Şimdi Ara

Xbox360 & Pc Ortak ses sistemi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Calibur Miracle

Resimdeki Philips Philps MMS260 5+1 ses sistemine sahibim.Kabloları standart PC ses kartına girecek şekilde 3 renk.360'ı ise VGA ile kullanıorum.VGA kablodan 3 kablo gidiyor.Biri görüntü diğer ikisi ses bildiğiniz gibi.Bu 5+1'imle 360'dan nasıl ses alırım?

dostum foto daki aparattan bulman gerekli..3 rengi olan ucları çeviricideki renkli olan kısıma, vga daki 2 ses ucunuda diğer kısma bağladın mı olay tamamdır.

tüm uydu hopörlerlerden ses geliyor ve tabiki stereo.ben de dolby 5.1 istediğim için sattım x530 u, şimdi Z5500 e diktim gözümü ama bakalım ne zaman kısmet olucak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

Orjinalden alıntı: elderzeus

O kabloyla alamazsın. Bahsettiğimiz çevirici Stereo ses için çünkü. 5.1 sesi dağıtan bir çevirici yok maalesef henüz.

Bu yüzden logitech x540 aldım, matrix özelliği sayesinde çevirici ile tüm hoparlörlerden ses alınabiliyor.

Ben bu özelliği merak ediyordum. Nasıl birşey? Dolby Pro Logic gibi falan mı? Gerçek 5.1 değildir herhalde?
  • quote:

Orjinalden alıntı: elderzeus
    quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü
    Bu yüzden logitech x540 aldım, matrix özelliği sayesinde çevirici ile tüm hoparlörlerden ses alınabiliyor.

Ben bu özelliği merak ediyordum. Nasıl birşey? Dolby Pro Logic gibi falan mı? Gerçek 5.1 değildir herhalde?

Xbox360'ın benim için en önemli özelliklerinden biri oyunların Dolby Digital 5.1 sese sahip olmasıdır ve Dolby Digital 5.1 alabilmenin tek yolu optik bağlantı yapmaktır.

Optik bağlantı haricinde yapacağınız her bağlantı şekli, sadece tüm hoparlörlerden ses gelmesini sağlayabilir; bunun da 5.1 ses ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Çok çok Stereo, yani iki kanallı sesi arka hoparlörden de duymuş olursunuz. Bu durumda, örneğin sol ileride patlayan bir bombanın sesi sol arkadan da gelir.

REHBER > Konsollar için Ses Sistemleri Seçenekleri
    http://forum.donanimhaber.com/m_8021808/tm.htm

Yukarıda linkini verdiğim konuyu en azından bilgi edinmek amacıyla okumanızı öneririm.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.