Şimdi Ara

Windows 8 Recovery Tecrübelerim (ASUS) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
5.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • merhaba arkadaşlar benzer sorun bende de vardı araştırırken burasını buldum..benim bilgisayar asus s200e 11.6 inç ekran..daha alalı 1 ay oldu...win 8 yüklü geldi..ilk işim recoveryye girip komple bir sıfırlamak oldu..saatlerce sürdü ama sıkıntı yapmadı..güncellemelerini yaptım ve 8.1 e geçeyim dedim..8.1 yüklerken yüzde 50 de devamlı takılıyordu internetten araştırıp buldum ve bir şekilde 8.1 yükledim..son zamanlarda vınn ile internete giremez oldum..kablolu internet ile de girmeyince recovery ye girip sadece ayarları geri getireyim dedim windowsun kurulu olduğu sürücü kilitli kilidi açın dedi..bende asusu aradım durumu anlattım servise gönderin dediler..bende böyle en ufak bişeyde servise göndermeye ne gerek var günlerce bilgisayarsız kalcam bana şifreyi verin dedim..recovery kısmı hasar görmüş dedi ondan yapıyormuş..biz müşterilerimize 8.1 i tavsiye etmiyoruz çakışmalar sorunlar oluyor dedi..bende ne alaka siz microsoftla anlaşmalısınız daha iyisini yapmak için 8.1 çıkarmışlar siz tavsiye etmiyorsunuz nasıl bir çelişki dedim..kısaca bana faydası olmadı kapattım..sonra yine recovery den komple sıfırlama seçeneğine geldim o da bir dosya eksik diyor hiçbir şekilde recovery işlemi yapamıyorum..anladım ki kızın dediği doğru recovery hasar görmüş..bios güncellemesini güzelce yaptım sıkıntı olmadı..servise göndermeden ve sadece recovery ile nasıl sıfırlarım bilgisayarı bilen var mı acaba..yoksa da servise gönderip satcam bilgisayarı daha sonra..soğudum bilgisayardan..sorun asusta mı yoksa işletim sisteminde mi..sanırım 8.1 iyi gelmedi ama ben 8.1 kullanmak istiyorum..servisten geldikten sonra 8.1 yükleyip geri dönüşüm noktası oluştursam sorun çıkınca geriye gitsem çare olmaz mı..çünkü recovery yapınca 8.1 gidiyor win 8 geliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: canyash

merhaba arkadaşlar benzer sorun bende de vardı araştırırken burasını buldum..benim bilgisayar asus s200e 11.6 inç ekran..daha alalı 1 ay oldu...win 8 yüklü geldi..ilk işim recoveryye girip komple bir sıfırlamak oldu..saatlerce sürdü ama sıkıntı yapmadı..güncellemelerini yaptım ve 8.1 e geçeyim dedim..8.1 yüklerken yüzde 50 de devamlı takılıyordu internetten araştırıp buldum ve bir şekilde 8.1 yükledim..son zamanlarda vınn ile internete giremez oldum..kablolu internet ile de girmeyince recovery ye girip sadece ayarları geri getireyim dedim windowsun kurulu olduğu sürücü kilitli kilidi açın dedi..bende asusu aradım durumu anlattım servise gönderin dediler..bende böyle en ufak bişeyde servise göndermeye ne gerek var günlerce bilgisayarsız kalcam bana şifreyi verin dedim..recovery kısmı hasar görmüş dedi ondan yapıyormuş..biz müşterilerimize 8.1 i tavsiye etmiyoruz çakışmalar sorunlar oluyor dedi..bende ne alaka siz microsoftla anlaşmalısınız daha iyisini yapmak için 8.1 çıkarmışlar siz tavsiye etmiyorsunuz nasıl bir çelişki dedim..kısaca bana faydası olmadı kapattım..sonra yine recovery den komple sıfırlama seçeneğine geldim o da bir dosya eksik diyor hiçbir şekilde recovery işlemi yapamıyorum..anladım ki kızın dediği doğru recovery hasar görmüş..bios güncellemesini güzelce yaptım sıkıntı olmadı..servise göndermeden ve sadece recovery ile nasıl sıfırlarım bilgisayarı bilen var mı acaba..yoksa da servise gönderip satcam bilgisayarı daha sonra..soğudum bilgisayardan..sorun asusta mı yoksa işletim sisteminde mi..sanırım 8.1 iyi gelmedi ama ben 8.1 kullanmak istiyorum..servisten geldikten sonra 8.1 yükleyip geri dönüşüm noktası oluştursam sorun çıkınca geriye gitsem çare olmaz mı..çünkü recovery yapınca 8.1 gidiyor win 8 geliyor..

arkadaşlar...

• Eqecakmak E kullanıcısına yanıt
    asus laptop da win 8 den win8.1'e geçeli baya bir zaman oldu...bilgisayar yavaşladı da yavaşladı 8.1 geçtikten sonra ilk defa recovery ile formatlayıp fabrika ayarlarına dönüyüm dedim AMA....

hata üstüne hata....sürücü eksik diyor.....

bilgisayar bilgim çok iyi değil maalesef

recovery sürücüsünü "sürücüleri en iyi duruma getir" penceresinde görebiliyorum.

sorunu nasıl halledecem?
  • Ben de Asus K56CM kullanıyorum. Aldığım zaman içinde bulunan recovery bölümü windows 8 içeriyordu ama geçen zaman içinde güncelliğini yitirdiği için 8.1 temiz kurulum yaparken recovery bölümünü de sildim. Bu adreste bulunan araç ile kendi recovery alanımızı oluşturabileceğimizi gördüm. Aracı indirip diskimin boyutuna ve bölümlerine göre ayarladıktan sonra 8.1 kurulum usb diskinin içerisine koydum. Araç varsayılan olarak kurulumu katılımsız hale getiriyor ve bu D bölümü ve veriler varsa kaybedilmesine yol açabiliyor. Kurulum sonunda kişiselleştirme ayarları yapmadan sysprep ile gerekli sürücü ve programları önceden yükleyerek sıfırlama işleminden sonra yeni bilgisayar alınmış gibi kişiselleştirme ayarları yapıldıktan sonra sysprep işleminde yüklediğimiz programlar ve sürücüler yüklü halde geliyor. Özetle bu işlem olumsuz bir durumda veri kaybı gibi sorunlar oluşturabileceğinden yedekleme yapılmazsa çok risklidir. Ama recovery bölümü isteyen ama üreticilerin saçmalık programlarını istemeyip kendi istediği programlar ile recovery bölümü yapmak isteyenler için uğraşılabilir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.