Şimdi Ara

x1600pro'nun Advantage olanla arasında performans olarak ne fark var? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 7600 GS daha makbul o fiyata. X1600 serisinden XT versiyonu çok iyi. Normal x1600pro 6600GT den birazcık daha iyi ama advantage modeli en kötüsü.
    İlla x1600pro alacağım diyorsanız ve normal 256 mb 800 MHz ramli versiyonunu bulamazsanız, x1600xt almanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 30 Eylül 2006; 21:16:11 >
  • tabii benim için geç de; x1600xt nin agp versiyonu yok bildiğim.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigen

tabii benim için geç de; x1600xt nin agp versiyonu yok bildiğim.....

Agp versiyonu var ama Türkiyede yok. Ben genel bilgi olarak söyledim. Agp olarak seçenek az. x800 serisi daha iyi olabilir. 2. el de alınabilir.
    9800XT bile alabilirsiniz 2, el 140-150 ytl ye. Gerçi onda sm3 yok, ama çok iyi karttır. Sm3 olan 6600gt agp ekran kartı, x1600pro advantage dan daha iyi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 30 Eylül 2006; 22:08:01 >
  • burda yukarda da bununla ilgili çok fazla bilgi verdim zaten. Arkadaşlar ((dedim)) bütün özellikleri aynı, üzerindeki ramlerden tutun pipeline yapısına, üretim mimarisine, grafik işlemcisine, desteklediği teknolojiye kadar her şey aynı peki fark ne o zaman?? Bulabildiklerimi sayim:

1-Kutu içeriğinde hediye yazılım yok. 4 tane oyun + power dvd gibi. O yüzden daha ucuza mal edilmiş.Tabi bizim burda aynı kartmış gibi satılıyor. Fiyatta bize yansıyan bi şey yok yani.

2-Ram hızı düşük çünkü daha küçük bi soğutucu kullanılmış üstünde,, bu da maliyetinden kısıp daha ekonomik hale getirilmesini sağlamış

3-Bunun getirisi de biraz daha az güç harcaması, ramlerin daha az ısınması ve böylelikle daha stabil çalışması olmuş ((bu bence + bi özellik oyunlarda ısınma ciddi sıkıntı olabiliyor))

4-O/c için söylemeye çalıştıklarından anladığım ((uygulama şansım yok ama)), iyi bi soğutucu takıldığında bu kartın performansı diğerini de rahatlıkla geçebiliyor ama yatırım yapmak isteyene kalmış.

5-Performans olarak ,eğer söyledikleri doğruysa, %5 fark hiçbir şey değil. Ben Episode 1'ı açabildiğim tüm özelliklerde full oynadım. Ve gerçekten HDR'ın ve Anti Alising'in nasıl bi fark olduğunu rahat rahat anladım ve tek bi zorlanma dahi yaşamadım.((Ati Tool'da fanın hızını %100 yapınca tabiki))

O yüzden bu karta kötüdür diyemez kimse. Ama diğeriyle aynı fiyattan satılması, işte bu gerçekten çok kötü. Hatta bence ayıp.

Not*** advantage'la ilgili internette bulamadım her hangi bi test sonucu ya da hangi yazılımdan kaç puan almış. Varsa elinde bununla ilgili test sonuçları olan linkini verirse ya da bizimle paylaşırsa çok sevinirim

• walla paylaşan olursa ben de çok sevinirim,zaten kazıklandığımı sanmıştım....
  • beyler aynı ürürünün bellekleri gddr3 yerine ddr2 olması perfımans açısından çok fark yaratırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 1 Ekim 2006; 22:32:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: NeCOo

biri 500/800 diğeri 500/600. Performans açısından nasıl bir fark var? Fiyatlar aynı ama biri daha yavaş. Advantage'ı neresinde şimdi bununn??. Yardımcı olabilirseniz sevinirimm

Detay arttıkça bu hız farkı daha önem kazanır. Çözünürlük de aynı şekilde arttıkça hız farkı önem kazanır.

Orta seviye kartlarda %10 hız kaybı önemlidir. Bir oyunu 30 fps de oynamak ile 35 fps de oynamak arasında fark vardır. Ancak Agp de seçenek çok az.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SavageWarrior

Orta seviye kartlarda %10 hız kaybı önemlidir. Bir oyunu 30 fps de oynamak ile 35 fps de oynamak arasında fark vardır. Ancak Agp de seçenek çok az.

eğer cidden bu dediğin gibi önemliyse performansta fark var demektir. Bu da araştırma yapacak arkadaşların bilgisine olsun. Yapabileceğim benim de bi şey yok artık :(( ((tabi 80 lira daha verip sağlam bi gpu soğutucuyla overclock yapmadığım sürece)) o kadar para da veremem artık.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.