Şimdi Ara

VERGİ SİSTEMİ??????? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Mao_Zedong

vergi almaya gerek yok yerli malda 0 vergi

yabancı malda yuzde 200 300 koyabiliriz.

bu sefer yerli mala dönüs olacaktır.

Şİmdi yabancı malı uretiyor 100 liraya sen %300 u koyuyorsun 400 lira oluyor

Senin adamın teknolojik olarka yabancıyı yakalayaamış 150 ye üretiyor wergi yok ama 350 ye satıyor

Neden ulan neden 350ye satıyor !!! !

Arkadaşım rakibi 400 ken neden 200 e satsın salakmı yabancı ile başabaş bir fiyata satıcaktır urununu

Sonra bu adam teknolojiyi gelitirip ucuza bişiler uretmeye çalışmaz neden zaten faiş fiyata satıyor

Faiş karlarla gidip senin almadıgın yabancı şirketten patentler alıcak para gine yabancılara gidicek ama ulkende sanal zenginler dogacaktır

Türkiyede bu otomotivde japonyadan once denendi batırdık elimize yuzumuze

Yok oyle; [Genelde yuksek font kullanmam ama]

Wergi sistemi başlı başına bir bilim dalı oyle kırathane agzı ile su sukadar olsun sunu boyle yapalım ile ulkenizi kurtaramassınız

Anlıyorum ıyı nıyetinizi bişiler yapmak istiyorsunuz ama daha oncesinde "hadi kızlar okula" diyorum

• sen tut deki bir çiftçiyle üst düzey bir yönetici aynı maaşı alsın aynı imkanlara sahip olsun? bu nasıl mümkün olablir? bunu hangi üst düzey yönetici kabullenir? madem aynı olanaklara sahip olunacak herkes en kolay işi seçer onu yapar. diğer işler ne olacak. düşündüğün sistem baştan yanlış ama komünizmi tartışmanın yeri burası değil o yüzden uzatmıyorum. vergi konusunda gelince @drahte açıklamış bak bayağı katılıyorum ona.

bu da "parası olan alsın demiyorum." sözlerine cevaben alıntıdır.

quote:

Orjinalden alıntı: NonStop®

arkadasım paran varsa alırsın

bu ülkede yoksulun aldıgı makarna ile ferrariyi ayni kefete koyarsan adaletsizlik olur

gerci ayni degil ferrari lüks tüketime giriyor yüzdeden vergilendirilir.ayrica ötvside var ama yinede az

cok parası olandan cok az parası olandan az
    quote:

Orjinalden alıntı: FRED BAKER

hocam bı ferrarı hayal edıyodum hep sen bu sıstemle hayalımın bıle ıcıne etmıssın

ama düşün tabi düşünmek güzel şey. bir gün daha doğru bir noktada olmana yardımcı olur hiç yoktan.

• quote:

nasıl kimse almayacak

parası olan alacak anlatabiliyormuyum

bu ülkede kac tane dolar milyarderi işadami var

yüzde 700 vergiyle binmek isterlerse ferrari alabilirler

diyorsunki neden 10 saat yerine 20 saat calıssın

o arabayı alacak insan kesimi zaten fabrikada calısan siradan biri olmayacak

siradan biri ona göre vergisi daha düşük bir arac alacak

zaten gelir vergisi ödemeyecegi için cok rahat bir arac alabilir

Siz ne sanıyorsunuz ya Ferrari alanları ultimate zengin fln mı ?

Ferrari alan adam ayda 50K liranda fazla kazanan herkezdir oylede parayı sag sola sacan tipler değil

Milyarder olsa bile salak değil bu inanlar kimse 2M dolara gidipte F430 almaz aldıramassın

Normal kesiminde onunu kesiyorsun diyorum adam 10 saat calısında 1.6std gold alıcak ama biraz daha güzel bir golf alması için kendini paralaması lazım

Hal bole olunca adamın limiti 12 saat olsada adam 10 saat calısıcak cunki 12 calıssa bile istediklerini yerine getiremiyor

Zengindede aynı sekilde coook zengin gine alır ferrarisini ama yarı zengin alamaz ozaman yarı zenginde yatar calısmaz

Şİmdi 300K euroya 100 ferrari satıyorsan ferrari 2M dolar olursa 4-5 tane satarsın

Hatta daha guzeli olur ben o parayı wericeksem çifte watandaslıga gecerim onuda bırak o parayı ona baglıcagıma

Bu ülkede çalıştırım fabrikamı ewimi dışarı taşırım yerli yabancıyı yabancı yatırımcı yaparsın yani

Ben bu şekilde bu ülkede "luks" ihtiyacları yeterince pahalı buluyorum acaba ABD yemi yerlessem diyorum

Bunu diyen bir ben değilim etrafımdaki herkez "bu ülkede yaşanmaz" diyor bunlarda werginin buyuk bolumunu odeyen insanlar

Cogu kişi babasının dedesinin hatırına bu ülkede kalıyor bu sacma wergi sistemi ile babalar oluncede adam zaten 40 ında oluyor ama

Yabancı ulkede eğtim oranı epey arttı yeni nesil biraz daha biraz daha diye gidicek bu ülkeden bu wergi sistemi ile bile

Sen dahada artırmaya calısıyorsun, gidenlerde işçi çoçugu değil fabrikator cocugu para babası yani

• ben eşit imkan olsun herkez ayni kazansın komünizm olsun demedim

sadece vergilendirme lüks tüketime gittikce artsin diyorum

cifci şimdi 50 kazaniyorsa yine ayni kazansin üst düzey yöneticide 150 kazansin simdiki gibi

biri makarna yerken digeri pizza yesin tmm

sorun su biri makarnaya pizzayada ayni vergiyi vermesin

pizzadan gelen + deger ile devletin vatandaslara hizmeti artsin

quote:

Orjinalden alıntı: ae_

sen tut deki bir çiftçiyle üst düzey bir yönetici aynı maaşı alsın aynı imkanlara sahip olsun? bu nasıl mümkün olablir? bunu hangi üst düzey yönetici kabullenir? madem aynı olanaklara sahip olunacak herkes en kolay işi seçer onu yapar. diğer işler ne olacak. düşündüğün sistem baştan yanlış ama komünizmi tartışmanın yeri burası değil o yüzden uzatmıyorum. vergi konusunda gelince @drahte açıklamış bak bayağı katılıyorum ona.

bu da "parası olan alsın demiyorum." sözlerine cevaben alıntıdır.

quote:

arkadasım paran varsa alırsın

bu ülkede yoksulun aldıgı makarna ile ferrariyi ayni kefete koyarsan adaletsizlik olur

gerci ayni degil ferrari lüks tüketime giriyor yüzdeden vergilendirilir.ayrica ötvside var ama yinede az

cok parası olandan cok az parası olandan az
    quote:

Orjinalden alıntı: FRED BAKER

hocam bı ferrarı hayal edıyodum hep sen bu sıstemle hayalımın bıle ıcıne etmıssın

ama düşün tabi düşünmek güzel şey. bir gün daha doğru bir noktada olmana yardımcı olur hiç yoktan.

• eşitliği abartma dedim bu seferde net bir eşitsizlik koymuşsun . hakikaten arayı bulman lazım. yapmak istediğin şeyi o şekilde yapman mümkün olmadığı için gelir vergisi var zaten. yani sen sağ kulağını sol elinle kafanın tepesinden tutmaya çalışıyorsun. senin söylediğin olayı takip edemezsin ama maaşları yatmadan önce çok iyi edersin.

not: dotaya giriyorum döndüğümde umarım devam edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ae_ -- 7 Temmuz 2008; 2:32:17 >
  • iyi oyunlar sana bende yatıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: ae_

eşitliği abartma dedim bu seferde net bir eşitsizlik koymuşsun . hakikaten arayı bulman lazım. yapmak istediğin şeyi o şekilde yapman mümkün olmadığı için gelir vergisi var zaten. yani sen sağ kulağını sol elinle kafanın tepesinden tutmaya çalışıyorsun. senin söylediğin olayı takip edemezsin ama maaşları yatmadan önce çok iyi edersin.

not: dotaya giriyorum döndüğümde umarım devam edebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.