Şimdi Ara

uydu alıcısı önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sensia

Bugün Hiremco macrobox HD uydu alıcısını Hiremco bayiinden aldım. Fiyat: 125 TL Bonus K.Karta 6 taksit, Axsess, World K. Karta 9 taksit.

Özelliklerini internetten bulabilirsiniz.

Verdiği görüntüden memnunmusunuz. Açtığı MKV formatları tatmin edicimi.
  • Henüz detayı ile inceleyemedim. Bugün de merkezi antenle sorun yaşıyor apt. Birkaç gün içinde bilgi verebilirim.
    Ancak ön izlemim; hızlı menü geçişi, çok kolay arayüz, net görüntü (HD dahil).
    Fiyat/performans ve servis bakımından oldukça makul bir cihaz diye düşünüyorum.
  • Neta 6400 HD mi yoksa hiremco macrobox HD mi ?

Neta 150, hiremco:139 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: zbjkartal

Merhaba arkadaşlar,

Bu konularda baya bir araştırma yaptım ancak doğru dürüst hiçbir bilgi edinemedim. Biz 40D5003 samsung led tv aldık ve buna uygun bir receiver almak istiyorum. Fiyatı makul, sd kanalları iyi göstermesi ve kanal geçişleri hızlı olması makuldur benim için.

Yardımlarınızı bekliyorum

quote:

Orijinalden alıntı: zbjkartal

Neta 6400 HD mi yoksa hiremco macrobox HD mi ?

Neta 150, hiremco:139 tl

Neta 6400 Hd

• sanırım izlenecek yayın sd bile olsa hd uydu alıcıları belli bir kalite oranı vermek zor olsada iyileştirme yapabiliyor diye biliyorum. bu nedenle konu lcd-led oldugundan tercih edilebilir diye düşünüyorum.hd tv kartımla ben bu verimi alabiliyorum.

hotbird veya diger uydularda yer alan hd yayınlar izleme genel aile bütünlügüne hakim olamayabilecegi için hd yayın için bu tür uyduları örneklemek epey zor. türksat ta ise atv- trthd (ki şifreleniyor sanırım bis key vss) hd için aslında yeterli degil. kaldı ki ücretli platformlar da bile sıkıntı ulusal hd kanalları paylaştırmadıkları sürece.

yani tv alırken piyasada ki bolluk iş izlemeye geldiginde sıkışıp kalınıyor malesef.
  • arkadaşlar forumda okudum.. next minix hd uydu alıcısı çok iyiymiş diye.. gittim aldım bu gün .. tam 220 tl bayıldım.. eve sir hevesle getirdim.. 42 lw 5500 lg tv. açtım baktım bu da nre.. iğrenç bi görüntü.. vallaha pişman oldum oldığıma alacağıma. ne hd si güzel ne sd si.. kıyaslamayı neye göre yapıyorumm d smartın hd si vardı.. bu gün iade ettim.. onun görüntüsü muhteşem ötesiydi valla. gitti220 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedoman34

sanırım izlenecek yayın sd bile olsa hd uydu alıcıları belli bir kalite oranı vermek zor olsada iyileştirme yapabiliyor diye biliyorum. bu nedenle konu lcd-led oldugundan tercih edilebilir diye düşünüyorum.hd tv kartımla ben bu verimi alabiliyorum.

hotbird veya diger uydularda yer alan hd yayınlar izleme genel aile bütünlügüne hakim olamayabilecegi için hd yayın için bu tür uyduları örneklemek epey zor. türksat ta ise atv- trthd (ki şifreleniyor sanırım bis key vss) hd için aslında yeterli degil. kaldı ki ücretli platformlar da bile sıkıntı ulusal hd kanalları paylaştırmadıkları sürece.

yani tv alırken piyasada ki bolluk iş izlemeye geldiginde sıkışıp kalınıyor malesef.

http://forum.donanimhaber.com/m_52868187/mpage_4/f_/key_//tm.htm#58234434

"Burada her ne kadar mini next'in hd cihazından söz ediliyorsa da, ben sd cihazının kalite ve performansından söz edeyim, belki sizlere bir yararı olur.
    1. Cihaz ısınıyor ama ısı derecesi küçüklüğüne göre normal gibi.
    2. Kanal ve menü geçişleri çok yavaş.
    3. Altın (!) uçlu skartı olmasına ve ara kablo kullanılmamasına rağmen görüntü kalitesinde bir artış olmadı. Benim 10 kusur yıllık analog/dijital cihazımdan görüntü açısından bir artısı yok. Üstelik hızı eski cihaza göre çok az.
    4. Menüyü fazla kullandığınızda (neye göre fazla, mesela kanal taşıma) cihaz kilitleniyor. Açıp kapatarak düzeltebiliyorsunuz. Uydudan güncelleme yaptığınızda diseq ayarları dahil, tüm ayarlarınız bozuluyor.
    5. Kumanda tuşları bazen tutukluluk yapıyor (yeni pil taksanız bile).
    6. Cihaz elektrik akım dalgalanmalarından çok fazla etkileniyor.
    7. Kayıt kısmı açıksa yada kapalı olmasına rağmen bir usb bağlantı yapılmışsa cihazı kumandayla yönetmenizde sorun yaşıyorsunuz.
    8. HDD tanıtmak için dosyayı farklı biçimlendirmek gerekiyor.
    9. Desteklediği format sayısı 2 ya da 3

Son olarak bu cihazı aldığıma pişman oldum. "

• quote:

Orijinalden alıntı: arslanamca

arkadaşlar forumda okudum.. next minix hd uydu alıcısı çok iyiymiş diye.. gittim aldım bu gün .. tam 220 tl bayıldım.. eve sir hevesle getirdim.. 42 lw 5500 lg tv. açtım baktım bu da nre.. iğrenç bi görüntü.. vallaha pişman oldum oldığıma alacağıma. ne hd si güzel ne sd si.. kıyaslamayı neye göre yapıyorumm d smartın hd si vardı.. bu gün iade ettim.. onun görüntüsü muhteşem ötesiydi valla. gitti220 tl

Hd uydu alicisi alacaklar next minix hd bu cihazdan uzak dursun paranizi cöpe atmış olursunuz cok kötü bir görüntüsü var ne sd nede HD yayınlarda başarılı bizzat tvmde denemesini yaptım eski kullandığım next200cxsüper plus bundan cok daha net bi görüntüsü var
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.