Şimdi Ara

W7 Aygıtlar ve Yazıcılar Ekranı Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

W7 Ultimate 64 Bit işletim sistemi kullanıyorum. Sorun; ağ yazıcısından çıktı alamamam. Excel veya pdf dosyayı yazdırmak istediğimde dosya 'yanıt vermiyor' .İş yerinde ağ yazıcından daha önde çıktı almama rağmen yaklaşık bir haftadır çıktı alamıyor ve sorunun ne olduğunu anlamak için 'aygıtlar ve yazıcılar' ekranına girmek istediğimde sayfa bir türlü açılmıyor.Diğer bilgisayarlar ağ yazıcısından çıktı alabiliyorlar. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Arkadaşlar, bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanen

Merhaba,

W7 Ultimate 64 Bit işletim sistemi kullanıyorum. Sorun; ağ yazıcısından çıktı alamamam. Excel veya pdf dosyayı yazdırmak istediğimde dosya 'yanıt vermiyor' .İş yerinde ağ yazıcından daha önde çıktı almama rağmen yaklaşık bir haftadır çıktı alamıyor ve sorunun ne olduğunu anlamak için 'aygıtlar ve yazıcılar' ekranına girmek istediğimde sayfa bir türlü açılmıyor.Diğer bilgisayarlar ağ yazıcısından çıktı alabiliyorlar. Yardımlarınızı bekliyorum.

Denetim MasasıAğ ve Paylaşım Merkezini açın.

Diğer bilgisayarlarda Ev Ağı , İş Ağı , Ortak Ağ hangisi ayarlıysa sizde o şekilde ayarlayın.

Birde ayarladığınız ağın Gelişmiş Paylaşım Ayarları açarak paylaşımlara izin verin parola sormayı kapatın

• quote:

Orijinalden alıntı: PcKolikq

quote:

Orijinalden alıntı: tanen

Merhaba,

Denetim MasasıAğ ve Paylaşım Merkezini açın.

Diğer bilgisayarlarda Ev Ağı , İş Ağı , Ortak Ağ hangisi ayarlıysa sizde o şekilde ayarlayın.

Birde ayarladığınız ağın Gelişmiş Paylaşım Ayarları açarak paylaşımlara izin verin parola sormayı kapatın

Ayarlar dediğiniz şekilde, ama sorun devam ediyor maalesef.

• Yazdıklarıma ek olarak;
    Word yada Excel'de herhangi bir dosyaya çift tıkladığımda, 'Excel açılıyor...' sonrasında 'yazıcıya bağlanılıyor...' bildirimleri göründükten sonra dosya o şekilde kalıyor. Sadece görev yöneticisinden işlemi sonlandırınca kapatabiliyorum.
  • bilgisayar hizmetler sekmesinde blutut hizmetlerine bakınız eğer durdurulmuş ise otomatik(gecikmeli başlatma) şeklinde ayarlayınız ve bilgisayarı yeniden başlatınız aynı sorun bende de vardı bu şekilde çözdüm.
  • Son çare format attım
    tşk ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.