Şimdi Ara

win 7 kurulum hatası+yükleme medyası bir disket CD.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
22.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben hala sorunu çözmüş değilim arkadaşlar. Kendi pc me sorunsuzca yüklediğim win7 dvd sini eniştenin pc sine takıp yüklemek istediğimde yüklemek istediğiniz sürücüyü seçin diyor. Bende dvd nin hızlı yazılmış olup , eniştenin dvd sürücüsünün okuyamadığını düşünerek , sorunsuzca yüklediğim pc ye takıp öyle denedim hdd yi ve sonuç aynı. İlginç yanı o ekrana gelene kadar ki ekranlarıda dvd den okuyarak yapıyor ama yükleme ekranına gelmeden bu hatayı alıyorum. Çözebilen varmı acaba ?
  • Sadece ileri dediğim zamanda sorun aynı.Herhangibir şekilde yükleme yaptıramıyorum.
  • aynı sorunu bende yasadım ve tek su sekilde aştım

disk birmlerini gördüğüm ekranda sistemi kuracagım birimi seçtikten sonraki asamada

yükle dediğimde " Not: yükleme medyası bir disket, CD, DVD veya USB flash sürücü olabilir. " diyor fakat disk sürücüsünü secip ileri dediğimde yüklemeye başlıyor.

umarım sorununu bu şekilde hallede bilirsin.
  • ayno sorun bendede var
    önce vista yuklemeye çalıştığımda bu sorunu verdi.ki daha once vistayı aynı dvd aynı pc ye yuklemıstım.
    sonra xp kurdum.
    sonra bi zaman geldi ki o bugun windows 7 kurmaya çalışıyorum. aynı sorun.
    ileri demeyi ve xp kurup açıkken kurmayı deneyeceğim inş olur.

• Ileri dedim üne hallettim sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar,
    elimde bir tane hp compaq 6720s laptop var. 2 gündür farklı şekillerde win7 kurmaya çalışıyorum. Aynı makineye daha önce win7 ben kurmuştum. hem flashtan hem DVD den hem 32 hem de 64 bit denedim ama yükleme ekranında "güncelleştirmeler yükleniyor" dedikten sonra "Yükleme tamamlanıyor" kısmını bitirmiyor ve 20 dakika beklememe rağmen bir türlü devam etmiyor. BIOS tan sata kısmını da disable yapmama rağmen bu sorunu çözemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim
  • ARKADAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM ÖZEL YÜKLEME DEDİKTEN SONRA YÜKLEYECEĞİNİZ DİSKİ SEÇİN DAHA SONRA İLERİYİ TIKLAMANIZ YETERLİ SÜRÜCÜ YÜKLEYİ TIKLAMAYINIZ. OZAMAN HATA VERİYOR İLERİ DEDİĞİNİZDE SORUN OLMUYOR.. YÜKLEMEYE GEÇİYOR
  • arkadaslar konuyu gec gordum biraz kusura bakmayın belki hala halledemeyenler vardır diye yazıorum. aslında sorun cok ufak bir yanlıs anlasılmadan veya dikkatsizlikten kaynaklanıyor :) . olay şudur disklerin gorundugu ekranda sürücü yükle butonuna tıklamıyoruz. sürücü yükle sanki windows yuklucegimiz anlamına geliyor gibi gozukuyor :)). orda uygun disk bolumunu secip surucu yukleye basmadan ileri butonuna basmanız problemi cozecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal1912 -- 27 Şubat 2013; 23:47:56 >
  • hortlatmış gibi olmayayım ama bende de aynı sorun var. Ancak bendeki sıkıntı ileri tuşu aktif olmuyor bir türlü. illa sürücüyü yüklemek gerekiyor anladığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLeen

arkadaslar yeri ve zamanı değil ama suan bende çok uğrastım yükleme aygıtı problemine Win 7 cd sini taktıktan sonra dil seceneğini ve lisans sözlesmesini işaretleyip ileri tusuna basıp bölünmüş olan hdd parçalarını göreceksiniz ister biçimlendirirsiniz isterseniz hiç bir yazıya basmadan direk ileri tusuna basarak yükleme işlemine gecebilirsiniz arkadaslar

Arkadasim senin aklina nereden geldi hahaha supersin ben format attim arkadasin pc ye benimkine ayni dvd ile atamiyordum az daha kafa siyriliyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: capa

quote:

Orijinalden alıntı: gkhn_hll

quote:

Orijinalden alıntı: aLeen

arkadaslar yeri ve zamanı değil ama suan bende çok uğrastım yükleme aygıtı problemine Win 7 cd sini taktıktan sonra dil seceneğini ve lisans sözlesmesini işaretleyip ileri tusuna basıp bölünmüş olan hdd parçalarını göreceksiniz ister biçimlendirirsiniz isterseniz hiç bir yazıya basmadan direk ileri tusuna basarak yükleme işlemine gecebilirsiniz arkadaslar

arkadaşlar arkadaşın dediğini yaptım oldu yanı tek yapmamız gereken yükle değilde ileri demekmiş delirdim bu sorunu çözene kadar çok teşekkür ederim

teşekkürler
    kafayı yedim lan neden olmuyor diye. araştırmadığım yer kalmamıştı. bir çok arkadaşa sordum ama sadece next demek yetiyormuş.
    ilk önce sürücü yükle dediğimiz için olmuyordu.
    geçen hafta laptopun powerını takmadığım için recovery yapmıyordu. onu çözmek bir saatimi aldı.
    bu problemi senin sayende çözdüm.
    tekrar sağolasın.

Teşekkür ederim kafayı yiyordum böyle saçma kolay birşeyi düşünemedik. :))

• Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için ekleyeyim dedim. Yeni dizüstü aldım, (dvd sürücüsü yok)aynı hatayı veriyor ve yukarıda anlatılanlar gibi diski seçip enter ile basınca falan geçmiyordu. Linuxtan mı falan diye civataları sıyırmak üzereyken, dizüstü pc sitesinden sata sürücüsünü indirip usb bellekteki win 7'nin sources/inf klasörüne sürücü dosyalarını kopyaladım,kurulum sorunsuz sürdü.
  • gkhn_hll G kullanıcısına yanıt
    Tsk ederim saolasin

• umutlu42 kullanıcısına yanıt
    2 Gündür bu problemle cebelleşiyorum. Daha önce aynı bilgisayara defalarca aynı iso dan kurulum yaptım. Sanırım şuanda CD yada İso kaynaklı bir problem var. Ya hızlı yazdım DVD ye yada dura dura İSO dosyası bozuldu mu ne olduysa :)

İnternette araştırırken yolum yine foruma düştü tüm sayfayı okudum. Bir tek senin söylediğin yöntemi yapmamıştım. Onu da denedim ama olmadı.Sürücüyü flsh bellekten gösteriyorum ama kabul etmiyor. Win7 DVD sine eklemekle Usb den kurulum ekranın gösterme arasında nasıl bir fark vardır bilemiyorum ama eğer tekrar DVD yazarsam söylediğin şekilde dvd ye ekleme yapacam.
  • Şuanda sorunun %99 oranında DVD den kaynaklı olduğunu söylemek isterim. Aynı DVD Farklı bilgisayarlarda aynı hatayı vermektedir. Düşük Hızda yeni bir DVD yazdım. Sorun çözüldü herkesin bilgisine...

Sorunlu olan DVD yi Windows un kendi yazdırma proğramı ile yazdırmıştım. Windowsun herşeyi kendi gibi başlı başına problem.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.