Şimdi Ara

Windows 7 İnternet sorunu.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
22.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: tallman986

arkadaşlar herkeze selam sırf bu konu için uye oldum ve sorunu çözdum bende 1 aydır bu konuyla muzdaribim içimde tutamadım herkezin faydalanmasını istedim arkadaşlar bak ın ilk format atınca bu sorun olmuyor sonradan ortaya çıkıyor niye ? niyesi şöyle ben agı kullanacak hiç bir program kullanmadıgım halede bu olay oldu dusunun olay kısaca şu arakdaşlar ilk win7 rc 7600 kurulurken realtek kartımızı tanıyor ve giriyoruz aradan belli bir zaman geçince winupdate menusune onemli guncellemeler haricinde birde kişisel guncellemeler çıkıyor ve ordan bi çogumuz benim gibi bir çok driverimizin yeni updatelerini alıyoruz realtekdede aynen bu şekilde bi kaç zamandan sonra update bolumune yeni surum eternet kartı çıkıyor biz onu alıyoruz ve bizim netlere elveda diyoruz aynen sizin yaşadıklarınızı bende yaşadım hepinizin yorumlarını okudum ark.updateyi kaldıramıyrouz ben çok denedimama kaldırabilen eski surumune geri çeviren varsa çevirsin çözüm bu yapıncada mutlaka beni haberdar edin eger olmassa bu olay yapacagınız iş çok basit
    şu linkteki dosyay tıuklayın direkt alın bunu

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/lan/RTL8112/RTL8112L_LAN_V735222009_Windows7.zip

sonra hiç bir iş yapmadan direkt olarak setupdan kurulumu gerçekleştirin sonra pc yi açıp kapatın hemde isterseniz 150 defa restart yapın yinede netiniz kopmuycak merak etmeyin yani butun bu yaşadıgımız ortak sıkıntılarımız realtek firmasının ayıbı win7nin iil onuda belirteyim win7 mukemmel sırf bunun için xp ye donulmez ayrıca istediginiz ağ programınıda kurabilirsiniz sıkıntı yok merak etmeyin butun bunları yaptım ama hala olmuyor diyenler varsa yazın tekrar goruselim sonuçlarınızı merakla ve hayretle bewkliyorum mutlaka paylaşın benimle ne oldu ne oluyor

ama buarada benimde sizin engin bilgilerinize ihtiyacım var arkadaşlar benim bu ag sorunlarını ttnetin kendisinden die dusundugum için yaptıgım mus.hiz.gorusmesinden sonra netim şu an sınırsız 15gb hız kotlaı 8mb netim şuan 4mbite düştü konya merkez nalçacıdayım ve inanın 850kb 900kb dolaylarında download yapardım ama eskiden şu anda 410kb yi kesinlikle geçiremiyorum hız gosteren sitelere giriyorum ttnetinkide dahil aynen 4e yakın gorunuyor 3500 filan şuan yine aradım ttneti adam ordan dogruladı evet dedi şuan netiniz 4mb oalrak size gidiyor peki çevirin onu ben 8mb parası oduyorum kardeşim dedim maalesef biz oynayamıyoruz burdan diyor bu niye boyle oldu lutfen bana en acil olanından bi akıl verin netime nazarmı degdi nabmam lazım mus.hiz.gorevlisi konya mevlana telekom mudurlugune başvurun diyor sizce taa oralara gitmeye gerek varmı yoksa yoksasını size bırakıyorum en kısa zamanda bi çözum bulalım şuna

arkadaşım ben de bu sorunu nette araştırırken buraya rastladım.
    senin verdiğin linkteki dosyayı direk kurarak BU SORUNDAN KURTULDUM.
    bende sırf verdiğin emeğe teşekkür edeyim diye üye oldum.
    şu an hiçbir sorun yok.
    BU SORUNU YAŞAYA DİĞER ARKADAŞLARA test edilmiş çözümdür.
    ben yaptım oldu.
    tekrar teşekkür ederim.

• arkadaşlar bunu denedim ama fayda etmedi.xp den kablosuza bağlanıyorum ama win 7 de olmuyor.sanırım ipv 4 ve 6 ile ilgili bir sorun.yardımcı olursanız sevinirim..
  • Hepsini sil 4 ve 6 nın sonra tekrar yükle o bileşenleri...
  • Gigabyte'ın şu anakartını kullanıyorum:http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-945pl-s3.html

Yani ethernetim realtek 8111B. Xp veya vista'da yaşamadığım bağlantı problemini windows 7 ultimate 64bit'te yaşadım. Benim sorunum bilgisayarı her yeniden başlattığımda bağlantıyı algılamamasıydı. İndirmiş olduğum driverı kurduğumdaysa sorun çözülüyordu. Ancak yeniden başlattığımda yine aynı sorun ortaya çıkıyordu. tallman986'nın çözümü benim işimi gördü. Vermiş olduğu driver 8111B değil ama yine 8xxx serisi.

Driver:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/lan/RTL8112/RTL8112L_LAN_V735222009_Windows7.zip

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelifensoul -- 3 Temmuz 2011; 15:02:24 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.