıkki.. 10-15 kere aradım yoğunluktan kaynaklanıyor diyip işin içinden çıkıyolar. arada "acaba bi yere kamera felan mı yerleştirdiler.. bizi sınıyolar mı" gibisinden düşüncelerde aklıma gelmiyor değil hani
  • saat 13.38 de pazar gunu 5 dk ara ile alınmış değerler, nedir bir anda bu kadar değişiklik yaratabilecek?... bir şey açık değil merak etmeyin " virüs" falan da yok.

• valla bende üsküdardayım genel bir sorun olmadıkça herhangi bir sorun yaşamıyorum senin hattında bir sorun olabilir
  • Aynı sorun bende de var. 2 haftayı geçti çözülmüyor. Ankara, bahçelievler telekomda hattım. Gece 93ms ping aldığım yurtdışı server'ından gündüz saatlerinde en az 200ms, akşam saatlerinde de en az 1000ms ping alıyorum. Neden? Çünkü telekom elinde olmayan hatları satıyor. 1 milyon kullanıcıyı geçtik diye seviniyorlar ama hizmet veremedikten sonra 10 milyon kullanıcı olsa ne olur. Hattım 256 sınırsız ama akşam saatlerinde 3-4kb ile download edebiliyorum. İsterlerse bedavaya 100mbit hat dağıtsınlar, 3-4kb ile veri transferi olacaksa ne anlamı var. Bu nasıl bir mantıktır anlayabilmiş değilim, şuursuzca 256 limitsizleri 1024 yaptılar şimdi yetmiyor yoğun saatlerde internet yok. Destek hattını arıyorum bir sorun var ne zaman çözüleceğini bilmiyoruz diyorlar. Sorun var ki arıyorum zaten, o destek hattı bilgisayarı açıp kapamayı mı öğretiyor insanlara onu da çok merak ediyorum.
  • saat 20.30 acı cekiyor internet , yazık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.