Şimdi Ara

@uzun mesafede çekecek wireless anten tavsileri bekliyorum arkadaşlar .. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: samed.yıldırım

Mesafe ne kadar?

100mt iki bina arası açık !
  • quote:

Orijinalden alıntı: hell_to_hell

binlerce üyesi olan dh sakinlerinden bir allahın kulu çıkıpta yardımcı olmayacak mı yani

emrivaki yaptığın için çıkmayacak

aranızda çer çöp bina duvar kapı pencere yoksa çeker ayrıca o bahsettiğin antenlere bir sürü para istiyolar gereksiz.. zyxel wiriless adaptör işini görür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roman

pcdepo daki garanti belgesi ile geliyor

http://www.pcdepo.com/asp/product/67021/KINAMAX-11G-54-MPS-WIRELESS

ewet dostum güzel ürüne benziyor aradığım cinsten bunuda düşünücem saol .
  • Orijinalden alıntı: iaslan

aranızda çer çöp bina duvar kapı pencere yoksa çeker ayrıca o bahsettiğin antenlere bir sürü para istiyolar gereksiz.. zyxel wiriless adaptör işini görür

dostum arada birşey yokta sonuçta çadırda yatmıyoruz, iki bina arası diyorum muhakkak ki duvar var .bu verdiğin wireless cihazı 100mt kadar mesafeden iki bina arası mesafeyi düzgün bir şekilde alır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

100 metre gibi bir mesafe için access poine gerek yoktur piyasada ki bir çok cihaz 100 metre işini görür benim sana önerdiğim 722N modeli de sıkıntı yaratmayan bir üründür diğer ralink ve realtek çipsetlere göre daha stabildir boşuna para harcama

ürünü kullanıdın mı?? sinyal kalitesini gördün mü??
    eğer sinyal 1.-2. seviyede gelecekse ne anlamı var?
    tam bir şeylerle uğraşırken wireless kopması insanı çok gıcık ediyor
    access point in fiyatını bilmiyorum ama sinyalin yayıldığı en uç noktadan tekrar güçlendirerek yolluyor
    daha verimli (bence)
  • Ürünü aktif olarak kullanmaktayım ve gayette memnunum ve herkese öneririm bu zamana kadar elimden değişik cihazlar geçti ralink realtek çipsetli bunlar o kadar stabil değil maalesef ben illa ki tp link alsın demiyorum atheros çipsetli herhangi bir üründe olabilir zaten araştırılırsa mikrotikler de ve vb cihazlardaki çipsetlerin çoğunluğu atherosdur yinede tercih arkadaşın tabi ki

quote:

Orijinalden alıntı: dgshn

quote:

100 metre gibi bir mesafe için access poine gerek yoktur piyasada ki bir çok cihaz 100 metre işini görür benim sana önerdiğim 722N modeli de sıkıntı yaratmayan bir üründür diğer ralink ve realtek çipsetlere göre daha stabildir boşuna para harcama

ürünü kullanıdın mı?? sinyal kalitesini gördün mü??
    eğer sinyal 1.-2. seviyede gelecekse ne anlamı var?
    tam bir şeylerle uğraşırken wireless kopması insanı çok gıcık ediyor
    access point in fiyatını bilmiyorum ama sinyalin yayıldığı en uç noktadan tekrar güçlendirerek yolluyor
    daha verimli (bence)

• quote:

Ürünü aktif olarak kullanmaktayım ve gayette memnunum ve herkese öneririm bu zamana kadar elimden değişik cihazlar geçti ralink realtek çipsetli bunlar o kadar stabil değil maalesef ben illa ki tp link alsın demiyorum atheros çipsetli herhangi bir üründe olabilir zaten araştırılırsa mikrotikler de ve vb cihazlardaki çipsetlerin çoğunluğu atherosdur yinede tercih arkadaşın tabi ki

Ürünün chipsetine cihazı açmadan nasıl bakıyoruz???
  • Genelde üretici firmaların sitelerinde ürünün teknik bilgiler sayfasında belli olur yazmayanları ise İnternette kisa bir araştırmayla bulanabilir haricinde ise bazı yazılımlar everest gibi ürün hakkında bilgi verebilirler ben ise hep içini açmışımdır

quote:

• quote:

Genelde üretici firmaların sitelerinde ürünün teknik bilgiler sayfasında belli olur yazmayanları ise İnternette kisa bir araştırmayla bulanabilir haricinde ise bazı yazılımlar everest gibi ürün hakkında bilgi verebilirler ben ise hep içini açmışımdır

quote:

TP-Link'in internet sitesinde hiçbir ürününün chipset'i hakkında bilgi yok. Bu bahsettiğiniz olay sadece USB wireless adaptörler için mi geçerli yoksa AP, router, PCI ve USB adaptörlerinin hepsi için mi geçerli? Ben sizin gibi ürünün chipseti'ne özellikle dikkat eden kimseyi görmedim

• selam benim de 1-2 kilometre civarından en az 3 diş çekmesini istiyorum. 14-18db antenler işimi görürmü? kullanan birebir tecrübeli kişilerden yorum beklerim. 1 kilometre ilerdeki akrabamdan wifi çekcem. ama olabildiği en iyi en uzun mesafeli anten hangisidir. yada özelliği nasıl olması lazım db simi önemli?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.