Şimdi Ara

Volkswagen Golf Tekleme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Volkswagen Golf Marka aracıma (2001 model tip 4) BRC marka sıralı sistem LPG kiti taktırdım. Takan şirket oldukça ilgiliydi ve hiç bir sorun çıkmadan montaj tamamlandı ve kullanmaya başladım. 5000 ve 10.000 kilometrelerde de kalibrasyon için ilgili servise gittim ve bu işlemleri yaptırdım. Sonuç olarak LPG dönüşümünden çok memnunum

Ancak 10 bin kilometreden sonra araçta ilginç bir problem oluştu. Şöyleki, aracı ilk çalıştırıyorum ve yaklaşık 200 metre ilerideki trafik ışıklarına geldiğimde henüz gaza geçmemiş oluyor ve araç boştayken birden teklemeye başlıyor ve stop ediyor. Bazen de boşta dururken hiç problem olmuyor ama 1.vitese alıp hareket etmeye başladığımda teklemeye başlıyor ve stop ediyor. Stop etmemesi için ara gazı vermek bazen işe yarıyor bazen de kuvvetlice gaz pedalına basmak zorunda kalıyorum. Ancak gaza geçtikten ve motor ısındıktan sonra hiç bir şekilde tekleme yapmıyor.

Bi kaç kişiye sordum, bi usta gaz kelebeğinin temizlenmesini önerdi, yaptırdım ancak sorun devam etti. Aynı kişi lpg li araçlarda aracın ecu sunun bi süre sonra sapıtabileceğini o nedenle bir depo benzin alıp hiç gaz almadan bi süre arabayı kullanmamı önerdi. Bir depo benzin aldım ve bitinceye kadar hiç gaz almadım. Gerçekten de bu süre boyunca hiç bu problem olmadı. Ama tekrardan gaz almaya başlayınca problem de devam etti. Bi başkası buji lerden kaynaklanabileceğini söyledi ama aracımda bujileri son dönemde değiştirdiğim için açıkçası bu da mantıklı gelmedi bana. Benzinde bu sorun olmuyorsa sorun LPG den dir diye düşünüyorum

Benzer sorunla karşılaşan ve bir çözüm bulan var mı acaba? Yardımcı olunursa sevinirim.

İyi Çalışmalar...

• Benzer sorunu bende yaşamıştım... 2000 model Megane BRC Seq24 takılalı yaklaşık 2 yıl ve 20 bin km oldu...Normal şartlarda LPG ECU sü arabanın ECU sünü taklit ederek lpg ye uygun değerleri hesaplarken bir süre sonra araba sensörleri vasıtasıyla aldığı değerleri yanlış değerlendirerek LPG ECU sünü taklit eder hale geliyor... Bir süre benzinle kullanmakla doğru yapmışsınız ancak hiç gaz kullanmadan işin ehline gidip tekrar aracın değerlerini kontrol ettirmeniz/düzelttirmeniz gerekiyor... Eğer Ankaradaysanız size Mocan Otogazı kesinlikle tavsiye ederim.
  • ya arkadasım bendede vw var ve aynı sorun bendede olusmaya basladı,yani yukarda yazdıgın hersey km sine dahil aynı ve sorunu cozen cıkmadı henuz,ince ayar diyorlar ama ince ayarlada sorunu cozduremedim,valla lpg den pisman olmaya basladım,yani yolun ortasında bir bakıyorumki araba istop etmis arkadakiler kornaya basıyor
  • bende 5000 km önce imzadakine takıldı yazan kit. son zamanlarda yüksek devirlerde tekliyor, düşük devirlerde gitmiyor, yokuş çıkamıyordum.

bu akşam götürdüm dedim böyle böyle. ordan diğer bilgisayarı aldı yeni bir yazılım yükledi(1.6 clio için olanı) ona da ufak bi ayar yaptı. bana kullandırttı bu sefer nasıl oldu falan diye. baktım eski sorundan eser yok.
  • Bu sorun aylardır tartışılıyor dostum.Üzgünüm ama sorunun çözümü henüz yok."motor soğukken çalışmıyor" "soğukken çalışmayanlara çözüm" vs... başlıkları açıldı.Oradan bilgi alabilirsin.Ayarlanaırsa düzelir diyorlar ancak, düzelmiyor.Atikerde sabahları direk gazla çalıştırarak kısmen çözüm sağlanabiliyor ama tam çözümü yok...

quote:

Orjinalden alıntı: srkesada

Merhaba,

Volkswagen Golf Marka aracıma (2001 model tip 4) BRC marka sıralı sistem LPG kiti taktırdım. Takan şirket oldukça ilgiliydi ve hiç bir sorun çıkmadan montaj tamamlandı ve kullanmaya başladım. 5000 ve 10.000 kilometrelerde de kalibrasyon için ilgili servise gittim ve bu işlemleri yaptırdım. Sonuç olarak LPG dönüşümünden çok memnunum

Ancak 10 bin kilometreden sonra araçta ilginç bir problem oluştu. Şöyleki, aracı ilk çalıştırıyorum ve yaklaşık 200 metre ilerideki trafik ışıklarına geldiğimde henüz gaza geçmemiş oluyor ve araç boştayken birden teklemeye başlıyor ve stop ediyor. Bazen de boşta dururken hiç problem olmuyor ama 1.vitese alıp hareket etmeye başladığımda teklemeye başlıyor ve stop ediyor. Stop etmemesi için ara gazı vermek bazen işe yarıyor bazen de kuvvetlice gaz pedalına basmak zorunda kalıyorum. Ancak gaza geçtikten ve motor ısındıktan sonra hiç bir şekilde tekleme yapmıyor.

Bi kaç kişiye sordum, bi usta gaz kelebeğinin temizlenmesini önerdi, yaptırdım ancak sorun devam etti. Aynı kişi lpg li araçlarda aracın ecu sunun bi süre sonra sapıtabileceğini o nedenle bir depo benzin alıp hiç gaz almadan bi süre arabayı kullanmamı önerdi. Bir depo benzin aldım ve bitinceye kadar hiç gaz almadım. Gerçekten de bu süre boyunca hiç bu problem olmadı. Ama tekrardan gaz almaya başlayınca problem de devam etti. Bi başkası buji lerden kaynaklanabileceğini söyledi ama aracımda bujileri son dönemde değiştirdiğim için açıkçası bu da mantıklı gelmedi bana. Benzinde bu sorun olmuyorsa sorun LPG den dir diye düşünüyorum

Benzer sorunla karşılaşan ve bir çözüm bulan var mı acaba? Yardımcı olunursa sevinirim.

İyi Çalışmalar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.