Şimdi Ara

Uydu kablosunda küf/pas ve sinyal yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, küçük odada ufak bir tv ve buna bağlı dandik bir "awox" marka uydu alıcı var. Dün durup dururken hiç bir darbe vs. olmadan yayın gitti ve "sinyal yok" görmeye başladım. Her şeyi tekrardan kontrol ettim tüm kabloları çıkardım taktım uydu alıcısında fabrika ayarlarına dön dedim ama düzeltemedim.

Uydu kablosuna baktım, ucu küflenmiş/paslanmış ayrıca ortada sivri çubuk gibi olan kısım oynuyor kırıldı kırılacak. Orayı bıçakla kestim, kalan kısmı yeniden soydum bakır kabloyu yine uydu alıcısının girişine soktum ama halen sinyal yok.

Bana yardımcı olur musunuz nedir bunun çözümü? Yeni uydu alıcısı alabilirim 20-30 lira ama çözüm olacak mı emin değilim.

Acaba kesip soktuğum kablo işe yaradı ama uydu ayarlarında mı bir sorun oldu?

Teşekkürler.

• Kendiniz cevap vermişsiniz zaten kablonun antene bağlı kısmıda muhtemelen öyle, oradan su almış receivera kadar gelmiş.

Umarım uydu alıcısına zarar vermemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Kendiniz cevap vermişsiniz zaten kablonun antene bağlı kısmıda muhtemelen öyle, oradan su almış receivera kadar gelmiş.

Umarım uydu alıcısına zarar vermemiştir.

Çanak antenden mi su girmiş anlamadım tam olarak?

Eğer uydu kablosunu receiver'a giren uç su almış diyorsanız (ki küf/pas oradaydı ce çubuk sallanıyordu), kabloyu kesip temiz kısmı sıyırıp receiver a sokmama rağmen halen sinyal gücü : 0 sinyal kalitesi : 0 şeklinde görüyorum.
  • loroz L kullanıcısına yanıt
    lnb ye bağlı ucundan su girip receivera kadar yürür. lnb tarafını kontrol edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.