Şimdi Ara

Vista için 4gb yapsam ne değişir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Vista da 2 gb ram yetiyor,he fazla oyun oynamıyorum.İstediğim kadar uygulama açıyorum......Fakat geçenlerde ilk defa Firefox da aynı anda 15 sekme civarı ,10 mp lik resim açtım.Şimdiye kadar en çok 300 mb ı gören Firefox 1.5 gb ram e ulaştı ve Windows u ezdi
  • Evt arkadaşlar crysisi yükledim denedim olmuyo 4gb şart ... yani olmuyor derken.. Takılmalar oluyor... bide vistada4GB ye terfi et et sen... Oyuncuysan tabi
  • 32bit Vista kullansan bile 4GB ram şart. Farkı hissediyorsun.
  • ya arkadaslar gecenlerde bende baktım cok ucuzlamıs ram fiyatlarıı acaba gerı artarmı ramların fiyatları assagıdakı ramlar hosuma gitti fiyatıda uygun 2 tane alsam zaten ilerde pc yenılıcem ozman taksam nası olurhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=47&productid=bd71099
  • arkadaşlar birincisi xpde 2gb ın üstünü zaten kullanamıyosunuz ancak oyunlarda ki crysisten bahsediyosunuz işlemciniz ve ekran kartınız iyi değil ise şayet ram ile olayı kurtaramassınız birncisi bu. ikincisi vista kullanıcıları için düşük sistemlerde ram bir kurtarıcı olabilir ancak 32bitlik sistemde zaten 3gb ın üstüne çıksanızda windows görmeyecektir ancak 64bit ile 4gb ram i görebilirsiniz. şu an bende 4gb kullanmaktayım vista 64 ile çok bir fark varmı belki var ama ben bunu net olarak söylemem ancak video veya grafikleri editlerken herhangi bir sorunum yok buda kesinlikle ram ile alakalı birşey. 4gb aldım neden bir süre ram olayını unutmak için ramlarin fiyatları gün geçtikçe ucuzlucak die birşey tabiki var ama bazende piyasada azalıp fiyatlrın yükseldiğinide unutmayalım. 4almasam 3 alırdım zaten buda bir gerçek
  • Doğru düzgün bir performans artışı olmayacaktır, ya da daha doğru söylemek gerekirse 2 den 4 terfi ile kazanacağınız performans getirisini için verdiğiniz paranın boşa gitti hissine kapılacaksınız, o parayla ekran kartınızın bir üst modelini alın çok daha doyurucu sonuç elde edersiniz. Veya bir HD daha alıp RAID kurun.

Bence 2 den 4 e çıkmak çok gerekli olmayan bir terfi(şimdilik) , bizim orta büyüklükteki işyerinin ana server'ı 4 GB hafıza içeriyor

Vistanın saçma sapan animasyonlarından birkaçını kapatın en ucuz terfi yöntemi bu herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Umit

Doğru düzgün bir performans artışı olmayacaktır, ya da daha doğru söylemek gerekirse 2 den 4 terfi ile kazanacağınız performans getirisini için verdiğiniz paranın boşa gitti hissine kapılacaksınız, o parayla ekran kartınızın bir üst modelini alın çok daha doyurucu sonuç elde edersiniz. Veya bir HD daha alıp RAID kurun.

Bence 2 den 4 e çıkmak çok gerekli olmayan bir terfi(şimdilik) , bizim orta büyüklükteki işyerinin ana server'ı 4 GB hafıza içeriyor

Vistanın saçma sapan animasyonlarından birkaçını kapatın en ucuz terfi yöntemi bu herhalde.

çok güzel izah etmişssin.
    Zaten 4 gb elzem olduğunda ddr3 ler veya yüksek hızlı(1200vs.) ddr2 ler ortalama piyasa ürünü olurlar.

• crysis oynuyorsan almanı öneririm çünkü vistayla beraber ram faciası olayı var mesela gittiğin showroom gibi bişey varsa izle ordaki pcyi içine falan bak her zaman 4 gb koyarlar crysis pclerine yoksa çok zorlar pcyi hele very highda
  • quote:

Orjinalden alıntı: G-UNITSOLDIER

valla bende konu açtım bunun için konu burdaymışş,,, 2x1 kingston 667ddr2 var bendede ,,, üstüne 2x1 800mhz alsam uyum sağlar mı veya performans alırmıyım ?? vistada crysis de takılma yaşıorum,,, xp de böle bi sorun yoktu!!! tahminim ram yetmio ..

markaları farklı ve 667-800 mhz olması bi fark yaratır mı??

1.Crysis de sorun yaşamanın nedeninin ramler olmadığını düşünüyorum.Çünkü forumdaki bir sürü arkadaş 2*1 gb ramde çok rahat bir şekilde oynuyorlar.Crysisde kasılmanın nedeni ya ekran kartının performansı yetmiyordur ya da güç kaynağın ekran kartına gereken gücü nakledemiyordur.

2.Ramlerin markalarının farklı olması bir fark yaratmaz ama çalışma frekansları farklı olduğunda en düşük hızdaki ramin kaç mhz de çalışıyorsa diğerleri de o hızda çalışır.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.