Şimdi Ara

XC40 D4 yollarda... (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
5
Favori
6.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Volvo on call artik Türkiye’de kullanilamiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebeley

Volvo on call artik Türkiye’de kullanilamiyor mu?
    XC40'ta sorunsuz kullanıyorum.
  • hakanoz2000 H kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bilgi icin.

Dün xc40 bakmak icin bayiye gittim, BTK’nin koydugu cesitli engellerden dolayi artik kullanilamayacagini soylediler.

Bu arada artik appstore’da volvo on call uygulamasi yok.

Sanirim yeni modellerde bu mumkun olmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tesekkurler bilgi icin.

Dün xc40 bakmak icin bayiye gittim, BTK’nin koydugu cesitli engellerden dolayi artik kullanilamayacagini soylediler.

Bu arada artik appstore’da volvo on call uygulamasi yok.

Sanirim yeni modellerde bu mumkun olmayacak.
    Tam olarak öyle değil. BTK'nın kararına göre SIM kart kullanan araçların kayıt yaptırmaksızın bu tip bağlantı gerektiren uygulamaları kullanmaları yasaklanmış. Ancak Volvo -bildiğim kadarıyla- bağlantıyı GPRS üzerinden yapıyor dolayısıyla -en azından şimdilik- Volvo On Call kullanılabiliyor.
    bayiden bilgi aldım.

kısıtlamadan önce kullanan arabalarda kullanım devam ediyormuş.

ama yeni arabalarda olmayacakmış.

allahım nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz acaba.
  • quote:

bayiden bilgi aldım.

kısıtlamadan önce kullanan arabalarda kullanım devam ediyormuş.

ama yeni arabalarda olmayacakmış.

allahım nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz acaba.
    Gerçekten çok ilginç bir durum. Oysa Volvo on Call ve benzeri uygulamalar kullanıcısına acil durum iletişimi veya güvenlik gibi konularda büyük kolaylık sağlıyor. Sadece mevzuat nedeniyle bunu engellemenin manası yok. Gerçi firmaların da çözüm için neler yaptığını bilmiyoruz. Umarım ve dilerim ki en kısa zamanda bu tip kolaylıkları sağlayan tüm markalar için uygun bir yol bulunur.
  • hebeley H kullanıcısına yanıt
    Volvo on call bende çalışıyor da; işin asıl ilginç tarafı bende internet modemi kapatıldı. Hattımı iptal etmek durumunda kaldım. Çok komik durumlar yaşanıyor. Sadece Volvo'da değil; Bmw'nin "connected", Mercedesin de uygulamasına Temmuz sonundan itibaren engelleme konmuş.
  • dgnkr kullanıcısına yanıt
    özellikle bmw tarafında sıkıntı daha büyük ve orada şikayet daha fazla.

bir kurum nasıl böyle bir karar alabilir, altında ne yatar gerçekten çok ilginç.

bu arada acil durum aramasında sadece 112'yi arıyormuş bmw uygulaması ve 112 tarafından da geri aranamıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Volvo on call bende çalışıyor da; işin asıl ilginç tarafı bende internet modemi kapatıldı. Hattımı iptal etmek durumunda kaldım. Çok komik durumlar yaşanıyor. Sadece Volvo'da değil; Bmw'nin "connected", Mercedesin de uygulamasına Temmuz sonundan itibaren engelleme konmuş.
    Aracın modemi mi kapatıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Muhtemelen IMEI kayıt problemi nedeniyle kapatılmıştır diye düşünüyorum. Aslında ilgili firmalar ve BTK arasında kolaylıkla çözülebilecek bir sorun bence. Araç Türkiye'ye gelince gümrük işlemleri ile birlikte kayıt ücreti, harç, vergi vs. ödenir ve modeme ait IMEI kayıt işlemi yapılabilir. Sonuçta telefon değil ki başka yerde kullanılsın.
  • 2 gündür gösterge panelindeki ekrandan trafik yoğunluk çizgileri gitti. Orta ekranda gözüküyor. başına gelen var mı?
    Aynen, böyle bir durum söz konusu sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.