Şimdi Ara

Vbs/small.k virüsü yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar. Bilgisayarıma Vbs/small.k virüsü bulaştı. c ve d ye tıklayarak giremiyorum. Autorun.vbs hatası veriyor. Antivir ve nod32 ile tarattım. Antivirden olumlu bir sonuç alamadım. Virüsü dahi görmedi. Nod32 de sadece virüsün varlığını tespit etti. Bu virüsü nasıl temizleyebilirim. Konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Ekleme: spybot ile de tarttım bir işe yarar diye ama maalesef ondan da sonuç alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sprcivil -- 13 Şubat 2007; 18:40:02 >

• Bu konu hakkında bilgisi olan var mı??
  • Merhaba Arkadaşım
    Bu yakalandığın virüs Çok bela bir virüs.
    Bende yakalandım iki haftada zar zor bilgisayarı düzeltebildim.
    C ve D ye tıklayarak giremiyorsun.Ancak Sağ tıklayıp aç dersen giriyorsun.
    İş çok.Çünkü bu virüs C D kullandığın flash bellekler ve diğer datalara açtığın anda giriyor.
    Yapacağın ilk iş Hemen C yi format atman.Cye format attıktan sonra D diskine ve kullandığın hiçbir flash belleği açmaman lazım.İnternet üzerinden Kasperskiyi indir ve kur daha sonra tara bulunan virüsleri sil.
    Daha sonra Nero yu kur.Nero yu aç ve Veri diski yarat seçeneğini tıkla.Daha sonra D diskini tıkla.Orada autorun.inf isminde bir dosya göreceksin onu sağ tıkla ve sil.Daha sonra Bilgisayarını tekrar başlat.Kurtulursun.
    Bu söylediğim şeyleri Flas bellekler dahil kullandığın tüm datalara uygula yoksa kurtulman biraz zor olur...
    Hadi kolay gelsin..

• Cevabın için teşekkür ederim. Bendekinde sağ tıkladığında dahi C veya D ye giremiyorsun. Adres satırına yazarak ulaşabiliyorum ancak. Formatsız bir temizleme yöntemi yok sanırım. Haftasonu söylediğin yöntem ile temizlemeyi deneyeceğim.
  • bende de aynı şey var. daha pc ye yeni kurdum windowsu hemen virus bulaştı. bir diske cift tıklayinca "D:\autorun.vbs" komut dosyası bulunamıyor. hatası veriyor. sağ tıklayınca aşşagıdaki şekildeki gibi bozuk karakterler çıkıyor
     Vbs/small.k virüsü yardım lütfen

nero ile ne alakası var bu virusun. onu anlamadım. virus programlarının temizleyemedigini nero mu temizliyor. bu virusu temizleyecek sekilde guncellestiremiyolar mı virus programlarını
  • hemen formata girişmeyinönce makinayı güvenli kipte aç öyle tarattır.bundanda bi sonuç iyi bir antispyware programı ile(tavsiyem spywaredoctor veya superantispyware)tarattır.dahada olmassa hijackthis programıyla bi log dosyası al ve @serji ye gönder o halleder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atlas06 -- 11 Mart 2007; 19:59:06 >
  • kardeş ben format çektim yine düzeltemedim
    nasıl düzeltcez bunu.bende kaspersky yok illa onu mu kuracaz. nod32 olmaz mı. ama ben e ye tıkladım şimdi bidaha mı format cekmem gerek...

şu virusu nasıl temizlicemi bilen varsa bir yardım etsin pls

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@rKSm@N -- 12 Mart 2007; 3:44:50 >
  • tmm düzeldi sonunda
  • ben o sorunu çözdüm. forumun birinde vermişler sağolsun arkadaşlar yardımcı olmak için birbirleri ile yarışıyorlar...

alın progam buradan. çift tıklayıp çalıştırıosun işi halledio...
  • SELAM arkadaşlar,aynı sorun bende de oluştu.Elinizde bu sorunu cözebilecek pro varsa tekrardan verebilir mi?Arkadaş vermiş ama pro yok birde nasıl çözebiliriz detaylı anlatabilir misiniz.
  • bu virus suruculerin içine autorun dosyalari atiyor. bu dosyalari silmek lazım.fakat bunları göremiyoruz. bunları görebilmek için nero yu kullanabilirsin. ya da D sürücüsün içini aç.. yukarda klasör seçeneklerine gir... görünüm sekmesinin altındaki gizli dosyaları gösteri tikle ayrıca korunan işletim sistemi dosyalarını gizle nin tikini kaldır.. tamam a tıkladığında D nin altında outorun adında 5-10 tane dosya göreceksin. hepsini sil.. pc yi yeniden başlattıında düzelmesi lazım..
    ancak eğer bilgisayarına bikere bu virüs yerleştiyse sürekli kendini D nin yada herhangi bir sürücünün içine atacak ve az önce değiştirdiğin klasörleri gösterme tiklerni eski haline getirip kendini görünmez hale getirecektir.

virusu tamamen kaldirmak icin bu dosyalari sildikten sonra bilgisayarina format cek. format cektikten sonra D ye veya baska biyere tiklama. tiklayinca virus kopyaliyabilir kendini. format cektikten sonra virus programi kur. fakat son guncel surumu olsun. güncel virus prog. kurduktan sonra ayni sekilde D deki autorun dosyalarini silmeyi dene. artık virus programın oldugu icin C ye veya baska biyere bulasamaz virusler. diger suruculere de girip icindeki autorun dosyalarini sil.

en sonunda da virus programiyla iyice bi tara temizle bilgisayari

• offf benide buldu bu virüs

işin kötüsü başıma öyle bir iş açtı ki flash diskim gitti :( içindede emek emek yaptım final ödevimle beraber şimdi tekrar yapacam ödevi ama virüs hala pc de napcam bilmiyorum
  • kspersky 6.0 ile bir güzel çözülüyor problem..
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRaMbLeN

offf benide buldu bu virüs

işin kötüsü başıma öyle bir iş açtı ki flash diskim gitti :( içindede emek emek yaptım final ödevimle beraber şimdi tekrar yapacam ödevi ama virüs hala pc de napcam bilmiyorum

Çözüm burada !!!
    http://forum.donanimhaber.com/m_10310569/mpage_1/key_//tm.htm#10310569

• slm kardeş ben gaziantepten kahraman bilgisayar servisindeyim teknik eleman olarak çalışıyorum 2ay sonra askerim zaten small k small f vürüsü usb flash yoluyla bulaşan vürüstür genelde remin 4 te birini işgal eder makineyi dondurur.bunun en iyi çözümü silmen için önce bilgisayarımın c sürücüsüne format at fat olarak sonrada bittikten sonra d yada diyer sürücü varsa bunların direk açılması için small vürürüsü silmen için internetten nod32 türkçe demo vürüz proğramı var onu indir kur yeniden başlat.tük small vürüsleri bulur sil gelir sil dedinmi otamatikmen siler yeniden başlat bilgisayarını sorun ortadan kalkar vürüs kalmaz.not:small vürüsü silene kadar bilgisayara herhangi bir usb v.b şeyler takma iyi günler kardeş.format atmadanda yapabilirsin aynı işlemi...
  • ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.SIRF TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN ÜYE OLDUM.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM YA.GERÇEKTEN ALLAH RAZI OLSUN.SAOLUN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.