Şimdi Ara

Windows 8 Kurulum Sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi Windows 8 Nvidia ekran kartı olan Casper Bilgisayarlarda Intel HD Graphics 3000 grafik kartı, Windows 8 kurarken "Aygıtlar hazır duruma getiriliyor..." ekranında sorun çıkartıyordu. Konuyla ilgili Casper'ı sıkıştırmam neticesinde nihayet Windows 8 uyumlu Bios Güncellemesini alabildim. Yükledim ve sorunsuz Windows 8 kurdum :)

Bilgisayarımın Chipset'i A15, Bios'ta A15 modeli Chipset'lere uygun. Eğer farklı bir Chipset'iniz varsa Casper'la iletişime geçip uyumlu Bios Güncellemesini isteyebilirsiniz...
    Casper'ın bana attığı mail ve Güncel Bios...

Cihazınıza Windows 7 yüklüyken ekteki işlemi uygulayıp, Windows8’i kurabilirsiniz.

Uygulanacak adımlar;

*Ürün sürücülerinin bulunduğu CD den Winflash uygulamasını windows 7 işletim sistemine kurunuz.
    *Program çalıştırıldığında yüklenecek bios dosyasını isteyecektir.
    *Ekteki dosyayı bulunduğu dizinden seçip, bios update işlemi uygulayınız.
    *Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Win8 DVD takılarak kurulum yapabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Casper Müşteri Hizmetleri

Bios Update. Version 303(Windows 8 Uyumlu)

http://freakshare.com/files/s1n4qyz6/A15PG-W--N8.rar.html

Windows 8'in +'ları...
    -Açılış kapanış süresi kısaltılmış.
    -Sistem genel olarak hızlandırılmış.
    -Sistemde işlemci kullanımı çok az olduğu için bilgisayar daha serin çalışıyor, hiç fan sesi duymadım.
    -Görsellik ve grafik açısından mükemmel.
    -IE10 HTML 5 ile birlikle inanılmaz derecede hızlandırılmış.
    -Kullanım açısından daha basitleştirilmiş.

Windows 8'in -'leri...
    -Henüz çok fazla uyumlu driver ve program olmadığı için sorun yaşayabilirsiniz. Ben bluetooth, touchpad, photkey yazılımı ve ses kartı driverlarında sorun yaşadım.
    -Metro arayüzünü beğenmeyebilirsiniz. Dokunmatik bilgisayarlarda daha kullanışlı olacaktır.
    -Başlat yok.
    -Korsan kullanmayı düşünüryorsanız etkinleştirmek daha zor.

İzlenimlerim bu yönde ama tavsiyem 2013'den önce kullanılmaması. Yoksa dediğim gibi driver problemi mutlaka yaşarsınız. Zaten Ekim ayında piyasaya sürülecek olan Windows 8 tam anlamıyla hazır değil. Güncellemelerle tamamlanacak.

Kolay gelsin, umarım faydalı bir konu olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknojax -- 27 Eylül 2012; 21:33:36 >

• Aynı şekilde yaptım ben de ve sorun çözüldü. Makine inanılmaz stabil ve hızlı. Aynı sorunu yaşayanlara tavsiye ederim.
  • üstad bios linki uçmuş sana zahmet dosya duruyorsa yenileyebilir misin lütfen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.