Şimdi Ara

X-530 Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Logitech x-530 ve creative harici ses kartı kullanıcısıyım.

Sağ ön hop.dan ses gelmiyor. Ses kartı üstünden sağı sola, solu da sağı bağladım ve ses geliyor, sub üzerinden denemem imkansız çünkü logitexh x-530 kullananlar bilir, sağ önün sub.a girişi vga'dır. Bu yüzden sub. üzerinden sağ önü diğerlerine bağlayamıyorum.

Öneriniz nedir gençler :) Bu arada TVde de denedim ama değişen bir şey yok :(

• Vga kablosunda problem var sanırım. kendiniz değiştirebilirseniz değiştirin.

yoksa yetkili servis yolu gözüküyor size sanırım.

NEŞELİMEŞEODUNU ile görüşün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Vga kablosunda problem var sanırım. kendiniz değiştirebilirseniz değiştirin.

yoksa yetkili servis yolu gözüküyor size sanırım.

NEŞELİMEŞEODUNU ile görüşün derim.

Üye profilini göremiyorsunuz. uyarısı veriyor
  • Hocam büyük ihtimal kabloda veya bağlantı yerinde sorun vardır bunu nasıl kontrol ederiz dersen şöyle yapabilirsin şimdi bu vga kablonun geniş tarafı yukarıda iken sol baştaki pin 1. Pindir o sıranın sonundaki ise 5. Pin fakat bize lazım olan 6. Ve 10. Pinler.

Yani orta sıranın başındaki (sol taraf) 6. sonundaki ise 10. Pindir bu pinlerin özelliği şu 6. Pin pin ses çıkışıdır 10. Pin ise çıkışın ground(toprağıdır) normal şartlarda bu 2 pin arasında ses çıkışı görmen gerekir bir kontrol et bu iki pin arasında çıkış varmı.

Kolay gelsin.
  • dostum dediklerini anladım fakat, 2 pin arasında kopan var mı diye mi soruyorsun? Eğer öyle diyorsan 3 satırda 5erden toplam 15 pin var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DuMaNYaKeDi

dostum dediklerini anladım fakat, 2 pin arasında kopan var mı diye mi soruyorsun? Eğer öyle diyorsan 3 satırda 5erden toplam 15 pin var..

Bak orayı atlamışım kırık yamuk pin olmaması gerek.elinde led varsa bu 2 ucun arasına bağla normal şartlarda ledin hafiften ve yanıp sönerek ışık vermesi gerek.

fakat led yüksek voltajlı olmasın şu minik kırmızı ledlerden olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

quote:

Orijinalden alıntı: DuMaNYaKeDi

dostum dediklerini anladım fakat, 2 pin arasında kopan var mı diye mi soruyorsun? Eğer öyle diyorsan 3 satırda 5erden toplam 15 pin var..

Bak orayı atlamışım kırık yamuk pin olmaması gerek.elinde led varsa bu 2 ucun arasına bağla normal şartlarda ledin hafiften ve yanıp sönerek ışık vermesi gerek.

fakat led yüksek voltajlı olmasın şu minik kırmızı ledlerden olsun.

bende o ledlerden yok ki :) olsa nası bağlıycam, bu konulara biraz uzağım da..
  • başka önerisi olan var mı arkadaşlar ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.